+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Savarankiška kelionė po Sardiniją: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

Savarankiška kelionė po Sardiniją

Kol pas mus vėluoja pavasaris, vaikų atostogas išnaudojome ypatingai vietai – išvykome į savarankišką kelionę po Sardinijos salą. Tai laukinės gamtos kampelis, kuriame smagiai praleidome laiką. Anot vietinių, saloje taip pat vėluoja pavasaris, tačiau termometro stulpelis jau rodo 18 – 20 laipsnių. Balandis puikus metas aplankyti Sardiniją, nes jau pakankamai šilta ir aplinkui vien žaluma bei gėlių jūra. Nusprendėme šioje saloje praleisti 10 dienų. Šį kartą poilsis buvo labai aktyvus, bet mūsų mažasis puikiai susitvarkė. Kaip visada kelionę pradėjome nuo bilietų ir apgyvendinimo vietos paieškos, o vėliau susidėliojome ir kelionės planą. Apgyvendinimą rinkomės keliose vietose ir kombinavome viešbučius su apartamentais. Išsinuomojome automobilį ir leidomės į kelią. Kadangi sala didelė, todėl norint apvažiuoti pagrindinius salos objektus, teko įveikti nemažus atstumus. Daugiausiai jų radome šiaurinėje salos dalyje. Turime pastebėti, kad sala gana brangi, tačiau ir čia mums pavyko sutaupyti. Skrydžiams iš Vilniaus į Sardiniją išleidome 90 eurų 3 asmenims, o apgyvendinimo įstaigos kainavo 510 eurų.

Kelionės metu aplankėme daugybę įdomių vietų, nuostabaus grožio paplūdimių, turėjome ne vieną žygį, o visos kelionės metu mus lydėjo daugybė laukinių gyvūnų. Labiausiai įsiminė spalvingieji Bosa ir Kastelsardo miesteliai bei Algero uostamiestis. Įspūdingos gynybinės miesto sienos, istoriniai pastatai, senosios bažnyčios, garsioji Šv. Marijos katedra, maži gatvelėse esantys restoranai ir barai, sukuria ypatingą aurą Algero mieste. Tai vienas populiariausių kurortų Sardinijoje. Aplink miestą galima rasti nemažai paplūdimių, todėl jame mėgsta ilsėtis šeimos ir jaunimas, taip pat banglenčių entuziastai. Dienos metu Algere gana ramu, o štai vakare miestas tarsi atgyja, tuomet barus ir kavines užpildo ne tik turistai, bet ir vietiniai.

Bosos miestelyje pavyko sudalyvauti vietinėje šventėje ir paragauti vietinių patiekalų. Ypač sužavėjo Barbagijos regione auginamų pasakiško skonio avių sūris ir keptas ant iešmo paršelis. Tokio skanaus sūrio dar neteko ragauti, nors kelionėse jų pasitaikė nemažai. Buvo smagu paklaidžioti po Bosos senamiesčio gatveles, kuriose gausu istorinių pastatų, siekiančių viduramžių laikus. Nepraleidome ir ant kalvos stovinčių Malaspina pilies griuvėsių, kurių amžius siekia net 900 metų. Nuo pilies viršaus pasigrožėjome miestelio ir jo apylinkių vaizdais. Kastelsardo miestelyje radome ant kalno stovinčią Dorijos tvirtovę, aplink kurią įsikūrę daugybė spalvingų namukų. Pasivaikščiojome siauromis Kastelsardo senamiesčio gatvelėmis, įsigijome kelis suvenyrus, o vėliau prisėdome paragauti šviežių jūros gėrybių.

algeras
bosa miestelis
kastelsardo

Taip pat užsukome į labai įdomų miestelį Orgosolą, garsėjantį muralais – piešiniais ant sienų. Jais išpuoštos daugybė namų sienų, todėl Orgosolo gatvės virtusios ištisomis meno galerijomis. Miestelio sienas puošia daugiau nei 150 piešinių, atliktų skirtingomis technikomis.

Visas Barbagijos regionas ypač garsus savo ūkininkavimo tradicijomis ir jame pamatėme daugiausiai laukinės gamtos bei gyvūnų. Čia kalnuose, pievose ir net miškuose sutikome besiganančias karves, daugybę ožkų ir avių, o pakelėse drąsiai vaikštinėjo asilai ir laukinės kiaulės. Visą laiką stebėjomės kaip piemenys sugeba surinkti savo galvijus ir atskirti saviškius nuo kitų. Tikriausiai tik jie vieni žino tą paslaptį. Įdomu tai, kad beveik kiekvienas naminis gyvūnas turi ant kaklo varpelį, kurio skambėjimas nurodo jo vietą.

orgosolo
sardinija apleistas kaimas
sardinija asilai

Tarp aplankytų vietų buvo Milžinų kapai, nuragai, fortai, pilių griuvėsiai, gyvūnus primenančios uolos ir urvai. Labiausiai mus sudomino nuragai, kurie randami tik Sardinijos saloje ir jų čia priskaičiuojama apie 700. Tai kūgio formos statiniai sudėti vien iš akmenų, be jokių tvirtinamųjų elementų ir rišamųjų medžiagų. Manoma, kad juose gyveno žmonės bronzos ir geležies amžiuje. Milžinų kapai – tai viena garsiausių ir paslaptingiausių salos archeologinių vietovių, kurių daugiausiai galima rasti šiaurinėje salos pusėje. Kai kurių kapų ilgis siekia 8 metrus. Keliuose iš jų buvo rasti virš 3 metrų ūgio mumifikuoti palaikai, rodantys apie kadaise šioje saloje gyvenusius milžiniškus žmones. Vieną iš šių kapų aplankėme ir mes.

Vertos dėmesio buvo Dramblio ir Meškos uolos bei keli urvai. Meškos uola – tai įspūdingas uolienų darinys, susiformavęs per milijonus metų. Įdomu tai, kad žiūrint iš tam tikro kampo, ši uola primena meškos formą. Užkopus iki jos, mums įžiūrėti meškos formos nepavyko, tačiau akmeninių uolienų grožis ir atsivėrę vaizdai į Madalenos archipelagą buvo fantastiški.

sardinija avys
meškos uola
sardinija ežeras

Išbandėme jėgas ir keliuose žygiuose, tarp kurių buvo žygis iki gražiausio salos paplūdimio – Cala Goloritze. Tai vienas įspūdingiausių paplūdimių saloje, kur balto smėlio krantus skalauja žydras ir skaidrus vanduo, o visą grožį įrėmina nuostabios uolienos. Sardinija turi daugybę krištolo skaidrumo ir balto smėlio paplūdimių, kuriuos pamėgę poilsiautojai iš viso pasaulio. Aplankėme ne vieną paplūdimį ir drąsiai galime patvirtinti, kad kai kurie iš jų nenusileidžia savo grožiu net garsiausiems pasaulio paplūdimiams. Prie vieno iš tokių paplūdimių gyvenome ir mes, Stintino miestelyje. Čia buvome įsikūrę Capo Falcone Charming Apartments, kuriuose praleidome savaitę. Tai ramus miestelis, puikiai tinkantis norintiems ramybės ar šeimoms su vaikais. Nors Sardinijos saloje ilsėjomės dešimt dienų, tačiau visos salos pažinti nespėjome. Kadangi saloje gyvuoja gilios tradicijos ir čia vyksta daugybė tradicinių švenčių bei festivalių, manome, kad į Sardiniją dar būtinai kada nors sugrįšime ir jose sudalyvausime.

sardinija paplūdimys
sardinijos saloje pramogos
sardinija paplūdimiai
sardinija kelionės

Nors savarankiška kelionė po Sardiniją ir nebuvo trumpa, tačiau ji mums nekainavo brangiai. Iš viso bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 200 eurų vienam asmeniui. Visada keliaujam pigiai ir tą daryti padedam savo klientams.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Sardiniją, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus. Pabaigai keletas nuostabių akimirkų iš mūsų kelionės…

sardinija kelionės
sardinija arkliai
sardinija kelionės
sardinija kelionės

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four − 3 =

Copy link
Powered by Social Snap