+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Savaitgalio kelionė į Stambulą: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

stambulas kelionė

Įsibėgėjant atostogų sezonui, mes toliau išbandome vis naujas kryptis. Šį kartą mūsų planas buvo aplankyti lietuvių tarpe populiarų miestą Stambulą. Nors esame turėję ne vieną skrydį per šį miestą, bet šį kartą norėjome jį patyrinėti daugiau ir pažinčiai su Stambulu skyrėme 4 dienas.

Skrydžius pirkome iš anksto, todėl juos pavyko nusipirkti už nerealiai mažą kainą, vos už 55 eurus asmeniui į abi puses iš Vilniaus. Kadangi Stambulo miestas tikrai didžiulis, todėl viešbutį rinkomės, atsižvelgdami į lokacijos vietą. Apsistoti nusprendėme Europinėje dalyje esančiame viešbutyje The Charm Hotel – Old City, kuris įsikūręs netoli pagrindinių lankytinų objektų ir šiek tiek toliau nuo didžiausio šurmulio. Nakvynė su pusryčiais 3 naktims kainavo tik 180 eurų. Visas lankytinas vietas aplankėme pėsčiomis, todėl transportas nekainavo, išskyrus kelionę iš ir į oro uostą.

Mieste gausu įvairiausių restoranėlių, kavinukių ir užeigėlių, kuriose pavalgyti tikrai nebrangu. Mes išbandėme turkišką, afrikietišką, tadžikišką, azerbaidžanietišką virtuves ir visos buvo nuostabios. Žinoma, kaip neparagausi pasakiško skonio turkiškų saldumynų, kurių galima nusipirkti visur, tiek supakuotų gatvėje, tiek specialiose saldumynų parduotuvėlėse, kur akys raibsta nuo įvairovės.

Kelionės metu aplankėme populiariausius objektus, esančius Europinėje Stambulo dalyje. Planas buvo aplankyti Topkapio rūmus, Mėlynają mečetę, Sofijos soborą, Hipodromo aikštę, Didįjį turgų, Bazilikos cisterną, Galatos tiltą ir Gulhanės parką, taip pat išbandėme plaukimą Bosforo sąsiauriu.

Didžiausią įspūdį paliko Topkapio rūmai, kuriuose praleidome kelias valandas. Pirmą kartą rūmai buvo pastatyti Mehmeto Užkariautojo XV amžiuje, o juose gyveno nemažai Osmanų imperijos sultonų. Didžiulis kompleksas stulbinantis islamo meno eksponatas su prabangiais kiemais, išklotais sudėtingai rankomis dažytomis plytelėmis, jungiančiais prabangiai dekoruotus kambarius. Populiariausia dalis tarp lankytojų yra Haremo kompleksas, kuriame dienas leisdavo daugybė sultono sugulovių ir vaikų. Topkapio rūmai laikomi vienu didžiausių pasaulyje muziejų, kurių plotas siekia daugiau nei 700 tūkst.m². Juose saugoma daugybė sultonams priklausiusių lobių, kuriuos apžiūrėjome ir mes. Rūmuose radome laikrodžių muziejų, ginklų ir papuošalų kolekcijas, sosto salę, islamo relikvijų ekspoziciją, didžiausias virtuvės reikmenų ir indų kolekcijas, biblioteką, drabužių ekspoziciją ir kt. Topkapio rūmai buvo viena įsimintiniausių aplankytų vietų Stambule.

stambulas4
stambulas3
stambulas5
stambulas6
stambulas7
stambulas8

Į Mėlynąją Mečetę patekti nebuvo lengva, nes tai viena populiariausių vietų mieste, todėl lankytojų čia visa minia. Reikia nusiteikti pastovėti kurį laiką eilėje. Taip pat nesitikėkite, kad pavyks pagauti gražų kadrą, nes aplinkui visur pilna žmonių.

Mečetė buvo pastatyta 1609–1616 m., o dėl savo šešių minaretų sukėlė tikrą audrą musulmonų pasaulyje, nes minaretų skaičius sutapo su Didžiojoje Mekos mečetėje esančiais minaretais. Galiausiai Mekai buvo padovanotas septintasis minaretas ir nesutarimai nutildyti. Mums į Mėlynąją mečetę pakliūti pavyko tik iš antro karto, nes pirmą kartą atvykus, pasitiko tokia lankytojų minia, jog nusprendėme taupyti savo laiką ir pasirinkti kitą dieną. Mečetės vidus didelio įspūdžio nepaliko, gal todėl, kad esame matę jau ne vieną įspūdingą mečetę, o gal dėl žmonių kiekio, kuris neleido pasimėgauti akimirka. Mūsų nuomone, Didžioji šeicho Zaido mečetė, esanti Abu Dabyje bei Didžioji Sultono Kabuso mečetė, esanti Omane yra įspūdingiausios mūsų matytos mečetės, todėl jei keliausite po šiuos kraštus, nepamirškite ten apsilankyti.

Ilgai mečetėje neužtrukome ir keliavome prie Sofijos soboro, kuris nuo mečetės nutolęs vos kelis šimtus metrų. Čia džiaugsmo daug irgi nebuvo, nes pamačius milžinišką eilę prie įėjimo, entuziazmas greitai išgaravo. Reikėjo rinktis arba stovėti pusdienį eilėje, arba pasidžiaugti išoriniu soboro vaizdu ir judėti toliau. Pasirinkome pastarąjį variantą, todėl padarę kelias nuotraukas, keliavome toliau.

stambulas10
stambulas23
stambulas9

Puikiai laiką praleidome senoviniame Gulhanės parke, kuris balandžio mėnesyje virsta tikra tulpių jūra. Džiaugėmės, jog vizitui pasirinkome ankstyvą rytą, nes tokiu metu parke buvo dar nedaug žmonių, todėl galėjome netrukdomi pasidžiaugti parko grožiu. Tiesa, norintys įlipti į tulpių lysvę ir pasidaryti gražesnį kadrą ar paliesti gėles, tuoj gaudavo drausmės nuo šalia stovinčių apsauginių, kurių parke gausu. Man, kaip moteriai mėgstančiai gėles, šis parkas buvo tikra atgaiva sielai.

stambulas20
stambulas21

Dar vienas aplankytas objektas buvo Teodosijaus cisterna. Pirminis planas buvo aplankyti Bazilikos cisterną, tačiau dėl didelės eilės šios minties atsisakėme. Teodosijaus cisterna mažesnė už Bazilikos, tačiau vaizdas panašus. Šioje požeminėje kolonomis paremtoje salėje kadaise buvo saugomas imperatoriškasis vanduo. Šiandien čia išlikusios kolonos gražiai apšviestos, o aplink telkšo vanduo, kas sukuria savotišką vaizdą. Patekę į cisterną, klausėme istorijos apie ją ir stebėjome šviesų šou. Apsilankymas buvo trumpas, todėl suma už įėjimą, mūsų nuomone, yra per didelė.

Išbandę pasiplaukiojimą Bosforo sąsiauriu, likome labai patenkinti. Turas truko pusantros valandos, kurio metu plaukėme ratu ir pamatėme ne vieną žymų objektą. Tarp pamatytų vietų buvo du įspūdingo dydžio tiltai per sąsiaurį, Ortakojaus mečetė, Dolmabahče rūmai, Rumelijos tvirtovė, brangiausias Stambulo viešbutis Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, Jildizo rūmai, Karo akademija bei prabangūs gyventojų namai, su šalia plūduriuojančiomis jachtomis. Turo kaina vos 5 eurai, o įspūdžių daug. Labai smagu, jog laive galima išgerti turkiškos kavos, sulčių ar suvalgyti sumuštinį, kuriuos mielai pasiūlo nusipirkti personalas.

stambulas18
stambulas17
stambulas16
stambulas15
stambulas14
stambulas13

Skrydžio namo dienai pasilikome Didįjį turgų, kurį, viešint Stambule, aplankyti tiesiog privaloma. Šis didžiulis dengtas turgus, galima sakyti, yra pirmasis pasaulyje prekybos centras, užimantis visą miesto kvartalą, apsuptą storų sienų. Turgus turi net 11 įėjimų, o viduje gausu parduotuvių ir prekystalių, prekiaujančių visais turkiškais suvenyrais ir rankdarbiais, odiniais drabužiais, kilimais, rankšluosčiais, saldumynais, arbata ir daugybe kitų prekių. Čia veikia kelios kavinukės, kuriose prisėda tiek turistai, tiek vietiniai.

Mes nuvykome vos atsidarius prekybos vietai, tačiau jau apsipirkinėjančių buvo nemažai. Per 2 – 3 valandas turgus tapo sausakimšas, todėl kvapų mišinys ir žmonių gausa tapo nebepakeliami. Įsigijome kelias prekes ir išvykome. Kas įdomu, jog iki šiol ten su prekybininkais galima derėtis, o ir kainą dažnu atveju numušti pavyksta vos ne perpus.

Ar kelionė patiko? Galima sakyti ir taip, ir ne. Pamatyti, pajusti, paragauti kartą smagu, bet sugrįžti tikrai ne. Maistas ten puikus, kainos nedidelės, tačiau ta nuolat visur lydinti masė žmonių jau po kelių dienų pradeda erzinti. Įsivaizduokite 15 milijonų gyventojų, kurie išeina į gatves, dar pridėkite turistus ir gausite Stambulo kasdienybę. Aplankyti ir pamatyti visų norimų objektų tikrai nepavyks, nes visur teks laukti po kelias valandas, nebent turite daug laiko ir geležinę kantrybę.

Bazinis mūsų kelionės paketas į Stambulą mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 145 eurus vienam asmeniui. Visada keliaujam pigiai ir tą daryti padedam savo klientams.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Stambulą, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus. Pabaigai keletas akimirkų iš mūsų kelionės…

stambulas2
stambulas24
stambulas22
stambulas19
stambulas12
stambulas11

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 × 2 =

Copy link
Powered by Social Snap