+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Dominikos Respublika

Dominikos Respublika

Dominikos Respublika

Dominikos Respublika – nepamirštamų atostogų rojus, esantis Karibų salose. Sala turi išskirtinį kraštovaizdį, kurį sudaro balto smėlio paplūdimiai, kalnai, dideli ežerai, smėlio kopos ir vešli tropinė augalija. Čia turistai gali išmokti plaukti banglente, išbandyti jėgos aitvarus, patirti nardymo džiaugsmą, paragauti skaniausių šviežių jūros gėrybių patiekalų. Prabangūs kurortai ir stipri turizmo infrastruktūra atvilioja daugybę turistų iš viso pasaulio. Nenorintys drybsoti nuglaistytuose kurortuose, gali nuvykti į atokius šalies rajonus ar leistis į žygius. Pasakiško grožio Dominikos Respublika ir svetingi bei draugiški vietiniai, jūsų atostogas pavers nepamirštamomis.

Dominikos Respublika lankytinos vietos

Santo Domingas

Santo Domingo

Santo Domingo – salos sostinė ir vienas didžiausių miestų Karibų jūroje, kuriame gyvena daugiau nei 2 mln. žmonių. Daugiau nei 500 metų senumo miestas garsus savo turtinga istorija ir autentiškais pastatais. Vaikščiodami po restauruotą kolonijinę miesto dalį „Zona Colonial“, pamatysite pirmuosius miesto pastatus – katedrą ir ligoninę. Kita miesto dalis daug modernesnė – čia gausu kavinių, restoranų, parduotuvių, diskotekų ir kitokių pramogų vietų. Santo Domingo mieste vasario ir rugpjūčio mėnesiais vyksta didžiuliai karnavalai, todėl linksmybių jame niekada netrūksta.

Punta Kana (Punta Cana)

Punta Kana (Punta Cana)

Punta Kana – tai garsiausia Dominikos Respublikos kurortinė vietovė, kuri įsikūrusi šalies rytuose. Ji garsėja įspūdingais balto smėlio paplūdimiais, žydra jūra, išskirtinėmis pramogomis ir aukštos klasės viešbučiais, kurie dažniausiai siūlo paslaugas su ,,viskas įskaičiuota‘‘. Bavaro paplūdimys yra įspūdingiausias Punta Kanos paplūdimio ruožas, kuriame galima nardyti, maudytis ar degintis. Šilčiausias vanduo šioje dalyje būna balandžio – lapkričio mėnesiais.

Bavaro paplūdimys

Bavaro paplūdimys

Dominikos Respublika yra viena geriausių vietų pasaulyje tiems, kas mėgsta paplūdimius ir pasyvų poilsį. Punta Kanos paplūdimiai yra laikomi vienais geriausių iš visų esančių šalyje, o šiauriniame kurorto gale esantis Bavaro paplūdimys yra neabejotinai gražiausias. Jis garsėja plačiu, ilgų palmių pakrančių ruožu ir turkio spalvos skaidriais vandenimis. Kitas šio paplūdimio bruožas yra viskas įskaičiuota kurortai ir daugybė nuostabių paplūdimio barų, kurie puikiai tinka atsigaivinti po karštos dienos. Paplūdimyje taip pat galima išbandyti įvairias vandens pramogas, o norintiems egzotikos – siūlomos ir paviršinio nardymo paslaugos.

Puerto Plata

Puerto Plata

Dominikos Respublika traukia poilsiautojus iš viso pasaulio ne tik į Punta Kaną, tačiau ir į Puerto Platą kurortą, kuriame taip pat driekiasi pasakiško grožio paplūdimiai. Puerto Plata mieste ir apylinkėse galima atrasti daugybę įdomių pramogų. Užsukite į muziejus, galerijas, istorinį San Felipe fortą, interaktyvų vandens parką ar paragaukite išskirtinio maisto vietiniuose restoranuose ir kavinėse.

Dorada paplūdimys

Dorada paplūdimys

Dorada paplūdimys yra garsiausias ir labiausiai lankomas Puerto Plata kurorto dalyje. Šiame paplūdimyje yra daugybė gerų viešbučių, restoranų, barų ir kavinių, kuriuose galite rasti dominikonų kultūrą ir tradicijas. Taip pat paplūdimyje įsikūrusios dvi jėgos aitvarų mokyklos, kurios siūlo skirtingo lygio aitvarų kursus ir galimybę išbandyti kaitavimą. Mėgstantys povandeninį pasaulį, gali nardyti ir grožėtis koraliniais rifais bei kita jūrine fauna. Įvairias pramogas ir ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

Altos de Chavon kaimas

Altos de Chavon kaimas

Altos de Chavon – tai XVI a. Viduržemio jūros pakrantėms būdingo stiliaus kaimelis. Tai lyg didžiulis kultūros centras, kuris skirtas gyventojams, turistams ir dirbantiems menininkams iš viso pasaulio. Vaikštant akmenimis grįstomis gatvelėmis, galima pamatyti graikiško stiliaus amfiteatrą, žavią Šv. Stanislovo bažnyčią, archeologijos muziejų, mažas ir jaukias parduotuvėles bei meno galerijas.

Los Haitisų nacionalinis parkas

Los Haitisų nacionalinis parkas

Dominikos Respublika vilioja turistus dar vienu nuostabiu lankytinu objektu, kurį viešint šalyje būtina pamatyti. Tai Los Haitisų nacionalinis parkas, kuris įsikūręs šiaurės rytinėje šalies pakrantėje. Šiame laukiniame parke, į kurį per dieną įleidžiamas ribotas kiekis žmonių, galima išvysti nemažai įdomių objektų. Čia esančiuose urvuose galima pamatyti indėnų išpaišytus petroglifus ir petrogramas. Manoma, kad kai kurie raižiniai senesni už tainus. Atogrąžų miškuose auga reti medžiai, klesti orchidėjos ir veši daugiausiai mangrovių Karibų regione. Vaikštant po šį, beveik žmogaus nepaliestą parką, atrasite idiliškas mažas saleles, pamatysite egzotinius paukščius, o pakrančių vandenyse ir upių žiotyse jūsų akis pradžiugins plaukiojantys nykstantys amerikiniai lamantinai. Ekskursijas po šią unikalią vietą galite užsisakyti ČIA.

Enrikilijo ežeras

Enrikilijo ežeras

Enrikilijo ežeras – tai didžiausias ežeras Karibų jūroje, kuris tyvuliuoja netoli valstybės sienos su Haičiu. Šiame druskingame ežere gyvena amerikiniai krokodilai, rausvieji flamingai, žuvėdros, garniai ir kiti gyvūnai. Jeigu lankysitės čia, tai būtinai nuvykite ir į ežero viduryje esančią Kabritos salą, kuri yra tikras laukinis rojus.

Samanos pusiasalis

Samanos pusiasalis

Samanos pusiasalis garsus jau nuo piratų laikų, kai šie mėgdavo slėptis tankiuose atogrąžų miškuose. Šiandien pusiasalis gali pasigirti balto smėlio paplūdimiais, kokoso plantacijomis ir atogrąžų miškais. Mėgstantys aktyvias pramogas taip pat nenusivils, nes čia galima žygiuoti po įspūdingo grožio slėnius, stebėti paukščius, laipioti po kalnus ar jodinėti žirgais. Didžiausia pusiasalio pramoga, kurios turistai nepamiršta ilgam – tai kuprotųjų banginių šokis Samanos įlankoje.

Banginių stebėjimas Samanos įlankoje

Banginių stebėjimas Samanos įlankoje

Jeigu ieškote išskirtinių ekskursijų, tai Dominikos Respublika jums gali tai pasiūlyti. Kiekvieną žiemą, nuo gruodžio iki kovo, tūkstančiai kuprotųjų banginių plaukia į Samanos įlanką poruotis, todėl tai yra viena geriausių vietų pasaulyje, kur galima pamatyti šiuos nuostabius milžinus natūralioje gamtoje. Įlankoje nuolat organizuojami banginių stebėjimo turai, kurių metu galėsite labiau susipažinti su šiais žinduoliais.

Las Galeras

Las Galeras

Las Galeras – tai atokus žvejų kaimelis, esantis Samanos pusiasalyje, šiaurės rytinėje dalyje. Ši vieta patiks tiems, kas ieško ramybės, nes kaimelis turi tik vieną pagrindinę gatvę ir turistų jame nėra daug. Čia galima degintis balto smėlio paplūdimiuose, pasivaikščioti šalia kaimelio esančiuose atogrąžų miškuose, žvejoti, nardyti ar mėgautis ramybe įspūdingame Playa Colorada paplūdimyje.

Rinkono paplūdimys

Rinkono paplūdimys

Dominikos Respublika gali pasigirti ne vienu gražiu paplūdimiu, tačiau Samanos pusiasalyje esantis Rinkono paplūdimys yra išskirtinio grožio. Šis rojaus kampelis apsuptas siūbuojančių palmių, skaisčiai žydro vandens ir balto smėlio, ne kartą buvo patekęs į gražiausių pasaulio paplūdimių sąrašą. Neabejojame, kad būnant čia padarysite atvirukų vertų nuotraukų, o vaikščiodami 3 kilometrų paplūdimiu, kartais jausitės taip, lyg būtumėte atsidūrę Robinzono Kruzo negyvenamoje saloje.

Saona sala

Saona sala

Dominikos Respublika sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, o Saona sala savo grožiu nustebina net visko mačiusius. Balto smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo ir krante siūbuojančios aukštos palmės sukuria pasakiško rojaus vaizdą. Panerkite į čia esančius žydrus vandenis ir grožėkitės magišku povandeniniu pasauliu. Saonos sala taip pat yra svarbiausia vėžlių lizdų vieta Dominikos Respublikoje. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Konstanza

Konstanza

Jeigu norite pailsėti nuo Karibų paplūdimių ir pabėgti nuo didžiųjų miestų šurmulio, tai vykite į mažą Konstanza miestelį, įsikūrusį Koldirjeros kalnuose. Dėl pasakiškų vaizdų, kurie atsiveria keliaujant po šio miestelio apylinkes, jis dažnai vadinamas „Karibų Šveicarijos“ arba „Užburiančio slėnio“ vardu. Lankomiausias šio krašto objektas Ébano Verde gamtos draustinis. Šiame mažame rezervate auga daugiau nei 600 rūšių augalų, iš kurių vien 80 skirtingų orchidėjų rūšių. Taip pat parke galima išvysti apie 100 paukščių rūšių, milžiniškas medžių varles ir driežus. Mokslininkai dažnai atvyksta į šią saugomą teritoriją atlikti įvairių tyrimų, o lankytojai, besidomintys pėsčiųjų ekskursijomis, gali leistis į jas tik iš anksto susitarę.

Kabarete paplūdimys

Kabarete paplūdimys

Kabarete paplūdimys taip pat žinomas kaip „aitvarų paplūdimys“, pritraukia minias jėgos aitvarų gerbėjų, burlentininkų, banglentininkų bei kitų vandens sporto entuziastų, nes vėjas šioms pramogoms čia palankus ištisus metus. Taip pat paplūdimyje galima maudytis, degintis, mokytis kaitavimo ar užsiimti kitomis vandens sporto pramogomis. Vakarais duris atveria daugybė mažų restoranėlių bei jaukių barų tiesiai ant jūros kranto, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų. Kabarete paplūdimyje nuolat rengiami ir tarptautiniai jėgos aitvarų čempionatai.

Cayo Levantado sala

Cayo Levantado sala

Cayo Levantado sala, esanti Samanos pusiasalyje, dar žinoma kaip „Bacardi“ sala, dėl aštuntajame dešimtmetyje čia nufilmuotos Bacardi reklamos. Nedidelė ir vaizdinga Cayo Levantado sala gali pasigirti nuostabiu baltu smėliu, žydru vandeniu bei palmių apsuptais paplūdimiais. Jeigu jums bus mažai vienos dienos šiame rojaus kampelyje, tai galite užsisakyti nakvynę prabangiame Bahia Principe Luxury Cayo Levantado poilsio komplekse, kuriame gyvensite kaip karaliai. Norėdami apsilankyti šioje rojaus saloje, vykite į Samanos uoste esančią Avenida prieplauką, o iš ten kasdien lankytojai mažais laiveliais plukdomi į šią salą.

Las Terrenas

Las Terrenas

Šiaurinėje šalies pakrantėje esantis Las Terrenas miestas mėgstamas turistų. Jo pakrantėje yra daugybė nuostabių balto smėlio paplūdimių, mažų viešbučių, restoranų, drabužių, dailės bei amatų parduotuvėlių. Vakarais mieste atsidaro nemažai diskotekų, kuriose galima šėlti iki paryčių. Jeigu norėsite pabėgti nuo miesto šurmulio, tai vykite į apylinkėse esančius paplūdimius, kuriuose mažiau judėjimo.

La Romana

La Romana

La Romana – tai provincija pietrytinėje Karibų jūros pakrantėje, kuri įsikūrusi tarp Santo Domingo ir Punta Kanos kurorto. Apsuptas nuostabios gamtos ir apdovanotas pasakiškais paplūdimiais, kurortas populiarėja tarp turistų kasmet vis labiau. Iš kurorto greitai pasieksite Santo Domingo miestą, o iš Bajabė kaimelyje esančios jachtų prieplaukos, galėsite nuvykti dienai į turistų pamėgtą Saona salą. Taip pat iš La Romana lengvai pasieksite ir autentiškąjį Altos de Chavon kaimelį, todėl šis kurortas strategiškai yra patogiausia salos vieta. Šiame kurorte žymiai mažiau triukšmo ir turistų, todėl ieškantiems ramybės, tai puikus pasirinkimas.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Dominikos Respublikos klimatas

Dominikos Respublikos klimatas yra subtropinis. Saloje kritulių būna apie 110 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 25 °C. Dominikos Respublika turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki spalio ir sausąjį, trunkantį nuo spalio iki birželio. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo lapkričio vidurio iki balandžio pradžios, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Dominikos Respubliką?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Dominikos Respubliką nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Dominikos Respublika ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Dominikos Respubliką?

Keliauti po Dominikos Respubliką patogiausia autobusais, nes jų tinklas pakankamai plačiai išvystytas, todėl galėsite lengvai pasiekti beveik visus šalies kampelius. Saloje taip pat galima naudotis ir taksi, kurie palyginus nėra labai brangūs. Ši transporto rūšis Dominikos Respublikoje laikoma viena pigiausių ir saugiausių. Norintys nepamirštamų pojūčių gali išbandyti kelionę vietiniais maršrutiniais autobusais, vadinamais guagua. Dažniausiai jie važiuoja perpildyti, o susistabdyti juos galima tiesiog gatvėje pakėlus ranką. Reikalingą transportą savo kelionei iš Punta Kanos ar kitų Dominikos Respublikos miestų po įvairias šalies vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Dominikos Respublikoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 17 Eur už parą.

Nakvynė Dominikos Respublikoje

Dominikos Respublika ir nuostabios salos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios magiškos salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Mauad Hotel Boutique – Santo Domingo miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Emotions by Hodelpa – Playa Dorada – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs šalia Dorada paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Dominikos Respublikos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Dominikos Respublikos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Dominikos Respublikos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Dominikos Respublikos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Dominikos Respublikos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

20 − seven =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą