+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Alesundas lankytinos vietos

Alesundas lankytinos vietos

Alesundas

Alesundas ir jo apylinkėse esančios lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Kadangi patį miestą pasiekti nėra sunku, todėl kasmet Alesundas tampa vis populiaresnis ir tarp lietuvių. Sunku patikėti, kad daugiau nei prieš šimtmetį miestas buvo sunaikintas gaisro, kurio metu sudegė virš 800 medinių namų. Laimei, miestas per tris metus buvo atstatytas Art Nouveau stiliumi iš akmens, plytų ir gipso. Alesundas yra tikras norvegiško stiliaus miestas, apsuptas fjordų ir aukštų Sunnmøre Alpių viršūnių. Jis įsikūręs pakrantėje ir išsidėstęs salose, kurios tarpusavyje susietos tuneliais ir tiltais. Šalia vandens gražiai išsidėstę spalvoti namukai, tarp kurių plūduriuoja jachtos ir žvejų laiveliai, suteikdami miestui dar daugiau žavesio. Senovinė architektūra yra išlikusi iki šių dienų. Miestas gana vėjuotas, tačiau žiemos jame pakankamai šiltos. Dėl palankios vietos šalyje, jis yra vienas svarbiausių žvejybos uostų Norvegijoje ir puikus taškas išvykoms bei ekskursijoms laivu, kruizams po fjordą. Alesundas ir jo nuostabios lankytinos vietos – tai puiki kryptis viešint Norvegijoje.

Alesundo lankytinos vietos

Alesundo senamiestis

Alesundo senamiestis

Alesundo Art Nouveau stiliaus senamiestis yra viena populiariausių vietų mieste. Vaikštinėdami po senamiestį pamatysite nuostabią miesto architektūrą. Spalvingi namukai, smailėjantys bokštai ir gražūs pastatų ornamentai atkreips jūsų dėmesį. Užsukite ir į Art Nouveau lankytojų centrą, kuriame pasakojama visa Alesundo miesto istorija. Vaikštant siauromis gatvelėmis, negalima nesižavėti šių namukų jaukumu ir paprastumu.

Alesundo uostas

Alesundo uostas

Alesundo uostas sužavės jus savo išskirtine architektūra, nes čia daug senų pastatų, kurie puikiai išlikę iki šių dienų. Alesundo uoste yra vienas didžiausių Europoje žvejybos laivynų. Uoste prisišvartuoja ir garsiausias norvegų kruizinis keltas – Hurtigruten, dėl kurio Alesundas sutraukia dar daugiau turistų iš viso pasaulio.

Alesundo miesto parkas

Alesundo miesto parkas

Alesundas turi ir gražų miesto parką, kuris taip pat patrauklus turistams, nes juos čia vilioja gražaus parko žaluma ir ramybė. Iš parko galima pasiekti ir apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Norint pasiektį šį parką ir apžvalgos aikštelę, jums teks įveikti 418 laiptelių, tačiau atsiveriantys vaizdai verti kiekvieno žingsnio. Pasigrožėkite parku ir vakare, kai miestas nušviečiamas šviesomis.

Sunnmore muziejus

Sunnmore muziejus

Sunnmore muziejus, esantis po atviru dangumi, jus artimiau supažindins su Alesundo miesto istorija. Muziejus lengvai pasiekiamas iš Alesundo miesto centro. Čia pamatysite apie 60 tradicinių, senovinių norvegų pastatų, taip pat daugybę valčių, įskaitant vikingų laivų kopijas ir kitus originalius eksponatus.

Alesundo akvariumas

Alesundo akvariumas

Apsilankykite Alesundo akvariume ir daugiau sužinokite apie jūrų gyvūnų gyvenimus. Tai vienas didžiausių akvariumų Šiaurės Europoje, kuris turės jus kuo nustebinti. Čia išvysite įvairias žuvų rūšis ir tokius gyvūnus, kaip Humbolto pingvinus, ūdras ir ruonius. Alesundo akvariumas įtrauks vaikus į jūros gyvūnų šėrimo procesą, kuris čia vyksta kiekvieną dieną. Akvariume yra jauki kavinė, puikiai tinkanti užkąsti ar išgerti kavos, besimėgaujant gražiu vaizdu. Užsukite į čia esančią suvenyrų parduotuvę, kur galėsite nusipirkti ir lauktuvių.

Godoy sala

Godoy sala

Ramybe dvelkianti Godoy sala yra įsikūrusi šalia Alesundo. Populiariausios salos atrakcijos yra apsilankymas autentiškame žvejų kaimelyje, kuriame galite išvysti ir 1876 m. pastatytą gražų švyturį. Bokštas ir švyturys yra atviri turistams nuo gegužės iki spalio, o šalia esančiuose pastatuose rasite ir įsikūrusį muziejų. Taip pat čia veikia kavinė ir parodų salė, kuriuose demonstruojami vietos menininkų darbai. Godoy sala mėgstama ir žygeivių, kurie stengiasi įveikti 1631 metro kalną – Storhornet.

Rundės sala

Rundės sala

Į pietvakarius nuo Alesundo esanti Rundės sala garsėja čia esančiomis didžiulėmis paukščių peryklomis. Kasmet šioje nuostabioje saloje peri apie 500 tūkstančių paukščių. Iš 220 skirtingų rūšių paukščių garsiausi jos gyventojai yra pufinai, kuriuos čia traukia gausūs žuvies kiekiai. Vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti apsilankę Rundės saloje, yra prisijungti prie organizuojamo turo po salą. Geriausių salos gidų vedami, galėsite iš arčiau stebėti paukščius ir daugiau pažinti šią salą.

Hjorundsfjordenas

Hjorundsfjordenas

30 km į pietus nuo Alesundo nutolęs Hjorundsfjordenas, yra apsuptas stulbinančios Sunnmøre Alpių kalnų grandinės. Geriausi šio fjordo vaizdai atsiveria iš vandens. Galite plaukti kruizu po magiško grožio fjordą arba išsinuomoti baidares ir lėtai mėgautis akimirkomis savarankiškai. Hjorundsfjordenas tinkamas ir pėsčiųjų žygiams, o pasiekus Slogen, Saksa arba Skarsalen viršūnes, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs šio regiono panoraminiai vaizdai, kurie atmintyje išliks ilgai.

Trolių laiptai (Trollstigen)

Trolių laiptai (Trollstigen)

Labiausiai turistų lankomas Norvegijos kelias – Trolių laiptai (Trollstigen). Nuo Alesundo iki šio garsaus kelio reikia važiuoti 120 km į rytus. Vienuolika nuostabių, adrenaliną kaitinančių posūkių, siūlo daugybę fantastiškų kraštovaizdžių, kuriuos galite pamatyti važiuodami šiuo keliu. Jame net drąsiausieji jaučia kaip kūnas prisipildo adrenalino. Nuo pirmos iki paskutinės minutės jus pasitiks kvapą gniaužiantys vaizdai, statūs kalnų šlaitai ir aukšti šniokščiantys kriokliai. Norintiems pasivaikšioti po Trolių laiptus, yra nutiestas ir pėsčiųjų takas, kuris pastaraisiais metais buvo atnaujintas. Paprastai kelias atidaromas gegužės pabaigoje ir uždaromas spalio mėnesio gale.

Geirangerio fjordas

Geirangerio fjordas 

Nutolęs nuo Alesundo apie 110 kilometrų, Geirangerio fjordas yra vienas labiausiai turistų lankomų objektų Norvegijoje. Norint išvysti kvapą gniaužiančių vaizdų, geriausia leistis į kelionę keltu, kuris plaukia išilgai fjordo apie 20 km. Stačiose uolėtose pakrantėse pamatysite gausybę krioklių, iš kurių garsiausias yra pramintas „Septynių seserų“ vardu. Prie įspūdingo Geirangerio fjordo yra įsikūręs mažytis miestelis, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į fjordą.

Pramogos ir ekskursijos

Alesundo klimatas

Alesundo klimatas permainingas ir drėgnas, o jo apylinkėse ir pačiame mieste lyja gana dažnai. Mažiausiai kritulių iškrenta gegužės mėnesį, o daugiausia rugsėjo, spalio ir lapkričio mėn. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasara nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Alesunde yra 7,3 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 13,5 °C temperatūra. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio mėnesio vidurio.

Kaip nuvykti į Alesundą?

Norėdami nuvykti į Alesundą, rinkitės tiesioginius skrydžius iš Kauno. Iš oro uosto į miesto centrą kursuoja viešasis transportas. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Alesundo regioną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.com“.

Nakvynė Alesundo mieste

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Scandic Alesund – viešbutis įsikūręs už 10 minučių pėsčiomis nuo pagrindinės Kongens Gate gatvės.
First Hotel Atlantica – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis Alesundo centre.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, o jo ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!