+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bosnija ir Hercegovina lankytinos vietos

Bosnija ir Hercegovina

Bosnija ir Hercegovina

Bosnija ir Hercegovina – Balkanų regiono valstybė, turinti apie 20 kilometrų Adrijos jūros pakrantės. Nors ją ir užgožia tokios valstybės kaip Kroatija ir Juodkalnija, tačiau ji taip pat turi ką pasiūlyti turistams. Bosniją ir Hercegoviną puošia daugybė gražių vietų, tokių kaip smaragdo žalumo upės, įspūdinga osmanų architektūra, snieguotos Dinarų kalnų viršūnės ir nuostabūs miestai bei miesteliai. Šis kraštas taip pat gali pasigirti gilia istorija, įvairialype kultūra ir nuoširdžiais vietiniais gyventojais. Bosnija ir Hercegovina – nenušlifuotas Europos brangakmenis, kuris kasdien spindi vis labiau, todėl tik laiko klausimas kada šią šalį užtvindys turistai.

Bosnija ir Hercegovina lankytinos vietos

Sarajevas

Sarajevas

Sarajevas – tai Bosnijos ir Hercogovinos sostinė ir vienas žaviausių Europos miestų. Jame vyrauja skirtingos kultūros ir religijos, nes mieste galima rasti stačiatikių cerkves, katalikų bažnyčias ir žydų sinagogas. Sarajevas garsus ir tuo, kad čia prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas, kuris pareikalavo net 10 mln. žmonių gyvybių. Dar ir šiandien vaikštant po miestą, galima matyti pastatų sienas, kurios tebėra nusėtos kulkų ir sviedinių paliktomis žymėmis. Mieste gausu gražių parkų, istorinių muziejų, spalvingų turgų, išskirtinių restoranų ir parduotuvių. Būtinai aplankykite miesto rotušę, Nacionalinę biblioteką, Baščaršiją – pagrindinę prekybvietę, Milijacos upės tiltus ir pasivaikščiokite senamiesčio gatvelėmis. Taip būsite nustebinti Sarajevo architektūra, kurioje susipina įvairaus laikmečio skirtingi stiliai.

Mostaras

Mostaras

Mostaras turbūt yra žinomiausias Bosnijos ir Hercogovinos miestas, kuris dažnai vadinamas „Balkanų brangakmeniu“. Miesto vizitinė kortelė –osmanų laikų arkinis Senasis tiltas. Nors 1993 m. tiltą susprogdino kroatų kariuomenė, tačiau po 11 metų jį pavyko atkurti tokį, koks ir buvo. Šiandien ši vieta yra lankomiausia Mostare ir turbūt viena žinomiausių Europoje. Šalia tilto įrengtas muziejus, kuriame galima susipažinti su tilto istorija. Smagu pasivaikščioti siauromis Mostaro senamiesčio gatvelėmis, kuriose išvysite autentiškus turkiškus namus, iš kurių labai gražiai atrodo tie, kurie padengti natūralaus akmens stogais.

Tuzla

Tuzla

Tuzla yra vienas daugiausiai kultūrų turintis Bosnijos ir Hercogovinos miestų ir trečias pagal dydį šalyje. Jis garsėja druskingais ežerais, o viename iš jų, esančiame miesto centre, galima ir išsimaudyti. Miesto senamiestis nors ir nedidelis, tačiau spalvingas ir mėgstamas turistų. Čia gausu restoranų, kavinių, kuriuose galima paragauti tradicinio maisto. Užsukite pasižvalgyti ir prie mečečių, kurių šiame mieste tikrai netrūksta.

Blagajus

Blagajus

Blagajus nutolęs nuo Mostaro vos 10 kilometrų ir tai yra viena labiausiai fotografuojamų vietų šalyje. Kaimelį labiausiai garsina Blagajaus dervišo vienuolynas, kuris buvo pastatytas 1520 m. ant uolos krašto, šalia Buna upės ištakų. Prie pat vienuolyno yra nedidelis urvas, iš kurio trykšta vienas galingiausių Europos šaltinių Vrelo Bune. Šis ansamblis su upe sukuria nepakartojamą vaizdą, kurį mielai lanko ir fotografuoja turistai.

Kravice krioklys

Kravice krioklys

Kravice krioklys, esantis netoli sienos su Kroatija, yra populiarus tiek tarp turistų, tiek tarp vietinių gyventojų. Šio krioklio vandens siena krenta statmenai žemyn ir sukuria pasakišką vaizdą. Čia galite praleisti keletą valandų, maudydamiesi, mėgaudamiesi vaizdu ar tiesiog ilsėdamiesi. Šalia krioklio yra barų ir restoranų, todėl norintys gali užsukti atsigaivinti ar užkasti.

Unos nacionalinis parkas

Unos nacionalinis parkas

Unos nacionalinis parkas, esantis netoli Bihaco miesto, apima vakarinę šalies dalį. Tai vienas iš svarbiausių Bosnijos ir Hercogovinos šalies gamtos objektų. Unos nacionalinis parkas gali pasigirti nepaprasta laukinės gamtos įvairove. Jame galima aplankyti Ostrovicos tvirtovę, naujai rekonstruotą Rmani vienuolyną ir garsųjį Štrbački Buk krioklį. Po nacionalinį parką galima važinėti dviračiais, plaukti upe baidarėmis ar žygiuoti pėsčiųjų takais ir grožėtis nuostabia gamta.

Trebinė

Trebinė

Trebinė yra piečiausias Bosnijos ir Hercegovinos miestas, kurį šalyje garsina vyno daryklos. Pasivaikščiokite po osmanų architektūros senamiestį, kuriame rasite cerkvę, katedrą, mečetę ir keletą muziejų. Verta aplankyti ant kalvos stovintį Nova Gracanica vienuolyną, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto ir jo apylinkių panorama. Miesto svečiai traukia ir prie gražaus arkinio Arslanagic tilto ir istorinės Klobuko tvirtovės liekanų.

Višegradas

Višegradas

Mažas miestelis Višegradas pasauliui tapo žinomas po to, kai Nobelio premijos laureatas Ivo Andričius aprašė jį savo garsiajame romane „Drinos tiltas“. Šis įspūdingas akmeninis tiltas einantis per Drinos upę, susideda iš 11 arkų ir yra 180 metrų ilgio. Tai nuostabus osmanų inžinerijos monumentas, kuris turi ne tik architektūrinę, tačiau ir didelę istorinę reikšmę. Miestelyje taip pat gausu muziejų, galerijų ir kitų istorinių vertybių.

Počitelj

Počitelj

Viduramžių laikų Počitelj miestelis, esantis ant Neretvos upės kranto, patiks istorijos mėgėjams. Čia galite rasti viduramžių pilių ir jų griuvėsių, įspūdingą mečetę ir autentiškus namukus. Lankomiausias miestelio objektas – Kulos tvirtovė, kurios bokštai iškilę ant stačios kalvos. Smagi atrakcija pasivaikščiojimas kalnais, nes iš jų atsiveria nuostabūs Počitelj vaizdai. Senovės miestelį supa natūralus grožis, kuris sukuria ypatingą aurą.

Blidinjė gamtos parkas

Blidinjė gamtos parkas

Blidinjė gamtos parkas yra viena gražiausių gamtos teritorijų Bosnijoje ir Hercegovinoje, kuris driekiasi Vrano ir Čvrsnicos kalnų papėdėje. Dėl didelės vietinės floros ir faunos įvairovės bei nuostabios laukinės gamtos, parkas puikiai tiks tiems, kas ieško ramybės. Nesvarbu ar ieškote vietos atsipalaiduoti gryname kalnų ore, ar norite sužinoti daugiau apie kultūrinį paveldą, o gal ieškote nuotykių –  gamtos parkas Blidinjė puikiai tam tiks. Šiame parke galima jodinėti žirgais, važinėti kalnų dviračiais, stovyklauti ar žygiuoti pėsčiųjų takais.

Travnikas

Travnikas

Travnikas – miestas, esantis centrinėje Bosnijos ir Hercegovinos dalyje, kuriame vyrauja viduramžių ir osmanų architektūros mišinys. Senojoje miesto dalyje galima pamatyti keletą gražių mečečių ir kitų architektūrinių pastatų. Lankomiausias miesto objektas – Travniko pilis, kuri mena Otomanų imperijos laikus. Centrinis pilies bokštas gerai išsilaikęs, o užlipus ant sienų, prieš akis atsiveria nuostabūs apylinkių kraštovaizdžiai. Pilyje taip pat įrengtas nedidelis muziejus, kuriame galima susipažinti su miesto ir pilies istorija.

Jaicė

Jaicė

Jaicė – dar vienas vaizdingas ir ramus miestelis, įsikūręs netoli Travniko, vidurinėje Bosnijos dalyje. Miestelyje veikia įdomūs muziejai, o vienas iš jų – AVNOJ muziejus perteikia Jugoslavijos partizanų pasipriešinimą Antrojo pasaulinio karo laikais. Rekomenduojama užsukti ir prie Jaicės centre esančio gražaus krioklio, kurio vanduo krenta iš 20 m aukščio į įspūdingą tarpeklį. Čia taip pat rasite požemines katakombas, žavius ​​Bosnijos stiliaus namukus, akmenimis grįstas gatveles ir nesunaikintą citadelę, kuri driekiasi virš centrinės kalvos. Užlipę aukštyn, išvysite kadaise čia stovėjusios viduramžių laikų tvirtovės griuvėsius.

Dobojaus tvirtovė

Dobojaus tvirtovė

Viena seniausių Bosnijoje esančių gynybinių įtvirtinimų yra Dobojaus tvirtovė. Manoma, kad šiandieninės tvirtovės amžius siekia XV a., tačiau yra įrodymų, kad toje pačioje vietoje panašūs statiniai stovėjo dar X a. Remiantis oficialiais įrašais, per visą savo istoriją, tvirtovė buvo sudeginta ir apiplėšta mažiausiai 18 kartų. Neseniai ši galinga pilis buvo restauruota ir atverta lankytojams, o nuo jos atsiveria nuostabi panorama į Dobojaus miestą.

Radimlja nekropolis

Radimlja nekropolis

Radimlja nekropolis – tai dar vienas turistus traukiantis lankytinas objektas Bosnijoje ir Hercogovinoje. Šioje vietoje galima rasti daugiau kaip 100 viduramžių laikų antkapinių paminklų, kurie vadinami stečiakais. Seniausiems iš jų yra daugiau nei 900 metų, o beveik pusė jų turi labai gerai išsilaikiusias graviūras. Skirtingai nuo kitų, tokių šalyje esančių vietų, čia įrengtas informacinis stendas, kuris lankytojams leidžia daugiau suprasti apie šiuos istorinius paminklus. Nekropolis 2016 m. buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Skakavac krioklys

Skakavac krioklys

Skakavac krioklys, esantis maždaug 12 km nuo Sarajevo, yra vienas didžiausių krioklių Balkanuose. 98 metrų krioklį galima pasiekti keliaujant nuo Naharevo kaimo. Nors vandens srautas nėra didžiulis, tačiau krisdamas iš viršaus jis tarsi sukuria daug mažų kriokliukų, taip sukurdamas magišką vaizdą. Aplink Skavac krioklį einantys takai mėgstami kalnų dviratininkų ir žygeivių, o nuo vienos uolos galima pamatyti ir šokinėjančius BASE JUMP profesionalus.

Magličo tvirtovė

Magličo tvirtovė

Magličo tvirtovė, pastatyta XIII a., stovi maždaug 20 km į pietus nuo Kraljevo. Didingą pilį sudaro septyni bokštai, kurie sujungti 2 metrų storio stačiakampio formos sienomis. Magličo tvirtovės viduje rasite rūmų, bažnyčios ir kareivinių griuvėsius. Pilis pasiekiama nedideliu vingiuotu taku, kuris prasideda nuo pėsčiųjų tako šalia upės. Nuo tvirtovės taip pat atsiveria puikus vaizdas į Ibar upės slėnį ir vaizdingą kraštovaizdį.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Bosnijos ir Hercegovinos klimatas

Bosnijos ir Hercegovinos klimatas įvairialypis, jam priskiriamos trys klimatinės zonos: Viduržemio pajūrio, kalnų ir vidutinė žemyninė. Vidutinė vasaros mėnesių oro temperatūra 23 ºC. Dienomis paprastai būna 25 ºC – 27 ºC, naktimis 18 ºC – 21 ºC. Geriausias metas keliauti po šalį gegužės – rugsėjo mėnesiais. Žiemos šaltos, su dažna šlapdriba ir sniegu, vidutinė mėnesių oro temperatūra svyruoja apie 1 ºC. Šalies kalnuose vyrauja vėsios vasaros ir šaltos žiemos su dideliu sniego kiekiu, kuriuose kartais kyla ir smarkios pūgos. Bosnija ir Hercegovina garsėja nebrangiais žiemos kurortais, todėl norintys papramogauti kalnuose, turėtų vykti būtent į šią šalį.

Kaip nuvykti į Bosniją ir Hercegoviną?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Bosniją ir Hercegoviną nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Bosniją ir Hercegoviną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, ekskursijos, žemėlapiai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Bosnijoje ir Hercegovinoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą. Reikalingą transportą savo kelionei iš Sarajavo ar Tuzlos po kitus šalies miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Bosnijoje ir Hercegovinoje

Bosnija ir Hercegovina, ir įspūdingos šalies lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios šalies paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Boutique 36 – Sarajevo miesto širdyje įsikūręs, gerai vertinamas viešbutis.
Hotel Villa Nadin – Mostaro miestelyje, netoli žymiojo tilto įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

14 − twelve =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą