+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Alesundas lankytinos vietos

Alesundas lankytinos vietos

Alesundas

Alesundas ir miesto apylinkėse esančios lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Kadangi patį miestą pasiekti nėra sunku, todėl kasmet Alesundas tampa vis populiaresnis ir tarp lietuvių. Sunku patikėti, kad daugiau nei prieš šimtmetį miestas buvo sunaikintas gaisro, kurio metu sudegė virš 800 medinių namų. Laimei, miestas per tris metus buvo atstatytas Art Nouveau stiliumi iš akmens, plytų ir gipso. Alesundas – tikras norvegiško stiliaus miestas, apsuptas fjordų ir aukštų Sunnmøre Alpių viršūnių. Jis įsikūręs pakrantėje ir išsidėstęs salose, kurios tarpusavyje susietos tuneliais ir tiltais. Šalia vandens gražiai išsidėstę spalvoti namukai, tarp kurių plūduriuoja jachtos ir žvejų laiveliai, suteikdami miestui dar daugiau žavesio. Senovinė architektūra išlikusi iki šių dienų. Miestas gana vėjuotas, tačiau žiemos jame pakankamai šiltos. Dėl palankios vietos šalyje, miestas yra vienas svarbiausių žvejybos uostų Norvegijoje ir puikus taškas išvykoms bei ekskursijoms laivu ar kruizams po fjordą. Alesundas sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Alesundo lankytinos vietos

Alesundo senamiestis

Alesundo Art Nouveau stiliaus senamiestis yra viena populiariausių vietų mieste. Vaikštinėdami po senamiestį pamatysite nuostabią miesto architektūrą. Spalvingi namukai, smailėjantys bokštai ir gražūs pastatų ornamentai atkreips jūsų dėmesį. Užsukite ir į Art Nouveau lankytojų centrą, kuriame pasakojama visa Alesundo miesto istorija. Vaikštant siauromis gatvelėmis, negalima nesižavėti šių namukų jaukumu ir paprastumu.

Alesundo uostas

Alesundo uostas

Alesundo uostas sužavės jus savo išskirtine architektūra, nes čia daug senų pastatų, kurie puikiai išlikę iki šių dienų. Alesundo uoste yra vienas didžiausių Europoje žvejybos laivynų. Uoste prisišvartuoja ir garsiausias norvegų kruizinis keltas – Hurtigruten, dėl kurio Alesundas sutraukia dar daugiau turistų iš viso pasaulio.

Alesundo miesto parkas

Alesundo miesto parkas

Alesundas turi ir gražų miesto parką, kuris taip pat patrauklus turistams, nes juos čia vilioja gražaus parko žaluma ir ramybė. Iš parko galima pasiekti ir apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Norint pasiektį parką ir apžvalgos aikštelę, jums teks įveikti 418 laiptelių, tačiau atsiveriantys vaizdai verti kiekvieno žingsnio. Pasigrožėkite parku ir vakare, kai miestas nušviečiamas šviesomis.

Sunnmore muziejus

Sunnmore muziejus

Sunnmore muziejus, esantis po atviru dangumi, lankytojus artimiau supažindins su Alesundo miesto istorija. Muziejus lengvai pasiekiamas iš Alesundo miesto centro. Čia pamatysite apie 60 tradicinių, senovinių norvegų pastatų, daugybę valčių, įskaitant vikingų laivų kopijas ir kitus originalius eksponatus.

Alesundo akvariumas

Alesundo akvariumas

Apsilankykite Alesundo akvariume ir daugiau sužinokite apie jūrų gyvūnų gyvenimus. Tai vienas didžiausių akvariumų Šiaurės Europoje, kuris turės jus kuo nustebinti. Čia išvysite įvairias žuvų rūšis ir tokius gyvūnus, kaip Humbolto pingvinus, ūdras ir ruonius. Alesundo akvariumas įtrauks vaikus į jūros gyvūnų šėrimo procesą, kuris čia vyksta kiekvieną dieną. Akvariume įrengta jauki kavinė, puikiai tinkanti užkąsti ar išgerti kavos, besimėgaujant gražiu vaizdu. Užsukite į akvariume esančią suvenyrų parduotuvę, kur galėsite nusipirkti ir lauktuvių.

Godoy sala

Godoy sala

Ramybe dvelkianti Godoy sala įsikūrusi šalia Alesundo. Populiariausios salos atrakcijos yra apsilankymas autentiškame žvejų kaimelyje, kuriame galite išvysti ir 1876 m. pastatytą gražų švyturį. Bokštas ir švyturys atviri turistams nuo gegužės iki spalio, o šalia esančiuose pastatuose rasite ir įsikūrusį muziejų. Taip pat čia veikia kavinė ir parodų salė, kuriuose demonstruojami vietos menininkų darbai. Godoy sala mėgstama ir žygeivių, kurie stengiasi įveikti 1631 metro kalną – Storhornet.

Rundės sala

Rundės sala

Į pietvakarius nuo Alesundo esanti Rundės sala garsėja čia esančiomis didžiulėmis paukščių peryklomis. Kasmet šioje nuostabioje saloje peri apie 500 tūkstančių paukščių. Iš 220 skirtingų rūšių paukščių garsiausi salos gyventojai yra pufinai, kuriuos čia traukia gausūs žuvies kiekiai. Vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti apsilankę Rundės saloje, yra prisijungti prie organizuojamo turo po salą. Geriausių salos gidų vedami, galėsite iš arčiau stebėti paukščius ir daugiau pažinti Rundės salą.

Hjorundsfjordenas

Hjorundsfjordenas

30 km į pietus nuo Alesundo nutolęs Hjorundsfjordenas, yra apsuptas stulbinančios Sunnmøre Alpių kalnų grandinės. Geriausi šio fjordo vaizdai atsiveria iš vandens. Galite plaukti kruizu po magiško grožio fjordą arba išsinuomoti baidares ir lėtai mėgautis akimirkomis savarankiškai. Hjorundsfjordenas tinkamas ir pėsčiųjų žygiams, o pasiekus Slogen, Saksa arba Skarsalen viršūnes, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs šio regiono panoraminiai vaizdai, kurie atmintyje išliks ilgai.

Trolių laiptai (Trollstigen)

Trolių laiptai (Trollstigen)

Labiausiai turistų lankomas Norvegijos kelias – Trolių laiptai (Trollstigen). Nuo Alesundo iki šio garsaus kelio reikia važiuoti 120 km į rytus. Vienuolika nuostabių, adrenaliną kaitinančių posūkių, siūlo daugybę fantastiškų kraštovaizdžių, kuriuos galite pamatyti važiuodami šiuo keliu. Jame net drąsiausieji jaučia kaip kūnas prisipildo adrenalino. Nuo pirmos iki paskutinės minutės jus pasitiks kvapą gniaužiantys vaizdai, statūs kalnų šlaitai ir aukšti šniokščiantys kriokliai. Norintiems pasivaikšioti po Trolių laiptus, yra nutiestas ir pėsčiųjų takas, kuris pastaraisiais metais buvo atnaujintas. Paprastai kelias atidaromas gegužės pabaigoje ir uždaromas spalio mėnesio gale.

Geirangerio fiordas

Geirangerio fjordas 

Nutolęs nuo Alesundo apie 110 kilometrų, Geirangerio fjordas yra vienas labiausiai turistų lankomų objektų Norvegijoje. Norint išvysti kvapą gniaužiančių vaizdų, geriausia leistis į kelionę keltu, kuris plaukia išilgai fjordo apie 20 km. Stačiose uolėtose pakrantėse pamatysite gausybę krioklių, iš kurių garsiausias yra pramintas „Septynių seserų“ vardu. Prie įspūdingo Geirangerio fjordo taip pat įsikūręs mažytis miestelis, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į fjordą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Alesundo klimatas

Alesundo klimatas permainingas ir drėgnas, o jo apylinkėse ir pačiame mieste lyja gana dažnai. Mažiausiai kritulių iškrenta gegužės mėnesį, o daugiausia rugsėjo, spalio ir lapkričio mėn. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasara nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Alesunde yra 7,3 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 13,5 °C temperatūra. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio mėnesio vidurio.

Kaip nuvykti į Alesundą?

Norėdami nuvykti į Alesundą, galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno. Iš oro uosto į miesto centrą kursuoja viešasis transportas. Vasarą skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Alesundą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Norvegiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 16 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Norvegijos bei Lofoteno salos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Norvegiją?

Norvegijos transporto infrastruktūra yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Norvegiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, esančiuose sustojimuose arba parduotuvėse MIX, Narvesen ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Norintiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Norvegijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Norvegijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Nakvynė Alesundo mieste

Norvegija pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Scandic Alesund – viešbutis įsikūręs už 10 minučių pėsčiomis nuo pagrindinės Kongens Gate gatvės.
First Hotel Atlantica – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis Alesundo centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Alesundo žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Alesundo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Alesundo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Alesundo žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Alesundo žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, o jo ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three + twenty =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą