+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Hvar sala

Hvar sala

Hvar sala

Hvar sala – tai tikras Dalmatijos regiono perlas. Saloje auga vešli augalija, driekiasi daugybė smėlio paplūdimių, atsiveria nuostabūs peizažai. Hvaras yra labai saulėta sala, todėl tai populiari vieta tarp turistų. Čia plyti Levandų laukai, vynuogynai, stūkso pušimis apaugę kalnai ir tarp jų įsikūrę maži jaukūs kaimeliai. Pagrindinis salos miestas – Hvaras, kuriame rasite gotiškas pilis, senąsias tvirtoves, akmenines gatveles ir gražias bažnyčias. Norintys gali pasivaikščioti po miesto galerijas, parduotuvėles ar prisėsti jaukioje kavinukėje. Į salą atplaukia ir prabangios jachtos, suteikiančios prieplaukai blizgesio. Dažniausiai tokiomis jachtomis atvyksta garsūs ir turtingi asmenys ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio.

Hvar sala lankytinos vietos

Pranciškonų vienuolynas

Pranciškonų vienuolynas

Hvaro mieste esantis renesanso vienuolynas buvo pastatytas 1461 m. netoli uosto, o jo varpinę galima pamatyti iš bet kurios miesto vietos. Užėję į vienuolyną, galėsite pamatyti išskirtinius renesanso laikų meno kūrinius, o ryškiausias iš jų – „Paskutinės vakarienės“ paveikslas, kuris driekiasi 8 metrus iš ilgio ir 2 metrus į plotį. Vienuolyno sode galima apžiūrėti kipariso medį, kuris čia buvo pasodintas 1700 metų pradžioje.

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra

Renesanso laikų Šv. Stepono katedra yra laikoma viena gražiausių iš esančių Dalmatijos pakrantėje. Hvaro katedroje saugoma daugybė vertingų daiktų ir garsių dailininkų meno kūrinių. Garsiausias šios katedros paveikslas ,,Madona“, kuris, spėjama, buvo nutapytas apie 1220 m. Pabaigę ekskursiją po katedrą, pasivaikščiokite po Šv. Stepono aikštę, kurioje rasite XVI amžiaus fontaną. Aikštėje nemažai restoranų ir barų, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų.

Hvaro miesto senamiestis

Hvaro miesto senamiestis

Lankantis Hvaro mieste būtina pasivaikščioti po senamiestį, kuris buvo pastatytas venecijiečių XV – XVII amžiuje. Viduramžius menančios gatvelės lengvai apžiūrimos pėsčiomis, nes čia automobilių transportas draudžiamas. Vaikštinėdami po senamiestį, galite užsukti į Šv. Stepono katedrą, XVI amžiaus pabaigos arsenalą, kurį kadaise naudojo Venecijos kariuomenė bei seniausią Europos teatrą, kuris pirmą kartą duris atvėrė 1612 m.

Spanjola tvirtovė

Spanjola tvirtovė

Spanjola tvirtovė, esanti netoli senamiesčio, buvo pastatyta ant kalvos virš senosios Hvaro miesto dalies XVI amžiaus viduryje. Pilis gerai išsilaikiusi, todėl vaikštinėdami po ją pasijusite lyg grįžę kelis šimtmečius atgal. Pilies viduje eksponuojami istoriniai daiktai, tarp kurių garsiausi yra senovinės amforos iš bronzos amžiaus. Nuo tvirtovės atsiveria puikūs vaizdai į Hvaro miestą, jo apylinkes ir šalia esančias salas. Iš šios vietos padaromos gražiausios Hvaro nuotraukos, kuriuos puošia viso pasaulio žurnalo viršelius.

Humacas

Humacas

Hvaro saloje yra nemažai miestų vaiduoklių, kuriuos paliko gyventojai persikeldami gyventi į didesnius miestus. Mažas, žavus Humacas yra vertas dėmesio kiekvieno keliautojo. Pirmieji gyventojai miestelyje apsigyveno XVII amžiuje. Čia jie ūkininkavo, augino avis, vynuoges ir levandas. Nors Humace jau niekas negyvena daugiau nei šimtmetį, tačiau šiandien miestelis pavirtęs į muziejų po atviru dangumi. Vaikštinėdami po šią autentišką vietą pasijausite taip, lyg būtumėte grįže atgal į praeitį kelis šimtmečius. Nuo miestelio taip pat atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į apylinkes.

Pakleni salos

Pakleni salos

Pakleni salos – rojaus kampelis žemėje, apie kurį mažai kas žino. Į šias nuostabias salas galima patekti kruizu ar išsinuomojus laivą. Pakleni salose pilna gražių, žmogaus nepaliestų įlankėlių. Čia galima maudytis krištolo skaidrumo jūroje arba nardyti nuošalesnėse įlankose, kurių povandeninis pasaulis nustebina kiekvieną. Kai kuriuose Pakleni salos paplūdimiuose yra barai, todėl besiilsintys gali pavalgyti ar nusipirkti gėrimų.

Jelsa

Jelsa

Centrinėje Hvaro salos dalyje įsikūręs mažas kurorto miestelis Jelsa, kuris yra labai populiarus tarp poilsiautojų. Miestas įspraustas gražios įlankos papėdėje, o abiejuose įlankos galuose įsikūrę viešbučiai. Garsiausia šio miestelio vieta – XVI amžiaus senamiesčio aikštė, kurioje pamatysite bažnyčią ir autentiškus namukus. Šalia aikštės įsikūręs uostas, kurio pakrantę vakarais užplūsta turistai. Čia galima iki paryčių linksmintis arba prisėsti viename iš restoranų ir pasimėgauti vietiniais patiekalais.

Hvar salos paplūdimiai

Hvaro salos paplūdimiai

Hvaro salos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros tinkamo klimato maudynių sezonas saloje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Hvar sala turi daug nuostabių paplūdimių, o Dubovica paplūdimys yra vienas iš gražiausių ir populiariausių paplūdimių visoje saloje. Daugelis Hvaro salos paplūdimių turi Mėlynosios vėliavos įvertinimą, todėl juose mėgausitės kokybišku poilsiu. Saloje taip pat galima rasti mažesnių, bevardžių paplūdimių, o kai kurie pasiekiami tik iš jūros.

Žydroji grota

Žydroji grota

Iš Hvaro salos galite nuvykti į vieną įspūdingiausių Kroatijoje esančių urvų, kuriame šviesa praėjusi jūros vandenį patenka į jį ir sukelia šviesos efektą. Žydrąją grotą geriausia aplankyti vidurdienį, nes tada patiriamas didžiausias įspūdis. Šis gamtos grožis yra Biševo salos oloje. Grota primena kitą garsesnę Kaprio salos Žydrąją grotą. Ekskursijas į šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Hvaro salos klimatas

Hvar sala turi pakankamai šiltą klimatą, o kritulių čia būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Hvaro saloje – 17 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Vidutinė jūros temperatūra nuo birželio iki rugsėjo yra 21 – 25 °C. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Hvaro salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Hvaro salą nebus lengva. Pirmiausia jums bus reikalingi skrydžiai iki Splito, o iš ten Hvar sala lengvai pasiekiama keltu. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Splito į Makarską ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Hvaro saloje

Hvar sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Apartments Pera – Hvar mieste, šalia paplūdimio esantys apartamentai su panoraminiu vaizdu.
Hotel Antica – Hvar saloje įsikūręs, gerą įvertinimą turintis 4 žvaigždučių viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Hvaro salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Hvaro salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Hvaro žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Hvaro salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Hvaro salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen − 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą