+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Trogiras lankytinos vietos

Trogiras lankytinos vietos

Trogiras

Trogiras yra istorinis Kroatijos miestelis, todėl išskirtinės lankytinos vietos užburia kiekvieną keliautoją. Tai pasakiškas miestelis – uostas, įsikūręs netoli Splito, kuris jums patiks nuo pirmos minutės. Siauros gatvelės, akmeniniai namai, bažnyčios, rūmai ir nuostabi katedra – tai tarsi muziejus po atviru dangumi. Visa Trogiro architektūra žavi su daugybe gražių balkonų, aikščių, rūmų ir alėjų. Įdomu tai, kad Trogiras turi mažiausią pasaulyje tiltą, jungiantį žemyninę Kroatijos dalį su Čiovo sala. Miestelyje rasite įvairių pramogų, kurios atostogas pavers nenuobodžiomis. Trogiras įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas geriausiai išsilaikiusių viduramžių Europos miestų. Čia rasite romaninio, renesansinio, klasikinio ir baroko stilių pastatų, kurie puikiai atvaizduoja įvairius Trogiro valdovus helenizmo, Romos ir Venecijos laikotarpiais. Dėl visų šių priežasčių Trogiras sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Trogiras lankytinos vietos

Trogiro katedra

Trogiro katedra

Trogiro katedra – dar žinoma kaip Šv. Lauryno, buvo pradėta statyti 1213 m., o pilnai baigta tik apie 1500 m. Vienas ryškiausių šios katedros bruožų yra nuostabiai atrodantis, gotikinio stiliaus portalas (puošnus įėjimas į pastatą). Jį padarė vietos architektas ir skulptorius meistras Radovanas, o pabaigęs darbus 1240 m. virš durų išraižė savo vardą ir žodžius nusakančius, kad tai buvo jo geriausias darbas. Šalia įėjimo durų sėdi du akmeniniai liūtai, suteikdami bažnyčiai puošnumo. Katedros viduje stovi Šv. Ivano renesanso koplyčia, daug autentiškų freskų ir paveikslų. Užlipus į bažnyčios viršų, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs panoraminiai Trogiro miesto ir apylinkių vaizdai.

Čipiko rūmai

Čipiko rūmai

Čipiko rūmai, esantys miesto aikštėje, priešais pagrindinį Trogiro katedros įėjimą, buvo Čipiko šeimos, vienos iškiliausių regiono šeimų XV amžiuje, namai. Visas pastatas ir jo langai išraižyti unikaliomis detalėmis. Rūmai nėra atviri visuomenei, tačiau jūs galite išskirtiniu dizainu pasigrožėti iš lauko.

Šventojo Dominyko vienuolynas

Šventojo Dominyko vienuolynas

Šv. Dominyko vienuolynas Trogire buvo įkurtas 1064 metais. XIV amžiaus pradžioje pirmiausiai buvo pastatyta viena bažnyčios nava su gotikine varpine, vėliau ji buvo smarkiai praplėsta. Bažnyčios sienas puošia paveikslai su scenomis iš skirtingų šventųjų gyvenimų. Vienuolynas stipriai buvo apgriautas 1944 m. bombardavimo metu, tačiau vėliau buvo renovuotas. Šiuo metu jis atviras visuomenei, kartais vienuolyne organizuojamos meno parodos, kuriose galima pamatyti ir senojo amžiaus relikvijų.

Kamerlengo pilis

Kamerlengo pilis

Įspūdinga Kamerlengo pilis buvo pastatyta 1400-aisiais, po Konstantinopolio užkariavimo, dėl vis didėjančios turkų grėsmės. Tvirtovę pastatė venecijiečiai ir ji kurį laiką tarnavo kaip gubernatoriaus rūmai. Šiandien į šią puikiai išlaikytą pilį gali patekti visi norintys. Užlipus į viršų, atsiveria Trogiro miesto ir kitų apylinkių nuostabūs panoraminiai vaizdai. Pilies viduje vasaros metu nuolat rengiami koncertai ir kiti renginiai.

Trogiro laikrodžio bokštas

Trogiro laikrodžio bokštas

Trogiro laikrodžio bokštas XV amžiuje buvo vienas garsiausių šio miesto orientyrų. Bokštas kadaise buvo Šv. Sebastiano bažnyčios dalis. Šiandien pamaldos bažnyčioje nebevykdomos, pastatas restauruotas ir saugo žuvusių Tėvynės karo gynėjų atminimą. Vietoj varpinės jame yra įrengtas gražus miesto laikrodžio bokštas.

Čiovo sala

Čiovo sala

Nedidelė, bet ramybe alsuojanti Čiovo sala yra sujungta pakeliamu tiltu su Trogiro miestu. Daugiausia žmonių atvyksta į Čiovo salą dėl vynuogynų, alyvuogių ir migdolų plantacijų, taip pat gražių paplūdimių ir išskirtinio kraštovaizdžio. Garsiausias salos paplūdimys Okrug Gornji vasarą dažnai būna perpildytas. Čia galite rasti restoranų ir barų, kurie dirba visą naktį, todėl mėgstantiems naktines linksmybes, ši vieta patiks. Jeigu norite ramybės, vykite į Slatine kaimelį, ten žymiai mažiau turistų.

Marina miestelis

Marina miestelis

Vos 20 kilometrų į vakarus nuo Trogiro nutolęs gražus pajūrio miestelis Marina. Vaikštant po šį miestelį, jus sužavės žydras Marina įlankos vanduo, švarūs, smulkaus žvyro paplūdimiai bei autentiška bažnyčių architektūra. Užsukite į vieną iš restoranų, kuriuose galima paragauti šviežios žuvies ar puikaus vietinio vyno. Marina įlanka puikiai apsaugota nuo nepalankių vėjų, todėl ši vieta yra labai populiari tarp buriuotojų. Jeigu išsinuomotumėte valtį ar jachtą, tai būtinai apžiūrėkite nuošalesnes įlankos vietas.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Trogiro klimatas

Trogiro klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miestelio apylinkėse, tiek pačiame Trogire kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Trogiro mieste – 16 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Trogirą?

Norėdami nuvykti į Trogirą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus iki Splito, o iš ten iki miestelio yra tik 27 kilometrų atstumas. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Trogiro į Splitą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Trogiro mieste

Trogiras ir šio nuostabaus miestelio lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Domus Maritima – viešbutis įsikūręs gražiame 400 metų senumo akmeniniame dvare, 3 min. pėsčiomis iki Trogiro centro.
Bifora Heritage Hotel – viešbutis atidarytas 2016 m., įsikūręs Čiovo saloje, netoli nuo Trogiro senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Trogiro žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Trogiro žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Trogiro žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Trogiro žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Trogiro žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą