+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Hvar sala

Hvar sala

Hvar sala

Hvar sala yra tikras Dalmatijos regiono perlas. Saloje auga vešli augalija, yra daugybė smėlio paplūdimių, atsiveria nuostabūs peizažai. Hvaras yra labai saulėta sala, todėl yra populiari tarp turistų. Čia plyti Levandų laukai, vynuogynai, stūkso pušimis apaugę kalnai ir tarp jų įsikūrę maži jaukūs kaimeliai. Pagrindinis salos miestas yra Hvaro, kuriame rasite gotiškas pilis, senąsias tvirtoves, akmenines gatveles ir gražias bažnyčias. Norintys gali pasivaikščioti po miesto galerijas, parduotuvėles ar prisėsti jaukioje kavinukėje. Į salą atplaukia ir prabangios jachtos, suteikiančios prieplaukai blizgesio, o jomis atplaukia norintys šioje gražioje pailsėti garsūs ir turtingi asmenys.

Hvar sala lankytinos vietos

Pranciškonų vienuolynas

Pranciškonų vienuolynas

Hvaro mieste esantis renesanso vienuolynas buvo pastatytas 1461 m. netoli uosto, o jo varpinę galima pamatyti iš bet kurios miesto vietos. Užėję į vienuolyną, galėsite pamatyti išskirtinius renesanso laikų meno kūrinius, o ryškiausias kūrinys – „Paskutinės vakarienės“ paveikslas, kuris driekiasi 8 metrus iš ilgio ir 2 metrus į plotį. Vienuolyno sode galima apžiūrėti kipariso medį, kuris čia buvo pasodintas 1700 metų pradžioje.

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra

Renesanso laikų Šv. Stepono katedra yra laikoma viena gražiausių iš esančių Dalmatijos pakrantėje. Hvaro katedroje saugoma daugybė vertingų daiktų ir garsių dailininkų meno kūrinių. Garsiausias šios katedros paveikslas ,,Madona“, kuris, spėjama, buvo nutapytas apie 1220 m. Pabaigę ekskursiją po katedrą, pasivaikščiokite po Šv. Stepono aikštę, kurioje rasite XVI amžiaus fontaną. Aikštėje nemažai restoranų ir barų, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų.

Hvaro miesto senamiestis

Hvaro miesto senamiestis

Lankantis Hvaro mieste būtina pasivaikščioti po senamiestį, kuris buvo pastatytas venecijiečių XV – XVII amžiuje. Viduramžius menančios gatvelės lengvai apžiūrimos pėsčiomis, nes čia automobilių transportas draudžiamas. Vaikštinėdami po senamiestį, galite užsukti į Šv. Stepono katedrą, XVI amžiaus pabaigos arsenalą, kurį kadaise naudojo Venecijos kariuomenė bei seniausią Europos teatrą, kuris pirmą kartą duris atvėrė 1612 m.

Spanjola tvirtovė

Spanjola tvirtovė

Spanjola tvirtovė, esanti netoli senamiesčio, buvo pastatyta ant kalvos virš senosios Hvaro miesto dalies XVI amžiaus viduryje. Pilis gerai išsilaikiusi, todėl vaikštinėdami po ją pasijusite lyg grįžę kelis šimtmečius atgal. Pilies viduje eksponuojami istoriniai daiktai, tarp kurių garsiausi yra senovinės amforos iš bronzos amžiaus. Nuo tvirtovės atsiveria puikūs vaizdai į Hvaro miestą, jo apylinkes ir šalia esančias salas. Iš šios vietos padaromos gražiausios Hvaro nuotraukos, kuriuos puošia viso pasaulio žurnalo viršelius.

Humacas

Humacas

Hvaro saloje yra nemažai miestų vaiduoklių, kuriuos paliko gyventojai persikeldami gyventi į didesnius miestus. Mažas, žavus Humacas yra vertas dėmesio kiekvieno keliautojo. Pirmieji gyventojai miestelyje apsigyveno XVII amžiuje. Čia jie ūkininkavo, augino avis, vynuoges ir levandas. Nors Humace jau niekas negyvena daugiau nei šimtmetį, tačiau šiandien miestelis pavirtęs į muziejų po atviru dangumi. Vaikštinėdami po šia autentišką vietą pasijausite taip, lyg būtumėte grįže atgal į praeitį kelis šimtmečius. Nuo miestelio taip pat atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į apylinkes.

Pakleni salos

Pakleni salos

Pakleni salos – rojaus kampelis žemėje, apie kurį mažai kas žino. Į šias nuostabias salas galima patekti kruizu ar išsinuomojus laivą. Pakleni salose pilna gražių, žmogaus nepaliestų įlankėlių. Čia galima maudytis krištolo skaidrumo jūroje arba nardyti nuošalesnėse įlankose, kurių povandeninis pasaulis nustebina kiekvieną. Kai kuriuose Pakleni salos paplūdimiuose yra barai, todėl besiilsintys gali pavalgyti ar nusipirkti gėrimų.

Jelsa

Jelsa

Centrinėje Hvaro salos dalyje įsikūręs mažas kurorto miestelis Jelsa, taip pat populiarus tarp poilsiautojų. Miestas įspraustas gražios įlankos papėdėje, o abiejuose įlankos galuose įsikūrę viešbučiai. Garsiausia šio miestelio vieta – XVI amžiaus senamiesčio aikštė, kurioje pamatysite bažnyčią ir autentiškus namukus. Šalia aikštės yra uostas, kurio pakrantę vakarais užplūsta turistai. Čia galima iki paryčių linksmintis arba prisėsti viename iš restoranų ir pasimėgauti vietiniais patiekalais.

Hvar salos paplūdimiai

Hvaro salos paplūdimiai

Hvaro salos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros tinkamo klimato maudynių sezonas saloje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Hvar sala turi daug nuostabių paplūdimių, o Dubovica paplūdimys yra vienas iš gražiausių ir populiariausių paplūdimių visoje saloje. Daugelis Hvaro salos paplūdimių turi Mėlynosios vėliavos įvertinimą, todėl juose mėgausitės kokybišku poilsiu. Saloje taip pat galima rasti mažesnių, bevardžių paplūdimių, o kai kurie pasiekiami tik iš jūros.

Žydroji grota

Žydroji grota

Iš Hvaro salos galite nuvykti į vieną įspūdingiausių Kroatijoje esančių urvų, kuriame šviesa praėjusi jūros vandenį patenka į jį ir sukelia šviesos efektą. Žydrąją grotą geriausia aplankyti vidurdienį, nes tada patiriamas didžiausias įspūdis. Šis gamtos grožis yra Biševo salos oloje. Grota primena kitą garsesnę Kaprio salos Žydrąją grotą. Ekskursijas į šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Hvaro salos klimatas

Hvaro salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Pačioje saloje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Hvaro saloje – 17 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Vidutinė jūros temperatūra nuo birželio iki rugsėjo yra 21 – 25 °C. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Hvaro salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Hvaro salą nebus lengva. Pirmiausia jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais iki Splito, o iš ten Hvar sala lengvai pasiekiama keltu. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 3 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 12 Eur už parą.

Kroatija auto nuoma

Ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Hvaro saloje

Hvar sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Apartments Pera – Hvar mieste, šalia paplūdimio esantys apartamentai su panoraminiu vaizdu.
Hotel Antica – Hvar saloje įsikūręs, gerą įvertinimą turintis 4 žvaigždučių viešbutis.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir ekskursijas.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • Manawa siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Hvaro salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Hvaro salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Hvaro žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Hvaro salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Hvaro salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti griežtai draudžiama!!!
Copy link