+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Algarvė lankytinos vietos

Algarvė lankytinos vietos

Algarvė

Portugalijos regionas Algarvė jau spėjo užkariauti lietuvių širdis, o garsiausios lankytinos vietos įdomios ir įtraukiančios. Regione rasite daugybę nuostabaus smėlio paplūdimių, šiltą jūrą, aukščiausio lygio paslaugas ir švelnų klimatą, kas atostogas pavers puikiomis. Pasakiški regiono pakrančių peizažai, paslaptingi urvai ir žavūs miestelių senamiesčiai tikras džiaugsmas akims. Algarvė garsi ir vienais geriausių pasaulyje golfo aikštynais, o atokiau nuo miestų šurmulio yra bangletininkams skirtos zonos, kur jie netrukdomi gaudo Atlanto vandenyno bangas. Senai jau žinoma, kad Portugalijos virtuvė turi ką pasiūlyti net didžiausiems gurmanams, nes šalyje galima paragauti daugybę skaniausių patiekalų. Algarvė įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad regiono lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius kiekvienam.

Algarvė lankytinos vietos

Faro

Faro

Faro – tai Algarvės sostinė, kurią dažnas keliautojas aplenkia, tačiau be reikalo, nes šis miestas turi ką parodyti. Įdomus miesto senamiestis, kuriame stovi didžiausi istoriniai paminklai siekiantys XVI – XVII amžius. Turistus traukia tradiciniai restoranai, nebrangios parduotuvės, Faro katedra, Estoi rūmai ir dar daug kitų lankytinų objektų. Labiausiai žinoma Faro vieta – tai netoli miesto esanti Kaulų koplyčia (Capela dos Ossos), kuri dekoruota tikrų žmonių palaikais. Yra manoma, kad tokiu būdu čia palaidota apie 5000 asmenų.

Ponta da Piedade uolos

Ponta da Piedade uolos

Iš Praia de Dona Ana paplūdimio galima pasiekti vienas įspūdingiausių uolų Algarvėje – Ponta da Piedade. Vietomis įspūdingos uolos siekia 20 metrų aukštį. Čia susiformavusios akmens „užuolaidos“, uolų stulpai, arkos ir vartai sukuriantys išskirtinai gražų kraštovaizdį. Ponta da Piedade uolos – puiki vieta saulėlydžiui, saulėtekiui ir ši veita yra laikoma pačia magiškiausia Pietų Algarvėje.

Šv. Vincento kyšulys

Šv. Vincento kyšulys

Šv. Vincento kyšulys, esantis pietvakarių Portugalijoje, prie Sagrešo miestelio, turbūt yra viena romantiškiausių vietų šioje šalyje. Ant 75 metrų aukščio uolos stovintis vienišas švyturys atrodo žavingai. Švyturys buvo pastatytas 1846 m. ​​ant apleisto vienuolyno pamatų, o kadaise šioje vietovėje vyko daugybė mūšių. Šiandien čia įsikūrę keletas suvenyrų parduotuvėlių ir muziejus, kuriame galima iš arčiau susipažinti su Šv. Vincento kyšuliu ir jo istorija.

Benagilio ola

Benagilio ola

Benagilio ola – tai visos Portugalijos vizitinė kortelė, kuri yra nutolusi nuo Praia de Benagil paplūdimio apie 140 metrų. Ši ola su anga viršuje – kvapą gniaužiantis gamtos stebuklas, pro kurią besiskverbiantys saulės spinduliai apšviečia geltono smėlio paplūdimį. Tokiu būdu krintanti šviesa sukuria ypatingą atmosferą ir leidžia pagauti pačius geriausius kadrus. Ekskursijas arba plaukimą baidare iki šios magiškos olos siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Ria Formosa gamtos parkas

Ria Formosa gamtos parkas

Ria Formosa gamtos parkas driekiasi apie 60 kilometrų palei Algarvės pakrantę ir yra sudarytas iš milžiniškos lagūnos. Parkas yra milijonų paukščių buveinė, kuriame galima pamatyti gandrus, antis, paprastuosius tulžius, ūdras, chameleonus, driežus, flamingus ir kitus gyvūnus. Tai ideali vieta fotografuoti ir stebėti paukščius, nes parke įrengta daug pažintinių takų. Taip pat galima užsisakius kruizą ar ekskursiją, plaukioti po lagūną ir mėgautis Ria Formosa gamtos parku.

Lagoso senamiestis

Lagoso senamiestis

Apsilankykite istoriniame Lagoso mieste, kurio senamiestis yra vienas gražiausių Portugalijoje. Pasivaikščiokite siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, užsukite į XV amžiaus vergų turgų, kuris buvo pirmasis Europoje tokio pobūdžio turgų. Paskaičiuota, kad iki XVI amžiaus net 10% Algarvės gyventojų buvo vergai. Rekomenduojama aplankyti ir baroko stiliaus Santo Antonio bažnyčią, miesto muziejų, kuriame eksponuojami šimtai dirbinių, siekiančių net IV a.

Lagoso zoologijos sodas

Lagoso zoologijos sodas

Lagoso zoologijos sodas yra vienas lankomiausių objektų šiame mieste. Zoologijos sode gyvena daugiau nei 140 rūšių gyvūnų iš 5 skirtingų žemynų. Čia galite išvysti tokius išskirtinius gyvūnus kaip lemūrus, tamarinus, nykštukines marmozetes, plikaskruosčius kraksus. Kasmet Lagoso zoologijos sodą aplanko virš 1 000 000 lankytojų. Bilietus į zoologijos sodą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Zoo marine parkas

Zoomarine parkas

Tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios atostogauja Algarvės regione. Šiame parke vyksta įvairiausi delfinų pasirodymai, jūrų liūtų ir papūgų šou. Čia taip pat įrengtas didžiulis akvariumas, kuriame plaukioja tigriniai rykliai. Lankytojai gali iš arti pabendrauti su didžiuliais vėžliais, rajomis ir kitais gyvūnais. Zoomarine parke galima apsilankyti 4D kino teatre, išbandyti atrakcionus ir baseinus. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Loro parkas

Interaktyvus zoologijos sodas

Apsilankius interaktyviame zoologijos sode „Krazy World“ jūsų laukia nepamirštamos akimirkos. Augintinių ūkyje išvysite nykštukines ožkas, lamas ir elnius. Taip pat čia gyvena ir kiti įvairūs egzotiniai gyvūnai, o apsilankę Roplių paviljone, išvysite didžiausią gyvatę gyvenančią Europoje. Po apsilankymo pas gyvūnus mėgaukitės pietumis restorane, maudykitės baseine arba šokite žemyn nuo vandens čiuožyklos. Šiame parke taip pat gausu ir kitų veiklų. Čia galima karstytis po medžius, važinėti kartingais, pripučiamaisiais automobiliais ar išbandyti 18 duobučių mini golfo trasą. Bilietus į zoologijos sodą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Tarptautinė smėlio paroda

Smėlio skulptūrų paroda

Algarvės regione, Lagoa miestelyje galima išvysti smėlio skulptūrų parodą. Kasmet tūkstančiai tonų smėlio virsta įvairiomis skulptūromis, pastatais bei monumentais. Paroda yra viena įspūdingiausių tokio tipo parodų pasaulyje. Skulptūros matomos tiek dieną, tiek naktį. Dieną galima grožėtis skulptūrų detalėmis, o naktį jos gražiai apšviečiamos. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Silves

Silves

Silves miestelis įsikūręs ant kalvos yra vienas gražiausių Algarvės regione. Kadaise miestelis buvo Algarvės sostinė ir svarbus prekybos centras regione. Šiandien žavus miestelis labiausiai žinomas dėl XI a. pastatytos raudonų plytų pilies, katedros ir senamiesčio. Lankantis miestelyje, vertėtų užsukti ir į Silves archeologijos muziejų, kuris buvo pastatytas XII – XIII a., aplink Almohado šulinio cisterną, kuris šioje vietoje buvo atkastas 1980 m.

Praia da Falesia paplūdimys

Praia da Falesia paplūdimys

Praia da Falesia paplūdimyje rasite vieną iš įspūdingiausių gamtovaizdžių visoje Algarvėje. Paplūdimys prasideda skardžiais ir uolomis Olhos de Agua regione ir tęsiasi iki pat Vilamoura miestelio. Falesia paplūdimyje daugybė sportui skirtų vietų ir pramogų. Čia galima žaisti futbolą, tenisą ar užsiimti kita aktyvia veikla. Paplūdimyje taip pat veikia labai daug kavinukių, kuriose galima paragauti tradicinių portugališkų patiekalų. Įvairias pramogas paplūdimyje galite užsisakyti ČIA.

Praia da Marinha paplūdimys

Praia da Marinha paplūdimys

Praia da Marinha dažnai buvo vertinamas kaip vienas gražiausių paplūdimių pasaulyje ir taip pat yra laikomas vienu geriausių Algarvės paplūdimių. Pasiekę paplūdimį, rasite skaidrų jūros vandenį, dėl kurio Praia da Marinha yra geriausia vieta regione paviršiniam nardymui. Taip pat iš paplūdimio galima su laiveliu nuplaukti prie šalia esančių uolų ir pavaikščioti po jas. Užlipus ant uolų, prieš jūsų akis atsivers pasakiški vaizdai, kurie paliks jums neišdildomą įspūdį.

Lolė

Lolė

Pietų Algarvė gali pasigirti dar vienu žaviu miesteliu Lolė. Jis geriausiai žinomas dėl vaisių ir daržovių turgaus, kuris yra vienas judriausių ir geriausių Algarvėje. Kadaise Lolė miestelyje gyveno labai daug maurų, todėl jų įtaką galima pajusti ir šiandien. Čia pilna gražių architektūrinių pastatų, kurie stebina savo grožiu. Jeigu lankysitės Lolė miestelyje, tai būtinai užsukite į netoli esančią XVIII a. Šv. Lauryno bažnyčią. Tai viena patraukliausių bažnyčių regione, kurios vidus padengtas nuostabiomis mėlynos spalvos azulejos (keraminėmis) plytelėmis.

Alte kaimas

Alte kaimas

Maždaug 25 kilometrai į šiaurės vakarus nuo Lolė miesto, galite atrasti vieną gražiausių Portugalijoje – Alte kaimą. Įsikūręs kalnų papėdėje, kaimas su spalvotais namukais turi ypatingą atmosferą. Pasivaikščiokite siauromis akmenuotomis gatvelėmis, pasigrožėkite vaizdais arba prisėskite vienoje iš daugelio kavinių ir paragaukite tradicinių patiekalų.

Tavira

Tavira

Tavira miestas įsikūręs rytinėje Algarvės pusėje, maždaug 30 km į rytus nuo Faro. Šis miestas pritraukia žymiai mažiau turistų nei centrinė ir vakarinė Algarvė, todėl jei ieškote ramesnio poilsio – tai ši vieta jums patiks. Miestelis taip pat populiarus tarp keliaujančių su vaikais, nes jame yra nemažai viešbučių ir restoranų, kurie koncentruojasi ties šeimų poilsiu. Dauguma Taviros paplūdimių turi Mėlynosias vėliavos sertifikatus, todėl kokybiškas poilsis juose garantuotas. Iš šio miesto patogu nuvykti į unikalią Taviros salą, kurioje galite rasti net 11 kilometrų ruožą su geriausiais paplūdimiais Algarvėje.

Albufeira

Albufeira

Albufeira miestas įsikūręs centrinėje Algarvės dalyje, yra viena mėgstamiausių vietų tarp poilsiautojų. Albufeira iki 1960 m. buvo ramus žvejų kaimelis, tačiau vėliau šią nuostabaus grožio vietą užplūdo keliautojai iš viso pasaulio. Vaikštinėdami po senamiestį galite išvysti Šv. Onos bažnyčią, Šv. Sebastiano koplyčią, romėnų laikų akveduką, Archeologijos muziejų ir kitas lankytinas vietas. Paplūdimiai Albufeiroje vieni geriausių ir švariausių visoje Portugalijoje, todėl juose niekada netrūksta poilsiautojų. Kurorte rasite daugybę viešbučių, kavinių, restoranų ir naktinių klubų, todėl Albufeira patiks įvairiausio skonio ir amžiaus poilsiautojams. Čia taip pat daug aktyvių pramogų, kurios nenuvils nė vieno. Dėl šių priežasčių Albufeira dažnai vadinama turistine Algarvės regiono sostine.

Vilamoura

Vilamoura

Vilamoura kurortas garsėja prieplauka, golfo aikštynais ir Falesia paplūdimiu. Vilamoura prieplauka yra didžiausia visoje Portugalijoje. Čia vienu metu gali švartuotis apie 850 jachtų ir mažesnių laivų. Viena iš priežasčių, kodėl čia renkasi turtingieji poilsiautojai – golfas. Nuo pat pradžių Vilamoura buvo pradėta statyti kaip elitinis golfo centras, todėl šiandien kurortas gali pasigirti penkiais išskirtiniais golfo aikštynais su aukščiausio lygio turizmo paslaugomis. Lankytojai gali pietauti išskirtiniuose restoranuose ar bendrauti prašmatniuose baruose. Netoli Vilamoura kurorto galima rasti vieną gražiausių Portugalijos paplūdimių – Falesia. Paplūdimyje galima žaisti futbolą, tenisą ar užsiimti kita aktyvia veikla. Lankantis Vilamoura kurorte taip pat verta užsukti į Šeimos golfo parką, kuriame laiką gerai praleis tiek suaugusieji, tiek mažieji.

Oljaunas 

Oljaunas 

Oljaunas – tai pajūrio miestelis, esantis šalia Ria Formasa gamtos parko lagūnos. Nepaisant savo unikalios padėties, Oljaunas tik neseniai pradėjo vilioti turistus. Miestelis garsėja savo restoranais, kuriuose galima paragauti šviežių ir išskirtinių jūros gėrybių patiekalų. Oljaune žuvies turguje visada galima nusipirkti ką tik pagautos žuvies. Paplūdimiai šioje vietovėje labai švarūs, turistų srautai labai maži, todėl tai puiki vieta mėgstantiems ramybę. Šalia miestelio esantis Ria Formosa gamtos parkas garsėja būriais flamingų.

Pramogos ir ekskursijos

Algarvės klimatas

Algarvės klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Regione kritulių būna apie 70 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Algarvės regione – 17 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 24 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi regione, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Algarvę?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Algarvę nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Algarvę ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Algarvėje

Šio regiono lankytinos vietos sužavi nemažai keliautojų, todėl Algarvė kiekvienais metais vis labiau populiarėja. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Algarvės paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Marina Rio – viešbutis įsikūręs Lagose su baseinu ant stogo, iš kurio atsiveria vaizdas į prieplauką.
Hotel Apartamento Brisa Sol – Albufeiroje, netoli paplūdimio esantis viešbutis su geru įvertinimu.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Algarvės žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Algarvės žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Algarvės žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame regione. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Algarvės žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Algarvės žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × five =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą