+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bulgarija

Ką pamatyti Bulgarijoje

Bulgarija – tai rožių, smėlėtų krantų, nepakartojamos architektūros miestų ir nuostabios gamtos šalis. Šalyje gausu užburiančių kalnų ir įspūdingų tarpeklių, o rytinę šalies dalį skalauja Juodoji jūra, siūlanti pasimėgauti 378 kilometrų ilgio pakrante. Bulgarija dažnai dar vadinama vyno gimtine dėl joje augančių net 60 skirtingų vynuogių rūšių. Čia kiekvienas atras kažką sau tinkamo: moterys papildys grožio priemonių atsargas, pasiilgę ramaus poilsio – tingų gulėjimą paplūdimyje, šeimos su vaikais – puikias šeimos atostogas, o aktyvus keliautojas gali kopinėti po kalnus. Bulgarija nebrangi šalis, todėl puikus pasirinkimas net ir mažesnes pajamas gaunantiems keliautojams.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Sofija  

Sofija yra Bulgarijos sostinė, dažnai dar vadinama Balkanų širdimi. Tai vienas seniausių miestų Europoje, kur susiduria du skirtingi Rytų ir Vakarų pasauliai. Sofija žymi gydomosiomis ir mineralinėmis versmėmis, kurios čia trykšta iš po žemės. Turistų mėgstama dėl savo gražaus miesto centro, parkų, įspūdingų senovę menančių cerkvių bei kitų istorinių ir architektūrinių paminklų, kurių čia yra daugiau nei 250.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Sofijoje

Šv. Aleksandro Nevskio katedra (Alexander Nevsky Cathedral)

Vaikščiojant Sofijos gatvėmis jūsų žvilgsnius patrauks Šv. Aleksandro Nevskio katedra. Tai tikras istorijos ir architektūros stebuklas. Didinga šventykla saugo gilią istoriją ir paslaptis, o ikonų, freskų grožis traukia meno gerbėjus. Na, o dvylika paauksuotų kupolų, esančių pastato išorėje sužavės kiekvieną.

Aleksandro Nevskio katedra

Nacionalinis gamtotyros istorinis muziejus (National Museum of Natural History)

Bulgarijos sostinėje yra Nacionalinis gamtotyros istorinis muziejus. Čia galima pamatyti ypač vertingas, daugiau nei šimtmetį rinktas kolekcijas su begale įdomių eksponatų. Tai pats seniausias ir daugiausiai eksponatų turintis Balkanų pusiasalio muziejus. Lankytojams duris atvėrė 1907 metais ir iki šių dienų surinko vertingiausią kolekciją.

Nacionalinis gamtotyros istorinis muziejus

Šv. Georgo rotonda  (Church of St. George)

Turbūt vienas iš labiausiai turistų lankomas objektas sostinėje. Nedidelė, raudonų plytų bažnyčia laikoma seniausia iš visų ortodoksų bažnyčių Europos rytuose, kuri yra įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šį istorinį statinį rasite Bulgarijos Prezidentūros kiemelyje.

Georgo rotonda

Sofijos sinagoga (Sofia Synagogue)

Dar vienas architektūrinis šedevras Bulgarijoje – Sofijos sinagoga. Sustokite ties ja, išsiskiriančia savo nepakartojamu grožiu, įspūdingu dydžiu bei prašmatnumu, kurį vainikuoja įstabus, dviejų tonų svorio sietynas. Tai pati didžiausia žydų sinagoga pietryčių Europoje, kurios fasadas ir vidaus interjeras jus tikrai sužavės savo prabanga.

Sofijos sinagoga

Nacionalinis Politechnikos muziejus (National Polytechnical Museum)

Besidomintiems technologijomis rekomenduojame užsukti į vieną seniausių šalies muziejų. Nacionalinis Politechnikos muziejuje saugomas kultūros paveldas technologijų srityje. Tarp čia esančių eksponatų galima pamatyti daugybę įvairių automobilių, techninių įrengimų ir senovinių aparatų.

Nacionalinis Politechnikos muziejus

Sofijos Universiteto botanikos sodas (University Botanical Garden)

Sofijos centre įkurtame Sofijos Universiteto botanikos sode galima iš arčiau susipažinti su Bulgarijos flora. Sode galima pasižvalgyti po atvirus ir uždarus sodus, kurie skiriasi išvaizda ir specifika. Juose auga krūmai, palmės, kaktusai, įvairiaspalvės gėlės, daugiamečiai augalai ir kt., kurių rūšių priskaičiuojama daugiau nei 1500. Botanikos sode ypatingas dėmesys skiriamas retoms nykstančioms rūšims.

Sofijos Universiteto botanikos sodas

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Bulgarijoje

Varna

Varna (Varna)

Tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas, dar vadinamas Juodosios jūros karaliene. Čia galite rasti istorijos, etnografijos, jūrų muziejus ir didžiulį delfinariumą. Netoli centro yra pagrindiniai paplūdimiai, čia gausu kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių. O šalia Varnos galite aplankyti įspūdingą vienuolyną, iškaltą uolose – Aladžą.

Balčikas

Balčikas (Balchik)

Balčikas yra vienas gražiausių Bulgarijos pajūrio miestelių, kuris buvo įkurtas prieš 2500 metų. Miestas apsuptas kalnų, iš kurių tarpeklių trykšta mineralinio vandens šaltiniai, kurie laikomi didele Bulgarijos vertybe. Miestelis unikalus dėl savo renesanso, gotikos ir rytietiško stiliaus. Verta ten aplankyti botanikos sodą, kuriame driekiasi nuostabi kaktusų alėja, taip pat etnografinį kompleksą Etyr, kuriame pamatysite ir susipažinsite su bulgarų tautos amatais.

Nesebaras

Nesebaras (Nesebar)

Tai muziejumi po atviru dangumi, nors seniau tai buvo tik žvejų gyvenvietė. Čia išliko daugybė istorinių pastatų, miesto tvirtovės sienos dalis ir vartai. Nesebare galėsite nusikelti į senovę – prieš akis iškils antikiniai, viduramžių, renesanso pastatai. Šis unikalus miestas – muziejus įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Rožių slėnis

Rožių slėnis (Rose Valley)

Šalia Kazanlyko miesto esantis Rožių slėnis stebina turistus nesuskaičiuojama galybe žydinčių rožių, be rožių čia taip pat plyti ir pipirmėčių bei levandų plantacijos. Slėnyje puoselėjamos gilios tradicijos – kiekvieną rytą tautiniais kostiumais apsirengę žmonės skuba į laukus skinti rožių žiedų. Jie skinami gegužės pabaigoje – birželio pradžioje ir iš jų spaudžiamas aliejus.

Pirino nacionalinis parkas

Pirino nacionalinis parkas (Pirin National Park)

Parke saugoma unikali kalnų gamta ir gyvūnija. Turistai dažnai žygiuoja į Pirino parką pasigrožėti kalnuose esančiais įspūdingais ežerais ir kriokliais. Šis parkas kartu ir retų nykstančių gyvūnų bei augalų namai, čia gyvena daugiau nei 2000 bestuburių rūšių ir daugiau nei 200 rūšių stuburinių gyvūnų. Čia auga ir seniausiu Bulgarijoje tituluojamas medis – apie 1 300 metų skaičiuojanti Baikušo pušis.

Rilos vienuolynas

Rilos vienuolynas (Rila Monastery)

Rilos vienuolynas – švenčiausia Bulgarijos vieta Rilos kalnuose. Vienuolyno bibliotekoje saugoma surašyta visa Bulgarijos istorija, maždaug 16 000 knygų ir daugybė XV – XIX amžių rankraščių. Vienuolyno architektūroje dominuoja juodos ir baltos arkos, mediniai laiptai ir didžiuliai geležiniai vartai, daugiaspalvės plytelės, kažkada čia veikė 300 vienuolių celių.

Kaliakros iškyšulys

Kaliakros iškyšulys (Kaliakra Cape)

Kaliakros iškyšulys – tai gamtinis ir archeologinis draustinis, užimantis daugiau nei 69 hektarus. Jame išlikę viduramžių tvirtovės griuvėsiai, pastatytos ant 70 m aukščio uolų. Pats iškyšulys nutįsęs 2 kilometrus į Juodąją jūrą, o prie jo dažnai plaukioja delfinai, tad čia pravers geri žiūronai.

Belogradčiko uolos

Belogradčiko uolos (Belogradchik Rocks)

Tai viena įspūdingiausių iš kalkakmenio ir smiltainio, gamtos suformuotų vietovių Bulgarijoje. Belogradčiko uolos yra spalvotos ir keistų formų, kurios žavi ir traukia tiek vietinius, tiek turistus. Kai kurioms ypatingų formų uolienoms, kurios vietomis siekia net 200 metrų yra suteikti vardai ir jas gaubia legendos.

Akmenų miškas

Akmenų miškas (Stone Forest)

18 km nuo Varnos yra nutolęs akmenų miškas, kuris skaičiuoja jau daugiau kaip 50 mln. metų. Akmenų miškas buvo atrastas XIX a., 50 kv. m ploto smėlio dykumoje galite pamatyti 300 įmantrių formų akmenų, o kai kurie jų net 6 m aukščio ir 2 m skersmens. Tai vienintelės Europoje tokiu būdu susidariusios uolienos – tai dar vienas gamtos stebuklas.

Auksinės kopos

Auksinės kopos (Golden Sands)

Tai populiariausia poilsio ir linksmybių vieta Bulgarijoje, esanti nacionalinio parko teritorijoje, netoli Varnos oro uosto. Tai vienas judriausių kurortų Juodosios jūros pakrantėje, kurį pamėgęs jaunimas. Skaidrus vanduo ir švari aplinka jam pelnytai užtarnavo aukščiausią paplūdimių įvertinimą – mėlynąją vėliavą. Kiekvienas čia ras sau mėgstamą veiklą.

Saulėtas krantas

Saulėtas krantas (Sunny Beach)

Tai gerokai ramesnis kurortas nei Auksinės Kopos ir yra skirtas žmonėms, trokštantiems ramybės. Saulėtas Krantas garsėja savo sveikatos stiprinimo ir reabilitacijos procedūromis, čia atgausite energiją ir galėsite pasikrauti jėgų. Kurorte poilsiautojai gali mėgautis įvairiu vandens sportu: burlaiviais, burlentėmis, vandens slidėmis su parašiutais, plaukiojimą jachtomis ir kt. Taip pat čia didelis dėmesys skiriamas aktyviam vaikų poilsiui.

Devetaškos ola

Devetaškos ola (Devetashka cave)

Tai įspūdinga ola su didelėmis kiaurymėmis. Žymiajame Devetaškos urve gyvena daugiau kaip 30 tūkst. šikšnosparnių, tačiau tai neatbaido turistų nuo noro pamatyti šį stebuklą. Urvas rastas tik 1921 metais. Ola tęsiasi apie 2,5 km, o ties įėjimu jos aukštis siekia net 35 m. Čia randama daug liekanų netgi iš paleolito eros.

Burgasas

Burgasas (Burgas)

Tai gražus pajūrio miestas, šalia jūros ir kelių ežerų. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Miestas ir regionas siūlo įvairias turizmo galimybes, čia daug muziejų, sveikatos ir SPA centrų. Burgase veiklos ras tiek ieškantys pasyvesnio laisvalaikio, tiek mėgstantys judėti.

Krušuna kriokliai

Krušuna kriokliai (Krushuna Falls)

Tai nuostabaus grožio kriokliai, esantys už 34 km nuo istorinio Lovecho miestelio. Jie unikalūs savo sodria augalija, daugybe kaskadų ir mažais natūraliais mineralinio vandens baseinėliais. Pagrindinis krioklys yra apie 20 metrų aukščio ir išsiskleidžia į keletą mažesnių kriokliukų, krentančių išilgai žemyn ant minkštų kalkakmenio uolų. Turistams yra padaryti keliukai, laipteliai ir tiltai, kad būtų galima grožėtis geriausiais vaizdais.

Bulgarijos klimatas

Bulgarijos klimatas  daugiausiai vidutinių platumų žemyninis, pietuose bei pajūryje subtropinis, Viduržemio tipo. Pats tinkamiausias oras atostogoms Bulgarijoje būna nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Birželį – liepą lygumose temperatūra įšyla iki 19 – 28 laipsnių šilumos, o kalnuose vietomis neviršija ir 10 laipsnių šilumos. Naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16 – 19 laipsnių šilumos. Tai puikus metas pasimėgauti vandens pramogomis, kadangi  temperatūra šiais mėnesiais dažnai siekia net 25 laipsnius šilumos. Žiemą temperatūra vidutiniškai nukrenta kelis laipsnius žemiau nulio, o šiauriniuose kalnų šlaituose susidaro nuolatinė sniego danga. Tai yra pats geriausias laikas jei norite pasidžiaugti žiemos sporto malonumais.

Bulgarijos transportas

Pigūs ir komfortiški Bulgarijos autobusai kursuoja tarp visų didesnių miestų, na o tarp mažesnių miestelių kursuoja mikriukai ir jie ne visada būna komfortiški. Visuomeninio transporto bilietai perkami autobusų stotyje arba pas vairuotoją. Kurortinėje zonoje autobusai kursuoja įvairiais maršrutais nuo pat ryto iki vėlyvaus vakaro. Bulgarija turi plačiai išvystytą geležinkelių tinklą, tad daugelis keliautojų renkasi būtent šią transporto priemonę. Bulgarijos geležinkelių ilgis siekia virš 4000 km per visą šalį, bei jungia miestus ir miestelius. Kelionė iš Sofijos į Varną trunka maždaug 7-8 val., bet traukiniai turi vieną didžiulį privalumą – jūs visos kelionės metu galite mėgautis magišku šalies kraštovaizdžiu. Miestuose ir kurortuose turbūt geriausia važinėti taksi automobiliais, kurie nėra labai brangūs, tik reikėtų prieš įsėdant į taksi, susitarti dėl kainos, nes vairuotojai dažnai pamiršta įjungti skaitliukus, dėl to galite būti apgauti.

Jei ketinate geriau patyrinėti unikalią Bulgarijos gamtą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti Bulgarijoje turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir vairuotojo pažymėjimas turi galioti ne mažiau kaip 1 metus. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 10 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

bulgarija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Sofija metro   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė BulgarijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!