+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Mauricijus lankytinos vietos

Mauricijus lankytinos vietos

Mauricijus

Mauricijus – vulkaninės kilmės sala, esanti netoli Afrikos krantų, kurios lankytinos vietos traukia keliautojus iš viso pasaulio. Sala turistus džiugina puikiais orais ir idilišku poilsiu visus metus. Čia rasite gražius balto smėlio paplūdimius, prabangius viešbučius ir vilas, daugybę įdomių lankytinų vietų, amžinai žaliuojančią egzotinę gamtą ir daug kitų nuostabių dalykų. Mauricijų supa didelis koralinis rifas, kuris privilioja ne tik nardymo profesionalus, bet ir naujokus, kurie mielai paneria į gelmes pasigrožėti povandeniniu pasauliu. Saloje jus pasitiks tikras kultūrų mišinys, nes gyventojus sudaro olandai, portugalai, britai, kreolai, prancūzai, kinai ir indai. Draugiški vietiniai greitai užkariauja atvykusiųjų širdis savo nuoširdumu, juos lepina dieviško skonio delikatesais, žavi uždegančia muzika ir fantastiškais vakarėliais. Mauricijus jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad salos lankytinos vietos paliks jums neišdildomus įspūdžius.

Mauricijus lankytinos vietos

Port Luisas

Port Luisas

Mauricijaus sostinė Port Luisas įsikūręs šiaurės rytinėje salos dalyje. Port Luiso krantinė, žinoma kaip Caudan, žymi dėl įvairių čia įsikūrusių parduotuvių, restoranų, kazino, bankų įstaigų ir čia esančio penkių žvaigždučių viešbučio Labourdonnais Waterfront Hotel. Lankydamiesi mieste užsukite į Gamtos istorijos muziejų, kuriame galėsite išvysti jau išnykusio paukščio dronto skeletą. Taip pat nuvykite į „Blue Penny“ muziejų ir sero Seewoosagur Ramgoolam botanikos sodą, kuriame žaliuoja daug egzotiškų augalų, įskaitant milžiniškas vandens lelijas. Norėdami pasigrožėti įspūdingu sostinės vaizdu, užlipkite į Citadelę, kuri buvo pastatyta 1835 m. kaip karinė tvirtovė ir puikiai žinoma dėl iš čia atsiveriančių nuostabių panoraminių vaizdų.

„Champ de Mars“ hipodromas

Champ de Mars hipodromas

„Champ de Mars“ yra antra pagal senumą pasaulyje žirgų lenktynių trasa. Lenktynės hipodrome rengiamos nuo 1812 metų! Trasos ilgis siekia 1300 metrų ir atrodo įspūdingai, net kai nevyksta varžybos. Hipodrome geriausia apsilankyti kiekvieną šeštadienį nuo gegužės iki lapkričio, kai tūkstančiai vietinių žmonių keliauja į lenktynių trasą ir bando laimę. Kiekvieną varžybų dieną vyksta 8 varžybos, kurių pradžia 12.30 val., o paskutinės varžybos vyksta 17 val.

Le Morne Brabant

Le Morne Brabant

Le Morne pusiasalis driekiasi Mauricijaus salos pietvakarinėje dalyje. Mažai apgyvendinta vietovė lankytojus traukia magišku kraštovaizdžiu. Pusiasalyje stūksantis Le Morne Brabant kalnas yra vienas populiariausių turistinių objektų Mauricijuje. UNESCO pasaulio paveldo sąraše esantis didingas bazaltinis kalnas, kurio viršūnė siekia 556 metrus, turi didžiulę kultūrinę reikšmę salos gyventojams. Kadaise šis kalnas buvo puiki pabėgimo vieta vergams, todėl šiandien šis kalnas yra vergų kovos už jų laisvę ir kančias bei aukų simbolis. Gamtos mylėtojai turėtų išbandyti įspūdingą „Le Morne Brabant“ 3,5 km ilgio pėsčiųjų taką ar pasivaikščioti po kalno šlaituose esančius urvus.

Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas

Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas

Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas, užimantis daugiau nei 6574 ha plotą, yra didžiausias Mauricijaus saloje. Nacionalinį parką verta aplankyti visiems žygeiviams, gamtos mylėtojams ir paukščių stebėtojams. Šioje miškingoje vietovėje gyvena daugiau kaip 300 žydinčių augalų rūšių. Taip pat parke gyvena Mauricijaus endeminis paukštis – rausvasis balandis. Ši vietovė garsėja ne tik unikalia laukine gamta, tačiau ir nuostabaus grožio kriokliais, tarpekliais bei slėniais. Parke atrasite daug pėsčiųjų takų, kuriais eidami galėsite grožėtis pasakiškais panoraminiais Mauricijaus salos kraštovaizdžiais.

Krokodilų parkas

La Vanille krokodilų parkas

La Vanille krokodilų parkas, užimantis 3,5 ha plotą, yra įsikūręs Mauricijaus salos pietuose. 1985 m. įkurtas parkas patiks visiems laukinės gamtos mylėtojams. Čia gyvena apie 2000 Nilo krokodilų, o lankytojams suteikta puiki galimybė stebėti šiuos roplius skirtingais jų augimo etapais. Rezervate taip pat gyvena garsieji Aldabros vėžliai, beždžionės, šikšnosparniai, egzotiniai driežai ir kiti gyvūnai. Parko insektariumas yra vienas didžiausių pasaulyje, kuriame galėsite pamatyti įspūdingą vabzdžių kolekciją. Norintys tikros egzotikos, gali užsukti į parko restoraną, kuriame galėsite paragauti ir krokodilienos.

Elnių sala

Elnių sala

Elnių sala arba „Ile Aux Cerfs“ garsėja balto smėlio paplūdimiais, gražiomis lagūnomis ir dideliu pramogų pasirinkimu. Tai viena iš pagrindinių Mauricijaus salos lankytinų vietų, į kurią atvykę pasijausite taip, lyg būtumėte patekę į rojų. Elnių salos paplūdimiuose galima ne tik degintis, tačiau ir užsiimti aktyviomis pramogomis. Šėlstančio vandenyno bangos vilioja išbandyti banglentes, vandens slides, jėgos aitvarus ir kitas vandens pramogas. Čia taip veikia restoranai, kuriuose galima paragauti vietinės virtuvės patiekalų, o saloje įsikūręs penkių žvaigždučių viešbutis vilioja turtingiausius, kurie nuostabios gamtos apsuptyje gali žaisti golfą. Aplink salą esantys koraliniai rifai ryškūs ir spalvingi, todėl į šią vietą plūsta paviršinio nardymo mėgėjai iš viso pasaulio.

Ganga Talao ežeras

Ganga Talao ežeras

Mauricijaus širdyje aukštai kalnuose telkšantis kraterinis Ganga Talao ežeras yra laikomas viena švenčiausių induistų vietų saloje. Ežere gausu žuvų, tačiau dėl sakralinės reikšmės vietiniams gyventojams, žvejyba jame griežtai draudžiama. Ežero teritorijoje yra pastatyta šventykla, skirta Šivai ir kitiems induizmo dievams. Tikintieji prie ežero atvyksta medituoti, giedoti, aukoti aukas ir melstis. Lankytojai tik gerbdami vietines tradicijas taip pat gali atvykti prie ežero. Čia galima ne tik pasimėgauti gražiais ežero vaizdais ar spalvingomis statulomis, tačiau ir stebėti induistų ceremonijas.

Gris Gris paplūdimys

Gris Gris paplūdimys

Piečiausiame Mauricijaus taške esantis Gris Gris paplūdimys tikrai vertas jūsų dėmesio. Šioje vietoje povandeninės srovės sukuria dideles bangas, kurios atsimuša į aukštas uolas, taip sukurdamos įspūdingus vaizdus. Iš viršuje esančios apžvalgos aikštelės galėsite grožėtis lūžtančiomis bangomis, tačiau nepamirškite saugumo ir nesiartinkite arti uolų krašto. Gris Gris yra vienintelė vieta Mauricijuje, kur mėgėjams ir profesionalams griežtai draudžiama plaukioti.

Fernio slėnis

Fernio slėnis

Mauricijaus salos rytuose esantis Fernio slėnis yra žinomas kaip natūralios gamtos buveinė. Draustinį sudaro iš dalies atkurti atogrąžų miškai, kuriuose auga nykstančios Mauricijaus augalų rūšys. Taip pat draustinyje saugomos kelios itin retos gyvūnų rūšys, tokios kaip Mauricijaus kandelė ir Mauricijaus skraidanti lapė. Fernio slėnis tiesiog sužavės laukinių gyvūnų ir gamtos mylėtojus, todėl žygį po draustinį būtinai įtraukite į savo kelionės maršrutą.

Nardymas

Didžioji įlanka

Didžioji įlanka (Grand Bay) – tai Mauricijaus turizmo Meka, kurioje įsikūrę prabangūs viešbučiai, puikūs restoranai, barai, diskotekos ir šiuolaikiški prekybos centrai. Grand Bay yra neabejotinai geriausia drabužių, papuošalų, tekstilės ir suvenyrų parduotuvių vieta. Didžiosios įlankos regionas puikiai tinka tiems, kas nori pamatyti kvapą gniaužiantį povandeninį Mauricijaus jūrų pasaulį. Be nardymo čia galima išbandyti banglentes, vandens slides, jėgos aitvarus ir kitas vandens pramogas.

Sir Seewoosagur Ramgoolam botanikos sodas

Sir Seewoosagur Ramgoolam botanikos sodas

Sir Seewoosagur Ramgoolam botanikos sode auga įvairūs atogrąžų augalai, kurių dauguma yra vietiniai. Tai viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Mauricijuje. Botanikos sodas driekiasi didžiuliuose hektarų plotuose, o apeiti visą sodą gali užtrukti ir visą dieną. Viena pagrindinių botanikos sodo lankytinų vietų yra 85 skirtingos palmių veislės, atvežtos iš skirtingų pasaulio kampelių. Labiausiai sodas žinomas dėl jame esančių milžiniškų amazonės vandens lelijų, kurių dideli lapai išsiplečia iki trijų metrų pločio.

Šamarelio krioklys

Šamarelio krioklys ir spalvotoji žemė

Mauricijaus pietvakariuose esantis Šamarelio krioklys yra aukščiausias šalyje. Vanduo krenta žemyn iš beveik 100 metrų aukščio, taip sukurdamas nuostabius vaizdus. Ši vietovė mėgstama turistų, nes čia galima grožėtis ne tik kriokliu, tačiau ir aplankyti spalvotąją Šamarelio žemę. Ją sudaro skirtingų spalvų kalvos, primenančios smėlio kopas, turinčias raudoną, rudą, mėlyną ir violetinę spalvas. Norint apsaugoti kopas, Šamarelio žemė buvo aptverta, tačiau turistai gali pasimėgauti šiuo gamtos stebuklu nuo įrengtų apžvalgos aikštelių. Bilietus į Šamarelio žemės geoparką galite nusipirkti čia.

Taip pat skaitykite:

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Mauricijaus klimatas

Mauricijaus klimatas yra atogrąžų, todėl šalyje beveik ištisus metus vyrauja geras ir šiltas oras. Saloje kritulių būna apie 190 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 27 °C. Mauricijus turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo gruodžio iki balandžio ir sausąjį, trunkantį nuo balandžio iki gruodžio. Tiesa, labai nerimauti dėl lietingojo sezono neverta, nes tropinės liūtys baigiasi taip pat greitai, kaip ir prasideda. Pats geriausias metas keliauti po salą yra nuo gegužės iki gruodžio, kai oras būna vėsus, sausas ir saulėtas. Jeigu norite išvengti didžiulių apgyvendinimo kainų – vykite į Mauricijų rugsėjį ar spalį, nes prieš lietingąjį sezoną, kainos sumažėja stipriai. Nardyti salose galima ištisus metus, tačiau jeigu svajojate apie krištolo skaidrumo vandenį, tai geriausia į Mauricijų vykti lapkritį – gegužę.

Kaip nuvykti į Mauricijų?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Mauricijų nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Pavasario ir vasaros metu metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Mauricijų ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Mauricijų?

Keliauti po Mauricijų patogiausia autobusais, nes jų tinklas yra išvystytas plačiai ir galėsite lengvai pasiekti atokiausius šalies kampelius, tačiau verta žinoti, kad po 18 val. kai kurie reisai nebevažiuoja, todėl gali kilti papildomų rūpesčių. Saloje taip pat galima naudotis ir taksi, kurie palyginus nėra labai brangūs.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau verta žinoti, kad Mauricijaus keliai gana siauri, vingiuoti ir kalnuoti, o eismas vyksta kairiąja puse. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Mauricijuje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 39 Eur už parą.

Nakvynė Mauricijuje

Mauricijus – nuostabaus grožio sala, todėl populiariausios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Mauricijaus paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo paplūdimių ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Mythic Suites & villas – Grand Gaube esantis, gerai vertinamas viešbutis.
Le Suffren Hotel & Marina – geras viešbutis įsikūręs Port Luiso mieste.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Mauricijaus žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Mauricijaus žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Mauricijaus žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Mauricijaus žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Mauricijaus žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

seven − 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą