+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Omanas

Ką pamatyti Omane

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi. Unikali Omano istorija yra pilna tvirtybės, drąsos, išminties ir sunkaus darbo pavyzdžių. Išskirtinis Omano architektūros bruožas – tai paradinės pastatų durys, atkreipiančios dėmesį savo raštais, spalvomis ir raižiniais. Sultonatas vilioja nuostabiais paplūdimiais, datulių plantacijomis, puikiais dykumų peizažais, senoviniais fortais ir kvapą atimančiais kalnynais. Čia vis dar daug nedidelių kaimelių, kurie patraukia akį iš molio statytais namais. Omane nėra nė vienos upės – tik išdžiūvusios vagos, vadinamos vadė, kurios vandens prisipildo tik prapliupus lietui.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Maskatas (Muscat)

Maskatas yra Omano sostinė, tačiau visiškai kitokia nei daugelio kitų šalių sostinių. Čia kiekvienas pastatas yra išskirtinis savo puošyba, architektūra, nes miestas turi griežtas taisykles statybai. Viso to pasekmė yra labai švarus ir patrauklus miestas, kuriame susipina modernumas ir tradicijos. Sostinėje yra  daug lankytinų objektų: sultono rūmai, senovinė tvirtovė, įspūdingiausi fontanai ir žymusis Mutra turgus, kuriame galite rasti visko ko širdis geidžia.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Maskate

Mutra turgus (Mutrah Souq)

Tai viena iš seniausių Viduriniųjų Rytų vietų, kuri dar išsaugojusi savo senovinį žavesį. Čia tradicinė arabų rinka, kuri sužavi kiekvieną. Turguje parduodamos omanietiškos prekės, tokios kaip spalvingi audiniai, tradiciniai drabužiai, sidabro ir aukso papuošalai bei suvenyrai. Ši vieta puikiai tinka fotografuoti prisiminimams. Turgus veikti pradeda vėlyvą popietę.

Mutra turgus

Didžioji Sultono Kabuso mečetė (Sultan Qaboos Grand Mosque)

Tai turi būti pirminis visų kelionių taškas Omane. Mečetė yra trečia pagal dydį pasaulyje, šiuolaikiška ir atimanti žadą. Ją miestui padovanojo dabartinis sultonas Kabusas. Mečetė talpina apie 20 tūkstančių tikinčiųjų. Jos grindis dengia antras pagal dydį pasaulyje, iraniečių rankų darbo kilimas, sveriantis 27 tonas.

Didžioji Sultono Kabuso mečetė

Al Alam rūmai (Al Alam Palace)

Tai vienas nuostabiausių Maskato pastatų. Rūmai tikras islamiškas architektūrinis brangakmenis. Jie išpuošti mėlyna mozaika ir tviskantys auksu. Sultono rūmai yra viena iš šešių sultono rezidencijų. Ji apgaubta dviem XVI a. portugalų fortais: al Džalali ir al Mirani. Aplink rūmus daug muziejų, kuriuose galima susipažinti su Omanų kultūra iš arčiau.

al alam rumai

Nacionalinis Omano muziejus (National Museum)

Tai reprezentacinis Omano objektas, kuris duris atvėrė tik 2016 metais. Muziejus padalintas į keletą galerijų, kurios pasakoja apie Omano istoriją ir kultūrą. Galerijos suskirstytos tokia tvarka: Omanas ir pasaulis, nematerialus paveldas, žemė ir žmonės, jūrų istorija, priešistorė ir senovės istorija, islamas, ginklai ir šarvai, renesanso ir kt.

nacionalinis omano muziejus

Karališkieji operos rūmai (Royal Opera House Muscat)

Operos rūmai yra vienas iš jauniausių statinių mieste – tai pagrindinė Omano meno ir kultūros vieta. Pastatas atspindi unikalią šiuolaikinę Omano architektūrą. Operos komplekse yra koncertų salės, auditorijos, nuostabūs sodai, meno galerijos, prabangūs restoranai ir kavinės.

Karališkieji operos rūmai

Bait Al Zubair muziejus (Bait Al Zubair)

Al Zubairo muziejus pasakoja apie Omano istoriją, kuri daugiausia sudaryta iš privačios kolekcijos. Čia saugomos senovinės monetos, keramika, baldai, kostiumai, juvelyriniai dirbiniai ir ginklai. Muziejuje rengiamos įvairios parodos ištisus metus.

bait al zubair maskatas

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Omane

Džabero pilis

Džabreno pilis (Jabreen Castle).

Tai labai graži pilis ir išsiskirianti iš kitų Omano pilių. Jos eksponatai pasakoja turtingą Omano istoriją iš XVII–XVIII amžiaus. Pilį puošia senoviniai paveikslai, autentiški mediniai balkonai, arabiškais motyvais dekoruotos arkos ir lubų raižiniai. Pilyje esančios aikštelės ir bokštai leidžia grožėtis aplinkinių apylinkių panorama.

Nizva fortas

Nizvos fortas (Nizva Fort)

Tai vienas iš seniausių Omano miestų, turėjęs ir sostinės titulą. Miestas garsus savo fortu su 40 metrų bokštu, iš kurio atsiveria nuostabus datulių palmių giraičių vaizdas. Būtina aplankyti šalia forto esantį vietinį turgų, kuriame vietos meistrai siūlo įsigyti keramikos, vario, odos ir sidabro gaminių, įvairių suvenyrų, riešutų chalvos bei omanietiškų durklų.

Misfat kaimas-muziejas

Misfat kaimas (Misfat Al Abriyeen)

Šis kaimelis ramus ir labai senas, kuriame namukai statyti prieš šimtmečius, bet iki šiol yra gyvenamas. Jis įsikūręs tarpeklyje ir yra apsuptas bananų ir datulių medžių. Tylus vandens čiurlenimas senoviniais vandens kanalais faladžais, ant uolų stovintys akmeniniai namukai su mažais langais, siauros ir tuščios gatvelės tiesiog užburia.

Bahla fortas

Bahlos fortas (Bahla Fort)

Tai vienas iš istorinių fortų, kuris UNESCO yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Manoma, kad fortas buvo pastatytas tarp XII – XV., jis stovi Bahla mieste. Tai oazė, esanti dykumoje, kuri būdavo tarpinė stotelė keliaujantiems, apie fortą sukurta daug legendų, kurios gyvos net iki šių dienų. Miestas yra apsuptas trylikos kilometrų siena.

Vadė Bani Khalid

Vadė Bani Khalid (Wadi Bani Khalid)

Tai nuostabaus grožio oazė dykumoje su krištolo skaidrumo žaliu vandeniu, garsėjanti savo natūralumu. Ji yra apsupta palmių bei kalnų. Tai tikras rojus žemėje ir puikus poilsis nuo alinančio karščio.

Vadė Šabo

Vadė Šabo (Wadi Shab)

Šabo vadė – tai tarpeklis, apsuptas skardžių. Jį pasiekti galima įveikus upės vagą. Čia laukia natūralus, smaragdo spalvos baseinas ir urve esantis kalnų krioklys. Galima pasivaikščioti siaurais keliukais, pasigrožėti aplinkui esančiais kalnais. Tai viena gražiausių vietų, kurias būtina aplankyti esant Omane.

Vahibos dykuma

Vahibos dykuma (Wahiba Sands)

Tai didžiulė dykuma su kopomis, iškylančiomis virš 200 metrų. Rausvos spalvos dykumos kopos primena arabišką pasaką. Šioje dykumoje gyvena dykumos žmonės – beduinai. Būtent šioje vietoje galima pajusti tikrąjį Omano tradiciškumą ir autentiškumą.

Mazeira sala

Masiros sala (Masirah Island)

Masiros sala yra didžiausia Omane. Tai vėjuota ir sausa sala, kurios pakrantėse stūkso aštrios uolos. Saloje yra 12 kaimų ir tik keli viešbučiai. Tai išskirtinė vieta keliautojams, trokštantiems saulės, paplūdimių, laukinės gamtos ir istorijos. Čia galima plaukioti, apžiūrinėti prie krantų esančius sudužusių laivų griuvėsius, bei stebėti vėžlius, kurie čia užsuka dėti kiaušinių.

Bimaho smegduobė

Bimaho smegduobė (Bimmah Sinkhole).

Tai dar vienas unikalus gamtos objektas, kurį viešint Omane būtina aplankyti. Tai turbūt gražiausia ir tuo pačiu viena didžiausių smegduobių pasaulyje. Bimaho smegduobė yra 40 metrų pločio ir 20 metrų gylio, ji atsivėrė įgriuvus kalkakmeniui. Čia galima išsimaudyti žydros spalvos vandenyje, prie kurio nusileidžiama monolitiniais laiptais.

Al Hota urvas

Al Hota urvas (The Al Hoota Cave)

Tai vienintelis urvas Omane, kuris tęsiasi iki 4,5 kilometrų, tačiau tik 500 metrų yra pasiekiami turistams. Jame yra keturi ežerai, kurie pilni gyvybės. Urve gyvena šikšnosparniai, moliuskai, vorai, sraigės, įvairūs vabalai ir nariuotakojai bei kiti gyvūnai. Jis labai gražus, čia randasi stalagmitai ir stalaktitai, kurie formavosi milijonus metų.

Džabel Šamo kalnas

Džabel Šamo kalnas (Mountains of Jebel Shams)

Tai aukščiausias kalnas Omano šiaurės rytuose, priklausantis Hadžaro kalnų grandinei, kurio viršūnės aukštis yra 3075 metrų. Džabel Šamas yra vienas iš pagrindinių Omano turistų traukos objektų. Čia būtina nuvykti prie Didžiojo Arabijos kanjono, užkopti į pačią viršūnę ir atsistojus ant krašto atbrailos stebėti kelių kilometrų prarają – tai vaizdas kurio nepamiršite visą gyvenimą.

Salala

Salala (Salalah)

Tai labai gražus miestas, kuris yra antras pagal dydį Omane. Salala  dar vadinama „Arabijos kvepalų sostine“. Turistus į miestą taip pat traukia Smahano kalnai ir smilkalų medžiai. Pakrantės ir paplūdimiai vilioja nardytojus ir paukščių stebėtojus. Atvykus čia galite aplankyti Kabuso rūmus, autentišką senamiestį ir Šebos karalienės rūmų griuvėsius. Nuo birželio iki rugpjūčio miestelyje yra lietingasis sezonas, todėl Salalos pakrantės regionas tampa žalia oaze su sezoniniais kriokliais ir upeliais.

Khor Roris

Khor Roris (Khor Rori)

Khor Roris kaimas yra žinomas dėl daugybės archeologinių griuvėsių. Ši archeologinė vietovė, esanti šalia Salalos, buvo atrasta 1900 m. ir dabar yra atvira visiems, norintiems daugiau sužinoti apie to laikmečio istoriją. Šiandien iš miesto likę tik griuvėsiai su gražiu gamtovaizdžiu. Nuo 1998 metų Khor Roris įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Džabel Akdaro kalnai

Džabel Akdaras (Jebel Akhdar)

Tai kalnynas, kurio aukščiausias taškas yra 3000 metrų. Čia galima pasivaikščioti pėsčiųjų takais ir pasigrožėti nuostabia panorama. Kalnuose yra keletas senų kaimų, kur žmonės laiko gyvulius, augina vaismedžius ir kitas augalines kultūras.

Vėžlių stebėjimas

Vėžlių stebėjimas (Ras al Jinz Turtle Reserve)

Ras Al Jinz yra rytiniame Omane. Tai yra gamtos draustinis, skirtas išsaugoti nykstančias vėžlių rūšis. Kasmet tūkstančiai vėžlių migruoja ir išlipa į Omano krantus dėti kiaušinių. Čia atvyksta penki iš septynių pasaulio rūšių jūros vėžlių ir Ras Al Jinzas yra beveik vienintelė vieta pasaulyje, kurioje galima išvysti, kaip Žaliųjų didžiųjų vėžlių patelės deda kiaušinius, kaip ritasi jų palikuoniai ir skuba pasiekti vandenyną. Vaizdas pribloškiantis ir vien dėl jo verta aplankyti Omaną.

Musandam fjordai

Musandamas (Musandam Governorate)

Tai šiaurinė Omano dalis ir yra atskirta nuo likusios šalies. Ši dalis yra mažai apgyvendinta ir pilna laukinių gyvūnų, todėl puikiai tiks mėgstantiems gamtą. Joje rasite balto smėlio smaragdinius paplūdimius, iš vandens iškilusias kalnų viršūnes ir čia turėsite galimybę stebėti delfinus. Visa dalis taip pat gausi įspūdingų fjordų, kurie atims žadą kiekvienam.

Omano klimatas

Išskyrus Dofaro regioną, turintį švelnų musoninį klimatą ir šaltus Indijos vandenyno vėjus, Omano klimatas yra labai karštas ir sausas visus metus. Išimtis – kalnai, kur, ypač žiemą, temperatūra gali nukristi labai žemai. Karščiausi mėnesiai šalies viduje ir šiaurėje yra birželis, liepa ir rugpjūtis, būtent tuo metu Dofarą regioną pasiekia pietvakarių musonai, tad jame iškrenta žymiai gausesni krituliai ir yra nuolatinės upės. Tai pats geriausias metas keliauti būtent po pietinę dalį, o norint keliauti po Maskato regioną ir vidinę šalies dalį, geriausia rinktis lapkričio – vasario mėnesius.

Omano transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Omane yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Autobusų tinklas Omane leidžia pasiekti visas norimas vietas. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Vyrai privalo sėdėti autobuso gale atskirai nuo moterų. Kiti Omane važiuoja taksi, vieni – priklauso valstybei, kiti – privatūs. Privatūs taksi yra pigesni, tačiau būtina iškarto susiderėti kainą, nes skaitliukų jie nenaudoja.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tai turbūt geriausia transporto priemonė keliavimui šalies viduje, nes degalai čia labai pigūs. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Omane, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

omanas auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė OmaneBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!