+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Jordanija lankytinos vietos

Jordanija lankytinos vietos

Jordanija lankytinos vietos

Jordanija – paslaptinga Artimųjų Rytų šalis, kurios lankytinos vietos žavi daugelį turistų. Ji įsikūrusi Negyvosios jūros pakrantėje ir apsupta nelabai ramių kaimynių – Izraelio, Irako ir Sirijos. Jordanija keliautojams siūlo susipažinti su istoriniais griūvančiais miestais, aplankyti dykumas, pajusti unikalų osmanų žavesį, atrasti persų lobius bei Egipto relikvijas iš seniai išnykusių dinastijų. Šalies kurortai kasmet pritraukia daugybę poilsiautojų, kurie mielai lepinasi saule ir mineralais prisotinta Negyvąja jūra. Jordanija saugi ir draugiška šalis, kurios lankytinos vietos ne tik priartina prie pasaulio stebuklų, bet ir palieka neišdildomus įspūdžius kiekvienam keliautojui.

Lankytinos vietos Jordanijoje

Petra Jordanija

Petra

Petra – senovės miestas vakarų Jordanijoje, kuris, spėjama, buvo įkurtas II–I a. pr. m. e. sandūroje. Tai garsiausia Jordanijos vieta, kuri gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Uolose iškaltas miestas kadaise buvo klestinčios Nabatėjų karalystės sostinė. Lankantis Petroje, galite pasivaikščioti kolonų gatve, apžiūrėti šventyklą, teatrą, vienuolyną ar bažnyčią. Įspūdingu laikomas į miestą vedantis kalnų takas The Siq, kuriuo eidami, pamatysite istorinius kanalus, naudotus vandens tiekimui į Petrą ir išvysite šventųjų nišas. Šie artefaktai byloja, jog Petra kažkuriuo metu galėjo būti laikoma šventu miestu. Bene žymiausias Petros lankytinas objektas – Iždo pastatas (Al Khazna), kuris, pasak legendos, buvo pastatytas kaip paskutinė Nabatėjos karaliaus Areto IV poilsio vieta. Įspūdingai išraižytą pastatą sudaro du aukštai, kurių plotis virš 25 m, o aukštis –  net 39 m.

Vadi Rumas

Vadi Rumas

Vadi Rumas – tai pietinėje Jordanijos dalyje esanti akmenuota dykuma, kuri gali pasigirti vienu įspūdingiausių kraštovaizdžių visame pasaulyje. Ši smiltainio ir granito uolų teritorija dar žinoma Mėnulio slėnio vardu. Keliaudami po dykumą, galėsite grožėtis kylančiomis uolų formacijomis, arkomis ir tarpekliais. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje teritorijoje gyvena baltasis oriksas ir beduinų gentys. Rekomenduojama taip pat nuvykti į Khazali kanjoną, kuriame galima pamatyti žmonių ir antilopių petroglifus, datuojamus dar VIII amžiuje prieš mūsų erą. Įdomi patirtis laukia tų, kurie nori praleisti naktį vienoje iš stovyklaviečių vietų Vadi Rumo dykumoje. Dėl beveik nulinės šviesos taršos šios nakvynės vietos siūlo neįtikėtinas žvaigždžių stebėjimo galimybes.

Amanas

Amanas

Jordanijos sostinė Amanas yra didžiausias šalies miestas, kultūros ir prekybos centras. Tai puiki vieta, norintiems pajusti tikrąjį Arabijos pulsą ir kultūrines šalies vertybes. Lankantis sostinėje, rekomenduojama užsukti į Amano citadelę, kurioje galima pamatyti romėnų laikų Heraklio šventyklos griuvėsius, V – VI a. bizantinę bažnyčią, Umajado rūmus. Taip pat citadelėje veikia Nacionalinis archeologijos muziejus. Verta aplankyti ir Karaliaus Abdullah I, bei Abu Darwish mečetes. Tikriausiai garsiausia miesto vieta – romėnų amfiteatras, kuris buvo pastatytas II a. Romos imperatoriaus Pia. Tai vienas didžiausių amfiteatrų Artimuosiuose Rytuose, kuris vienu metu gali talpinti apie 6 000 žiūrovų. Netoli amfiteatro galima aplankyti Nimfėją – romėnų fontaną, kuris buvo pastatytas maždaug tuo pačiu metu kaip ir teatras.

Džarašas

Džarašas

Džarašas – miestas šiaurinėje Jordanijos dalyje, kuris garsus savo antikinių laikų architektūriniu paveldu. Tai vienas geriausiai išlikusių senovės Romos miestų pasaulyje, kuriame gausu įspūdingų lankytinų vietų. Čia galima išvysti Korintines kolonas, Adriano arkas, Dzeuso ir Artemidės šventyklas, ovalo formos forumą, teatrus, pirtis ir hipodromą. Ši didžiulė arena buvo 245 m ilgio bei 52 m pločio ir vienu metu galėjo sutalpinti 15 000 žiūrovų. Senovinė sporto šaka atgaivinama, todėl hipodrome nuolat vyksta įspūdingi pasirodymai kovos vežimais. Lankantis mieste, taip pat būtina užsukti į Džarašo archeologijos muziejų, kuris gali pasigirti neįtikėtinomis senovės eksponatų kolekcijomis.

Akaba

Akaba

Pietinėje Jordanijos dalyje esantis miestas Akaba puikus pasirinkimas atostogoms, nes įsikūręs kvapą gniaužiančioje Raudonosios jūros pakrantėje. Čia gausu prabangių kurortų, kuriuose poilsis bus malonus ir nepamirštamas. Keliaujant po miestą, galima apžiūrėti senovinius Tall Hujayrat Al-Ghuzlan griuvėsius ar pamatyti didžiulius datulių medžius. Populiariausia pramoga kurorte – nardymas Akabos įlankos vandenyse, kurio metu galima grožėtis įvairiaspalviais rifais.

Danos biosferos rezervatas

Danos biosferos rezervatas

Danos biosferos rezervatas – tai šalies centrinėje dalyje esanti saugoma gamtos teritorija. Tai viena iš populiariausių vietų Jordanijoje, kuri ypač patiks tiems, kas mėgsta žygius ir nori pasigrožėti įspūdinga gamta. Rezervate keliautojus pasitinka žadą atimantys kanjonai, įmantrių formų uolienos, urvai, plynaukštės ir slėniai. Šiame regione geriausia apsistoti Danos kaimelyje, iš kurio patogu pasiekti visas lankytinas rezervato vietas. Iš čia taip pat galima leistis į populiariausią žygį nuo Danos kaimo iki viešbučių komplekso „Feynan Ecolodge“.

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra – gerai žinomas sveikatos ir grožio šaltinis, kurioje gausu mineralų ir mikroelementų. Apie gydomąsias jūros savybes buvo žinoma dar antikos laikais, todėl ir šiandien čia gausiai lankosi turistai. Druskingas Negyvosios jūros vanduo puikiai padeda sergantiems psoriaze, neurodermitu, egzema, turintiems odos išbėrimų, kamuojamiems reumato ar artrito, patyrusiems sunkių traumų, kenčiantiems nuo bronchito ar sinusito. Šios jūros vanduo toks druskingas, kad joje beveik neįmanoma paskęsti, todėl dauguma poilsiautojų mėgaujasi plūduriavimu joje. Negyvosios jūros regiono lankytinas vietas galima pasiekti automobiliu iš Amano per valandą.

Ajlouno pilis

Ajlouno pilis

Ajlouno pilis – tai puikus islamo karinės architekūros pavyzdys. Pilis senais laikais užtikrino piligrimų ir pirklių saugumą, keliaujant maršrutu tarp Damasko ir pietų Jordanijos. Garsiojo karvedžio Saladino paliepimu pirmąją tvirtovę pastatė jo sūnėnas ir karo vadas Izzas al Dinas Osama. Vėliau tvirtovė buvo ne kartą perstatyta, o šiandien pilyje įsikūręs muziejus, kuriame galima apžiūrėti įvairius tvirtovės eksponatus. Nors originalios XII amžiaus Ajlouno pilies išliko tik labai maža dalis, tačiau šią nuostabią tvirtovę tikrai verta aplankyti, ypač dėl kvapą gniaužiančių vaizdų nuo pilies viršaus. Tvirtovę pasiekti lengva iš Džarašo miesto, tuo pačiu aplankant ir Ajlouno gamtos draustinį.

Madaba

Madaba

30 km į pietvakarius nuo Amano nutolęs Madabos miestas patiks istorijos mėgėjams. Madaba lankytojus traukia senovinių bažnyčių liekanomis, VI a. graikų stačiatikių bazilika ir Bizantijos laikų mozaikomis. Lankomiausia miesto vieta yra Šv. Jurgio bažnyčia, kurioje yra viena iš gražiausių mozaikų Jordanijoje – VI a. „Madaba“ mozaikos žemėlapis. Jame vaizduojama Šventoji žemė Bizantijos laikotarpiu su Biblijos laikų kartografija. Mozaiką sudaro apie du milijonai originalių plytelių. Tiesa, kai kurių plytelių jau trūksta, tačiau tai netrukdo lankytojams pažvelgti į Viduriniųjų Rytų atvaizdą prieš daugelį amžių. Tuo pačiu galima aplankyti ir Madabos archeologinius parkus, kuriuose galima apžiūrėti dar daugiau mozaikų.

Vadi Mudžibas

Vadi Mudžibas

Vadi Mudžibas – ypatingu grožiu pasižymintis gilus tarpeklis, besileidžiantis link Negyvosios jūros. Keturių kilometrų pločio ir vieno kilometro gylio upės kanjonas leidžia gamtos mylėtojams tyrinėti nepakartojamus kraštovaizdžius. Kanjonas priklauso Mudžibo biosferos rezervatui, kuris užima įspūdingą 212 kvadratinių kilometrų plotą. Draustinis gali pasigirti įdomiais įvairaus ilgio ir sudėtingumo pėsčiųjų takais. Vienas populiariausių pėsčiųjų maršrutų yra „Mujib Trail“, kuris driekiasi 15 kilometrų. Mudžibo rezervate galima pamatyti gausybę laukinių gyvūnų, įskaitant grifus, Nubinius ožius, dryžuotas hienas ir vilkus. Mėgstantys adrenaliną, tarpeklyje gali išbandyti kanjoningą. Tai aštrių pojūčių pramoga, kurios metu leidžiamasi kriokliais, laipiojama uolomis, šokinėjama nuo uolų į vandenį ar bandoma brautis per uolų plyšius ir t.t.

Karako pilis

Karako pilis

Karako pilis kryžiuočių buvo pastatyta 1140 m. Tvirtovė atlaikė kelias musulmonų apgultis ir 1187m. pateko į garsiojo karvedžio Saladino rankas. Valdant Mamluko sultonui  Baibarsui nuo 1264 m. tvirtovė buvo visiškai atnaujinta su stipresniais įtvirtinimais. 1840 m. pilį sugriovė Ibrahimas Paša, o 1893 m. osmanams pavyko atgauti tvirtovės kontrolę, tačiau ji atstatyta nebuvo. Tik vėlesniais laikais pilis buvo restauruota ir šiandien lankytojai jau gali ją aplankyti. Apatinėje pilies dalyje įsikūręs Karako archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama įspūdinga kolekcija, supažindinanti lankytojus ne tik su pilies, bet ir su šio regiono istorija.

Nebo kalnas

Nebo kalnas

817 m. aukščio Nebo kalnas stūkso Jordano slėnio rytiniame šlaite. Pasak Senojo Testamento, būtent nuo šio kalno prieš pat mirtį Mozė matė Pažadėtąją žemę. Šioje vietoje dažnai lankosi religinio tikėjimo keliautojai, kurie, kaip ir Mozė, nori pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vaizdu į Izraelį. Giedrą dieną lankytojai gali pamatyti Jerichą ar net Jeruzalę. Nebo kalno viršūnėje išvysite VI a. grindų mozaikas, kurios buvo atrastos archeologinių kasinėjimų metu. Pagrindinė mozaika iliustruoja vyno gamybos procesą, kitose atvaizduojami medžiotojai ir gyvūnai. Ant kalno pastatytas varinių gyvačių kryžius, kuris yra simbolinė Mozės sukurtos bronzinės gyvatės ir Jėzaus kryžiaus kombinacija.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Jordanijos klimatas

Jordanijoje vyrauja subtropinis klimatas, būdingi ryškūs temperatūrų pokyčiai. Čia beveik ištisus metus būna šilta arba karšta, o vidutinė metinė temperatūra siekia 17 °C. Vidutinis metinių kritulių kiekis yra 270 mm. Daugiausia kritulių iškrenta gruodžio ir sausio mėnesiais , vidutiniškai 55 mm. Jeigu planuojate atostogas Jordanijoje vasarą, tai vertėtų žinoti, kad liepos – rugpjūčio mėnesias vidutinė temperatūra siekia 27 °C. Tai pats nepalankiausias metas atostogauti Jordanijoje. Geriausias laikas keliauti po šią šalį yra nuo kovo iki birželio arba nuo rugsėjo iki lapkričio. Jeigu norite aplankyti Jordaniją žiemą, tai vykite į  Akabos regioną, kuriame saulė šviečia beveik ištisus metus.

Kaip nuvykti į Jordaniją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Jordaniją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Pavasario ir rudens metu kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Jordaniją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Jordaniją?

Viešojo transporto infrastruktūra Jordanijoje nėra puikiai išvystyta, kartais gali prireikti kantrybės ir atsargumo, nes tvarkos šioje šalyje trūksta. Po Jordaniją galima keliauti autobusais ar mirkoautobusais, tačiau nerasite tikslaus tvarkaraščio, todėl keliaujant tokiu būdu bus nemažai iššūkių.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Jordanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 25 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Jordanijoje

Jordanija ir nuostabios šalies lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Jordanijos viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The House Boutique Suites – gerą įvertinimą turintis viešbutis šalia Amano centro.
Wadi Rum UFO Luxotel – pusiau liukso palapinė esanti Vadi Rumo dykumoje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Jordanijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Jordanijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Jordanijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Jordanijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Jordanijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis

Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų emyratų. Didžiausius teritorijos plotus sudaro negyvenama dykuma, o gyvenvietės daugiausiai išsidėsčiusios palei pakrantę.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eleven + 6 =