+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Omanas

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl jame išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi. Unikali Omano istorija pilna tvirtybės, drąsos, išminties ir sunkaus darbo pavyzdžių. Išskirtinis Omano architektūros bruožas – tai paradinės pastatų durys, atkreipiančios dėmesį savo raštais, spalvomis ir raižiniais. Sultonatas lankytojus vilioja nuostabiais paplūdimiais, datulių plantacijomis, puikiais dykumų peizažais, senoviniais fortais ir kvapą atimančiais kalnynais. Šalyje vis dar daug nedidelių kaimelių, kurie patraukia akį iš molio statytais namais. Omanas išsiskiria dar ir tuo, kad šalyje nėra nė vienos upės – tik išdžiūvusios vagos, vadinamos vadė, kurios vandens prisipildo tik prapliupus lietui.

Maskatas

Maskatas – Omano sostinė, tačiau visiškai kitokia nei daugelio kitų šalių sostinių. Čia kiekvienas pastatas išskirtinis savo puošyba, architektūra, nes miestas turi griežtas taisykles statybai. Viso to pasekmė – labai švarus ir patrauklus miestas, kuriame susipina modernumas ir tradicijos. Sostinėje daug lankytinų objektų: sultono rūmai, senovinė tvirtovė, įspūdingiausi fontanai ir žymusis Mutra turgus, kuriame galite rasti visko ko širdis geidžia.

Lankytinos vietos Maskate

Mutra turgus

Tai viena iš seniausių Viduriniųjų Rytų vietų, kuri dar išsaugojusi savo senovinį žavesį. Čia vyksta tradicinė arabų rinka, kuri sužavi kiekvieną. Mutros turguje parduodamos omanietiškos prekės, tokios kaip spalvingi audiniai, tradiciniai drabužiai, sidabro ir aukso papuošalai bei suvenyrai. Ši vieta puikiai tinka fotografuoti prisiminimams. Turgus veikti pradeda vėlyvą popietę ir veikia iki pat vėlaus vakaro.

Oamanas Mutra turgus

Didžioji Sultono Kabuso mečetė

Tai turi būti pirminis visų kelionių taškas Omane. Didžioji Sultono Kabuso mečetė yra trečia pagal dydį pasaulyje, šiuolaikiška ir atimanti žadą. Maskato miestui mečetę padovanojo visų gerbiamas ir mylimas, buvęs sultonas Kabusas. Mečetė talpina apie 20 tūkstančių tikinčiųjų. Šventovės grindis dengia antras pagal dydį pasaulyje, iraniečių rankų darbo kilimas, sveriantis net 27 tonas.

Didžioji Sultono Kabuso mečetė

Al Alam rūmai

Al Alam rūmai – vieni nuostabiausių ir gražiausių Maskato pastatų. Rūmai tikras islamiškas architektūrinis brangakmenis. Jie išpuošti mėlyna mozaika ir tviskantys auksu. Šie rūmai yra viena iš šešių sultono rezidencijų. Rūmai apgaubti dviem XVI a. portugalų fortais: al Džalali ir al Mirani. Aplink rūmus daug muziejų, kuriuose galima susipažinti su Omanų kultūra iš arčiau.

al alam rumai

Nacionalinis Omano muziejus

Tai reprezentacinis Omano objektas, kuris duris atvėrė tik 2016 metais. Muziejus padalintas į keletą galerijų, kurios pasakoja apie Omano istoriją ir kultūrą. Galerijos suskirstytos tokia tvarka: Omanas ir pasaulis, nematerialus paveldas, žemė ir žmonės, jūrų istorija, priešistorė ir senovės istorija, islamas, ginklai ir šarvai, renesanso ir kt.

nacionalinis omano muziejus

Karališkieji operos rūmai

Omanas gali pasigirti ir Muskate esančiais nuostabiais Karališkaisiais operos rūmais, kurie yra vienas iš jauniausių statinių mieste. Tai pagrindinė Omano meno ir kultūros vieta. Pastatas atspindi unikalią, šiuolaikinę Omano architektūrą. Operos komplekse yra koncertų salės, auditorijos, nuostabūs sodai, meno galerijos, prabangūs restoranai ir kavinės.

Karališkieji operos rūmai

Bait Al Zubair muziejus

Al Zubairo muziejus pasakoja apie Omano istoriją, o eksponatai daugiausia sudaryti iš privačios kolekcijos. Čia saugomos senovinės monetos, keramika, baldai, kostiumai, juvelyriniai dirbiniai ir ginklai. Muziejuje taip pat rengiamos įvairios parodos ištisus metus.

bait al zubair maskatas

Omanas lankytinos vietos

Džabero pilis Omanas

Džabreno pilis

Omanas turi keletą senovę menančių pilių, o Džabreno pilis išsiskiria iš kitų šalies tvirtovių savo grožiu. Jos eksponatai pasakoja turtingą Omano istoriją iš XVII–XVIII amžiaus. Pilį puošia senoviniai paveikslai, autentiški mediniai balkonai, arabiškais motyvais dekoruotos arkos ir lubų raižiniai. Pilyje esančios aikštelės ir bokštai leidžia lankytojams grožėtis apylinkių panorama.

Nizva fortas

Nizvos fortas

Nizva miestas yra vienas iš seniausių Omano miestų, kadaise turėjęs ir sostinės titulą. Miestas garsus savo fortu su 40 metrų bokštu, iš kurio atsiveria nuostabus datulių palmių giraičių vaizdas. Būtina aplankyti šalia forto esantį vietinį turgų, kuriame vietos meistrai siūlo įsigyti keramikos, vario, odos ir sidabro gaminių, įvairių suvenyrų, riešutų chalvos bei omanietiškų durklų.

Misfat kaimas-muziejas

Misfat kaimas

Misfat kaimelis ramus ir labai senas, kuriame namukai statyti prieš šimtmečius, bet iki šiol vis dar gyvenami. Kaimelis įsikūręs tarpeklyje, apsuptas bananų ir datulių medžių. Tylus vandens čiurlenimas senoviniais vandens kanalais faladžais, ant uolų stovintys akmeniniai namukai su mažais langais, siauros ir tuščios gatvelės tiesiog užburia.

Bahla fortas

Bahlos fortas

Tai vienas iš istorinių fortų, kuris UNESCO yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Manoma, kad Bahlos fortas buvo pastatytas tarp XII – XV. Tai oazė, esanti dykumoje, kuri būdavo tarpinė stotelė keliaujantiems po šį kraštą. Apie fortą sukurta daug legendų, kurios gyvos net iki šių dienų. Pats Bahlos miestas yra apsuptas trylikos kilometrų siena.

Vadė Bani Khalid

Vadė Bani Khalid

Omanas taip pat garsėja vadėmis. Tai nuostabaus grožio oazė dykumoje su krištolo skaidrumo žaliu vandeniu, garsėjanti savo natūralumu. Vadė apsupta palmių bei kalnų. Tai tikras rojus žemėje ir puikus poilsis nuo alinančio karščio.

Vadė Šabo

Vadė Šabo

Šabo vadė – tai tarpeklis, apsuptas skardžių, o jį pasiekti galima tik įveikus upės vagą. Po vadę galima pasivaikščioti siaurais keliukais, pasigrožėti aplinkui esančiais kalnais. Tarpeklio gale lankytojai išvysta natūralų, smaragdo spalvos baseiną ir urve esantį kalnų krioklį. Tai viena gražiausių vietų, kurią būtina aplankyti keliaujant po Omaną.

Vahibos dykuma

Vahibos dykuma

Omanas išskirtinė šalis ir dėl to, kad čia driekiasi didžiulė Vahibos dykuma su kopomis, iškylančiomis virš 200 metrų. Rausvos spalvos dykumos kopos primena arabišką pasaką. Šioje dykumoje gyvena dykumos žmonės – beduinai. Būtent šioje vietoje galima pajusti tikrąjį Omano tradiciškumą ir autentiškumą.

Mazeira sala

Masiros sala

Masiros sala yra didžiausia iš visų Omane. Tai vėjuota ir sausa sala, kurios pakrantėse stūkso aštrios uolos. Saloje yra 12 kaimų ir tik keli viešbučiai. Tai išskirtinė vieta keliautojams, trokštantiems saulės, paplūdimių, laukinės gamtos ir istorijos. Saloje taip pat galima plaukioti, apžiūrinėti prie krantų esančius sudužusių laivų griuvėsius, bei stebėti vėžlius, kurie į salą užsuka dėti kiaušinių.

Bimaho smegduobė

Bimaho smegduobė

Bimaho smegduobė – dar vienas unikalus gamtos stebuklas, kurį viešint Omane būtina aplankyti. Tai turbūt gražiausia ir tuo pačiu viena didžiausių smegduobių pasaulyje. Bimaho smegduobė yra 40 metrų pločio ir 20 metrų gylio, o ji atsivėrė įgriuvus kalkakmeniui. Čia galima išsimaudyti žydros spalvos vandenyje, prie kurio nusileidžiama monolitiniais laiptais.

Al Hota urvas

Al Hota urvas

Tai vienintelis urvas Omane, kuris tęsiasi iki 4,5 kilometrų, tačiau tik 500 metrų pasiekiami turistams. Urve telkšo keturi ežerai, kurie yra pilni gyvybės. Urve gyvena šikšnosparniai, moliuskai, vorai, sraigės, įvairūs vabalai ir nariuotakojai bei kiti gyvūnai. Vaikštinėdami po Al Hota urvą galite pamatyti išskirtinius stalagmitus ir stalaktitus, kurie formavosi milijonus metų.

Džabel Šamo kalnas

Džabel Šamo kalnas

Omanas traukia ir žygeivius iš viso pasaulio, nes čia stūkso Džabel Šamo kalnas. Tai aukščiausias kalnas Omano šiaurės rytuose, priklausantis Hadžaro kalnų grandinei, kurio viršūnės aukštis yra 3075 metrų. Džabel Šam kalnas yra vienas iš pagrindinių Omano turistų traukos objektų. Čia būtina nuvykti prie Didžiojo Arabijos kanjono, užkopti į pačią viršūnę ir atsistojus ant krašto atbrailos stebėti kelių kilometrų prarają – tai vaizdas kurio nepamiršite visą gyvenimą.

Salala

Salala

Tai labai gražus miestas, kuris yra antras pagal dydį Omane. Salala dar vadinama „Arabijos kvepalų sostine“. Turistus į miestą taip pat traukia Smahano kalnai ir smilkalų medžiai. Pakrantės ir paplūdimiai vilioja nardytojus ir paukščių stebėtojus. Atvykus į Salalą galite aplankyti Kabuso rūmus, autentišką senamiestį ir Šebos karalienės rūmų griuvėsius. Nuo birželio iki rugpjūčio mieste ir jo aplylinkėse būna lietingasis sezonas, todėl Salalos pakrantės regionas tampa žalia oaze su sezoniniais kriokliais ir upeliais.

Khor Roris

Khor Roris

Khor Roris kaimas yra žinomas dėl daugybės archeologinių griuvėsių. Ši archeologinė vietovė, esanti šalia Salalos, buvo atrasta 1900 m. ir dabar atvira visiems lankytojams, norintiems daugiau sužinoti apie to laikmečio istoriją. Šiandien iš miesto likę tik griuvėsiai su gražiu gamtovaizdžiu. Nuo 1998 metų Khor Roris įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Džabel Akdaro kalnai

Džabel Akdaras

Tai kalnynas, kurio aukščiausias taškas yra 3009 metrų. Čia galima pasivaikščioti pėsčiųjų takais ir pasigrožėti nuostabia panorama. Kalnuose taip pat yra keletas senų kaimų, kur žmonės laiko gyvulius, augina vaismedžius ir kitas augalines kultūras.

Vėžlių stebėjimas

Vėžlių stebėjimas (Ras al Jinz Turtle Reserve)

Ras Al Jinz gamtos draustinis, esantis rytiniame Omane, skirtas išsaugoti nykstančias vėžlių rūšis. Kasmet tūkstančiai vėžlių migruoja ir išlipa į Omano krantus dėti kiaušinių. Čia atvyksta penki iš septynių pasaulio rūšių jūros vėžlių. Ras Al Jinzas yra beveik vienintelė vieta pasaulyje, kurioje galima išvysti, kaip Žaliųjų didžiųjų vėžlių patelės deda kiaušinius, kaip ritasi jų palikuoniai ir skuba pasiekti vandenyną. Vaizdas pribloškiantis ir vien dėl jo verta aplankyti Omaną.

Musandam fjordai

Musandamas

Omanas turi įdomią vietovę, kuri atskirta nuo likusios šalies Jungtinių Arabų Emyratų. Ši dalis mažai apgyvendinta ir pilna laukinių gyvūnų, todėl puikiai tiks mėgstantiems gamtą. Musandame rasite balto smėlio smaragdinius paplūdimius, iš vandens iškilusias kalnų viršūnes ir jeigu tik jums pasiseks, tai išvysite pakrantėmis plaukiojančius delfinus. Visa dalis taip pat gausi įspūdingų fjordų, kurie atima žadą kiekvienam lankytojui.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Omano klimatas

Išskyrus Dofaro regioną, turintį švelnų musoninį klimatą ir šaltus Indijos vandenyno vėjus, Omanas palaiko labai karštą ir sausą klimatą ištisus metus. Išimtis – kalnai, kur, ypač žiemą, temperatūra gali nukristi labai žemai. Karščiausi mėnesiai šalies viduje ir šiaurėje yra birželis, liepa ir rugpjūtis, būtent tuo metu Dofarą regioną pasiekia pietvakarių musonai, tad jame iškrenta žymiai gausesni krituliai, todėl susidaro nuolatinės upės. Tai pats geriausias metas keliauti būtent po pietinę dalį, o norint keliauti po Maskato regioną ir vidinę šalies dalį, geriausia rinktis lapkričio – vasario mėnesius.

Kaip nuvykti į Omaną?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Omaną nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Omaną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Omaną?

Omanas turi puikiai išvystytą viešojo transporto infrastruktūrą, kas leidžia po šalį keliauti patogiai. Autobusų tinklas Omane leidžia pasiekti visas norimas vietas. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Vyrai privalo sėdėti autobuso gale atskirai nuo moterų. Kiti Omane važiuoja taksi, vieni – priklauso valstybei, kiti – privatūs. Privatūs taksi yra pigesni, tačiau būtina iškarto susiderėti kainą, nes skaitliukų jie nenaudoja.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Tai turbūt geriausia transporto priemonė keliavimui šalies viduje, nes degalai Omane labai pigūs. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Omane, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Nakvynė Omane

Omanas yra populiari atostogų vieta tarp turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Omano viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toli nuo jūros ir pačio miesto. Įvairius nakvynės variantus galite peržiūrėti per Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Omano žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Omano žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Omano žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Omano žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu žemėlapiu ir Omanas bus lengviau apkeliautas!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – paslaptinga, kartais pavojinga, tačiau tuo pačiu įtraukianti. Tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių ir kvapą gniaužiančių šventyklų.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

six + twenty =