+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Menorka lankytinos vietos

Menorka lankytinos vietos

Menorka

Menorka – tai mažytė Balearų salyno sala, neatrastas turistų rojus. Dėl unikalios gamtos, visa salos teritorija saugoma UNESCO. Čia nėra turistų antplūdžio, nėra prabangių gigantiškų viešbučių, todėl Menorkos sala puikiai tiks pasiilgusiems romantikos ar poilsiui su šeima. Menorka turi virš 100 paplūdimių, švarią ir skaidrią jūrą, yra puikiai pritaikyta žygiams pėsčiomis ar dviračiais. Aktyvų poilsį mėgstantys, gali išbandyti nardymą, kalnų dviračius, žvejybą, golfą, jodinėjimą, baidares ar burlentes. Taip pat Menorka turi daugiau nei 1,5 tūkst. archeologinių vietovių bei jaukius senove dvelkiančius miestelius, kurie yra tikras lobis istorijos mylėtojams. Menorka jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad salos lankytinos vietos paliks jums neišdildomus įspūdžius.

Lankytinos vietos Menorkoje

mahonas

Mahonas

Mahonas – Menorkos salos sostinė ir didžiausias miestas saloje, kuris mena maurų didybę. Mahone galite iš arčiau susipažinti su XVIII a. gotikinio stiliaus dvarais ir bažnyčiomis. Senos ir jaukios tavernos jus nukels į tuos laikus, kai Menorkos sala priklausė anglams. Pasivaikščiokite Mahono prieplauka vakare, tikrai liksite sužavėti lauke tvyrančia atmosfera.

siutadela menorka

Siutadelja

Itin gilią istoriją menantis Siutadelja miestas yra nutolęs nuo Mahono vos 47 km į vakarus. Tai antras pagal dydį salos miestas ir buvusi Menorkos kultūros ir komercijos sostinė. Siutadelja turi ypatingai gražų senamiestį, kuriame apstu senovinių, viduramžius menančių pastatų. Čia taip pat rasite baroko ir gotikos stiliaus bažnyčių. Verta dėmesio ir prieplauka, kurioje galima paskanauti ispaniškų patiekalų ar nusipirkti iš vietinių žvejų ką tik pagautos žuvies.

kukutis

S’Albufera des Grau gamtos draustinis

S’Albufera des Grau – gražus gamtos draustinis, esantis Menorkos salos šiaurės rytuose. Jį sudaro daugiau nei 5000 hektarų miškų, pelkių, kopų ir uolų, įskaitant kelias mažas saleles. Gamtos draustinyje gyvena daugybė laukinės gamtos, virš 90 skirtingų paukščių rūšių ir nesuskaičiuojama daugybė krūmų bei lauko gėlių. Keliaudami po teritoriją, galite išvysti tokius išskirtinius gyvūnus kaip erelis žuvininkas, bitininkas, kukutis, lakštingala, Menorkos vėžlys ar Balearų driežas. Taip pat parke įrengtas lankytojų centras su žemėlapiais ir vaizdo įrašais. Norintys daugiau sužinoti apie parką, gali leistis į ekskursiją su gidu.

taulas menorka

Torre d’en Galmés

Manoma, kad Menorkos saloje nuo 500 m. iki 300 m. pr. Kr. gyveno talaiotinė kultūra. Anus laikus menanti Torre d’en Galmés gyvenvietė yra didžiausia tokio pobūdžio Menorkoje ir viena didžiausių Balearų salose. Archeologinėje vietovėje yra gerai išsilaikiusių akmeninių taulų, kurie iškilę iki 5 metrų aukščio ir susidedantys iš vertikalaus stulpo su horizontaliu akmeniu, gulinčiu ant viršaus. Taip pat čia išvysite keletą religinių pastatų, namų pavyzdžių ir turizmo centrą su vaizdo įrašais. Iš vietovės atsiveria nuostabios panoramos į pietinę Menorkos salos pakrantę.

Naveta d'Es Tudons kapavietė

Naveta d’Es Tudons kapavietė

Menorka turi daugybę archeologinių vietovių, o Naveta d’Es Tudons kapavietė yra viena lankomiausių saloje. Tai buvusi masinė laidojimo kapavietė, kurios ilgis yra 14 m., o aukštis 4,5 m. Šis monumentas buvo pastatytas naudojant Kyklopo techniką, tai reiškia, kad abi sienų puses statydavo iš didelių kalkakmenio luitų, tarpus užkišdavo mažesniais akmenimis, o ertmę tarp dviejų sienos pusių užpildavo žemėmis arba akmenimis, taip nenaudojant jokio skiedinio.

Cami de Cavalls pėsčiųjų takas

Cami de Cavalls pėsčiųjų takas

Šis 185 km ilgio kelias, kuris supa visą Menorkos salą yra ne tik gražus, bet ir istorinis. Kelias kerta uolas, slėnius, pelkes, ūkininkavimo vietas, autentiškus kaimelius, įspūdingus paplūdimius ir įlankas. Žygiuodami šiuo keliu jūs atrasite daug salos turtų ir susipažinsite su jos paveldu iš arčiau.

cala gandana

Cala Galdana

Cala Galdana – tai nuostabi pusmėnulio formos įlanka, apsupta pušų ir uolų, kurioje driekiasi vienas gražiausių saloje auksinio smėlio paplūdimys. Čia galima užsiimti daugybe paplūdimio pramogų, tokių kaip plaukiojimas baidarėmis, irklentėmis ar vandens dviračiais. Taip pat paplūdimyje yra keletas parduotuvių, restoranų ir barų. Cala Galdana įlanka puikiai žinoma ne tik dėl įspūdingų paplūdimių, supančių šią vietovę, bet ir dėl daugybės gerų apgyvendinimo paslaugų bei seklaus vandens, kuris ypač patinka šeimoms su mažais vaikais. Norėdami pamatyti geriausią Cala Galdana paplūdimio panoraminį vaizdą, vykite į Mirador Sa Punta apžvalgos aikštelę.

binibeka

Binibeka Vell kaimas

Pietinėje Menorkos pakrantėje esantis Binibeka Vell kaimas yra vienas iš naujausių Ispanijoje, kuriame stovi apie 170 namų. Jis buvo statomas septintojo dešimtmečio pabaigoje – aštuntojo dešimtmečio pradžioje, siekiant atkurti (su aiškiu tikslu pritraukti turistus) tradicinį Menorkos žvejų kaimelį. Akmenimis grįstų gatvių labirintai ir balti namukai puikiai atspindi tipišką Viduržemio jūros pakrantės kaimelį ir turi labai daug panašumų su Graikijos salų gyvenvietėmis. Tai gražiausias kaimelis saloje, todėl verta pabėgti į Binibeką popietės pasivaikščiojimui.

Cala Pregonda paplūdimys

Cala Pregonda paplūdimys

Cala Pregonda paplūdimys yra vienas iš unikaliausių ir patraukliausių visoje Menorkoje. Auksinis smėlio paplūdimys, graži įlanka, žydras bei skaidrus vanduo ir šalia esanti mažytė sala padaro šią vietą ypatingą. Tai puikus pasirinkimas atsipalaidavimui ir nuostabios gamtos stebėjimui.

Mola tvirtovė

Mola tvirtovė

Pusiasalyje šalia Mahono uosto, esanti įspūdinga Mola tvirtovė buvo pastatyta XIX a. Izabelės II paliepimu. Ši tvirtovė ne kartą saugojo uostą ir salos gyventojus nuo puolimų. Šiai dienai tai yra vienas didžiausių ir geriausiai išsaugotų tokių statinių Europoje. Tai turbūt lankomiausia salos vieta, kuri nei vieno nepaliks abejingo.

Bodegas Binifadet

Bodegas Binifadet

Ši gražiai dekoruota vyno gamykla buvo atidaryta dar 1979 metais ir pradžioje buvo vienintelė, reprezentuojanti Menorką kaip aukštos kokybės vynų gamintoją. Šiuo metu čia galima paragauti vyno sėdint žavaus interjero restorane ar jo terasoje. Taip pat vyninė dažnai rengia nemokamas ekskursijas po vyno daryklą, kuriose galima iš arčiau pamatyti senųjų vynų ekspozicijas ir daugiau sužinoti apie vynuogininkystės istoriją.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Menorkos klimatas

Menorkos klimatas šiltas, žemyninis ir vidutinių platumų. Saloje lietaus būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Menorkos saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 27 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Menorka nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Menorką?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Menorką nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jei planuojate keliauti po Menorką ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Ispaniją?

Viešojo transporto infrastruktūra Ispanijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai, jie patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, kurie itin komfortiški ir greiti, tačiau bilietai kainuoja žymiai brangiau nei keliaujant autobusu. Po šalį taip pat galima keliauti ir lėktuvu, bilietų kainos jei pirksite iš anksto bus žemesnės.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Menorkoje

Menorka ir geriausios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Menorkoje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Comitas Floramar – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs už 250 metrų nuo Cala Galdana paplūdimio.
ARTIEM Capri – Mahono mieste, šalia autobusų stoties įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Menorkos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Menorkos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Menorkos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Menorkos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Menorkos salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

11 + eleven =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą