+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Makarska lankytinos vietos

Makarska lankytinos vietos

Makarska

Makarska ir miesto autentiškos lankytinos vietos jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės. Tai dar vienas turistus viliojantis miestas, esantis Adrijos jūros pakrantėje, Biokovo kalnų papėdėje. Kalnai saugo miestą nuo atšiauraus žemyninio klimato, todėl čia veši Viduržemio jūros augalija, būna švelnios žiemos ir ilgos bei šiltos vasaros. Mieste įsikūręs nedidelis uostas, iš kurio kursuoja keltai į žymiausias Bračo ir Hvaro bei kitas Kroatijos salas. Makarska taip pat turi unikalų senamiestį, žavias žydras jūros pakrantes, o netoli miesto driekiasi gražus Biokovo nacionalinis parkas. Senamiestyje įsikūręs pranciškonų vienuolynas, kuriame saugoma didžiulė jūros kriauklių kolekcija. Miestas turi gražias palmių pėsčiųjų promenadas, kuriose išsibarsčiusios modernios kavinės, barai ir restoranai. Pagrindinėje aikštėje šurmuliuoja vietinis gėlių ir vaisių turgelis, kuriame malonu pasivaikščioti ir ką nors įsigyti. Makarska ir geriausios lankytinos vietos yra vienos vaizdingiausių Kroatijos pakrantės dalių, todėl atsipalaiduokite ir mėgaukitės atostogomis.

Makarska lankytinos vietos

Šv. Morkaus bažnyčia

Šv. Morkaus bažnyčia

Šv. Morkaus bažnyčia, esanti centrinėje miesto aikštėje, buvo pastatyta keliais etapais nuo 1700 m. iki 1766 m. Seniausia bažnyčios dalis yra Šv. Sakramento koplyčia, esanti rytinėje pastato pusėje. Tai vienos navos bažnyčia su varpine, skambančia kas valandą. Pati bažnyčia stovi ant šlaito, o už nugaros stūkso įspūdingi Biokovo kalnai, todėl vaizdas atrodo fantastiškai.

Makarskos krantinė

Makarskos prieplauka

Nėra geresnės vietos pamatyti vietinį gyvenimą ir būti arti vandens, nei Makarskos prieplauka. Ši vieta populiari tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų. Čia galima pasivaikščioti gražia krantine arba prisėsti vienoje iš kavinių, paragauti vietinių patiekalų, išgerti kavos ir mėgautis vaizdu į vandenyną. Vasarą promenadoje dažnai vyksta koncertai, sporto renginiai ir kiti kultūriniai pasirodymai. Jeigu jums patinka naktinės linksmybės, tai promenadoje rasite ir naktinių klubų, kurie dirba iki ryto.

Makarskos observatorija

Makarskos observatorija

Makarskos observatorija, kuri buvo atidaryta 2009 m. įsikūrusi miesto centre. Ji pastatyta ant kalvos apsuptos pušimis, todėl vėlyvais vakarais iš jos atsiveria puikus vaizdas į žvaigždes. Astrologinės organizacijos „Orion“ komandos savanoriai rūpinasi observatorija ir rengia įvairias programas, projektus ir seminarus, susijusius su astronomija. Ypač populiarus renginys – Visatos dienos, kurios skirtos tiek vietiniams, tiek užsienio turistams. Rugpjūčio viduryje vykstančiame renginyje galima stebėti įspūdingą reiškinį – Perseidų (meteorų) lietų.

Makarskos miesto muziejus

Makarskos miesto muziejus

Makarskos miesto muziejus yra įsikūręs barokinio stiliaus pastate, kuris buvo pastatytas XVIII amžiuje. Muziejus buvo įkurtas 1995 m. naujai suremontuotose patalpose. Čia galima pamatyti archeologijos, etnologijos, kultūros, istorijos ekspozicijas ir taip iš arčiau susipažinti su Makarskos kraštu. Taip pat muziejuje gausu įvairių plakatų, nuotraukų ir atvirukų kolekcijų.

Žuvų ir krabų muziejus

Žuvų ir krabų muziejus

Žuvų ir krabų muziejus yra vienas lankomiausių objektų tarp turistų Makarskos mieste. Muziejus įsikūręs senamiesčio centre, šalia Malakologijos muziejaus. Šiame išskirtiniame muziejuje saugoma daugiau nei 250 žuvų ir vėžiagyvių rūšių, kurias visas sugavo vietiniai žvejai. Ypatingas muziejaus eksponatas – eršketas, kurio svoris siekęs net 20 kilogramų. Anksčiau šie milžinai plaukiodavo Makarskos pakrantėse, tačiau nuo 1980 metų jų niekas daugiau nepagavo.

Malakologijos muziejus

Malakologijos muziejus

Malakologijos muziejus yra vienas iš vertingiausių tiek Makarskoje, tiek visoje šalyje. Pranciškonų vienuolyno iniciatyva muziejus buvo įkurtas 1963 m. Tarp daugiau nei 3000 eksponuojamų kriauklių pavyzdžių šiame muziejuje galite pamatyti ne tik Adrijos jūros kriaukles, bet ir daugybę įvairių atogrąžų ir subtropikų dvigeldžių moliuskų rūšių. Kai kurie moliuskai yra atkeliavę iš tokių kraštų kaip Havajai, Kinija, Japonija, Madagaskaras ir Filipinai.

Makarskos paplūdimiai

Makarskos paplūdimiai

Makarskos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Adrijos jūros gero klimato, maudynių sezonas Makarskoje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Makarska turi daug nuostabių paplūdimių, o Nugal paplūdimys yra populiariausias ir vienas gražausių visoje Europoje. Jeigu norite pabėgti nuo turistų minios, tai vykite šiek tiek už miesto ir ten rasite labiau vietinių pamėgtus paplūdimius, kurie bus žymiai ramesni.

Lankytinos vietos netoli Makarskos

Brela miestelis

Brela

Gražiausių paplūdimių savininku tituluojamas mažas miestelis Brela, o miestelio simbolis Kamen Brela uola, jau žinoma visame pasaulyje. Krištolinio jūros vandens skalaujami paplūdimiai, pušynais įrėmintos mažos įlankėlės ir pasakiško grožio vaizdai lyg magnetas traukia turistus. Kiekvienas atvykėlis čia jaučiasi lyg rojuje.

Bračo sala

Bračo sala 

Ši Kroatijos sala yra trečia pagal dydį Adrijos jūroje. Turistus čia vilioja nuostabūs paplūdimiai, šilta skaidri jūra, kultūrinis paveldas ir gardūs vietiniai patiekalai. Pati didžiausia Bračo salos puošmena yra Auksinio rago kyšulys, kuris vėjo ir bangų pagalba nuolat keičia formą. Saloje siūlomos įvairios vandens pramogos ir daugybė paslaugų geriausiuose Kroatijoje SPA viešbučiuose.

Biokovo nacionalinis parkas ir kalnai

Biokovo nacionalinis parkas

Tai dar viena nuostabi Kroatijos vieta, kuri lengvai pasiekiama tiek iš Makarskos, tiek iš kitų Rivjeros krantų miestų. Visas nacionalinis parkas užima apie 20 000 hektarų plotą, o pagrindinis parko akcentas yra Biokovo kalnas, kurio aukščiausia viršūnė Sveti Jure iškyla iki 1 758 m aukščio. Tai viena iš nedaugelio vietų, kur kalnas yra taip arti jūros. Čia galite žygiuoti gerai pažymėtais takais, laipioti po olas arba bandyti įveikti viršūnę. Tai puiki dienos išvyka, iš kurios parsivešite tik geriausius įspūdžius.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Makarskos klimatas

Makarskos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Makarskoje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Makarskos mieste – 16 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Makarską?

Norėdami nuvykti į Makarską galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus iki Splito. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Makarską ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Makarskos į Splitą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Makarskos mieste

Makarska ir šio žavaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Biokovo – gerą įvertinimą turintis viešutis, esantis 5 minutės pėsčiomis nuo paplūdimio.
Apartments Hana – už 80 metrų nuo Šv. Morkaus katedros esantys geri apartamentai.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Makarskos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Makarskos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Makarskos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Makarskos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Makarskos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

14 − 2 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą