+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Rijeka lankytinos vietos

Rijeka lankytinos vietos

Rijeka

Rijeka yra vienas iš svarbiausių Kroatijos uostų ir nors miesto lankytinos vietos mažiau populiarios, tačiau apsilankę čia turėsite kur paganyti akis. Rijekoje stovi kelios laivų statyklos, veikia laivų variklių gamykla, bei vyksta naftos perdirbimas. Judriame mieste rasite daug pramogų, įvairių architektūrinių paminklų, kurių dauguma buvo pastatyti XIV − XVIII a. Rijekoje galima pasivaikščioti po gražų senamiestį, o nuo Kalvarijos kalvos ar iš miesto bokšto pasigėrėti fantastiška miesto panorama. Nepraleiskite progos apžiūrėti senosios pilies, bažnyčių, daugybės įspūdingų muziejų ir galerijų. Taip pat užsukite į netoli Rijekos esantį Risnjako nacionalinį parką – kalnuotą vietovę su daugybe takų lauko entuziastams. Ramų poilsį mėgstantys, mieste gali tingiai drybsoti paplūdimiuose, o nardymo mėgėjai gali grožėtis nuostabiu povandeniniu pasauliu. Mieste galima iš arčiau susipažinti su kasdieniniu kroatų gyvenimu, todėl Rijeka ir geriausios lankytinos vietos patiks nemėgstantiems masinių turistinių vietų.

Rijeka lankytinos vietos

Trsat pilis

Trsat pilis

Trsat pilis pastatyta aukštai ant kalvos, nuo kurios atsiveria gražūs panoraminiai vaizdai į Rijeką.  Ši pilis yra viena iš seniausių gynybinių įtvirtinimų Kroatijos pakrantėje. Joje išsaugoti ankstyvųjų viduramžių miesto statybos bruožai. Šiandien tvirtovėje rengiami vasaros koncertai, meno galerijos, teatro ir mados pasirodymai.

Rijekos miesto bokštas

Rijekos miesto bokštas

Miesto bokštas, kuris buvo pastatytas viduramžiais yra vienas iš Rijekos simbolių. Apatinėje bokšto fasado dalyje yra išlikusių keletą baroko stiliaus detalių, o ant kupolo stovi dviagalvio erelio skulptūra. Įdomiausia šio bokšto dalis – laikrodžio rodyklė, kuri išliko nepakitusi nuo 1600 metų.

Peek ir Poke kompiuterių muziejus

Peek ir Poke kompiuterių muziejus

Apsilankymas šiame muziejuje yra vienas būtiniausių dalykų, kurį turite padaryti, lankydamiesi Rijekoje. Muziejuje eksponuojama daugiau nei 2000 senų kompiuterių, spausdintuvų, žaidimų konsolių ir kitų technologinių relikvijų, kurios gyvavo septintajame dešimtmetyje. Tai puikus pasirinkimas šeimoms, nes dauguma senųjų kompiuterių vis dar veikia, todėl vaikams tai bus ne tik atrakcija, bet ir pažinimo valandėlė.

Torpedų fabrikas

Torpedų fabrikas

Nustebsite, tačiau būtent Rijekoje karinių jūrų pajėgų karininkas Džovanis Lupis išrado torpedas. Būtinai aplankykite šią istorinę vietą, kur kadaise buvo pagamintos pirmosios torpedos. Iki XX amžiaus Rijekos krantinėje esanti gamykla pagamindavo nemažai torpedų, tačiau vėliau bankrutavo ir šiuo metu yra apleista. Čia jūs vis dar galite išvysti rampą, iš kurios 1866 m. buvo paleista pirmoji pasaulyje torpeda.

Rijekos Lurdo kapucinų bažnyčia

Rijekos Lurdo kapucinų bažnyčia

Ši graži Kapucino bažnyčia buvo statyta nuo 1904 m. iki 1929 m., 50-osioms Lurdo stebuklo metinėms atminti. Šventykla buvo papuošta spalvingais vitražais, gražiomis freskomis, o bažnyčios fasadą ir altorių papuošė žymūs to laikmečio dailininkai, skulptoriai ir drožėjai. Ši bažnyčia yra dažnai naudojama Kroatijos atvirukuose ir reklaminėje medžiagoje.

Kastavas

Kastavas

Dešimt kilometrų nuo Rijekos esantis mažas miestelis Kastavas yra populiarus tarp vietinių ir turistų. Miestelis garsėja senovine pilimi, kurioje XVI ir XVII amžiuose gyveno didikai ir kiti visuomenės veikėjai. Taip pat Kastavo centrinėje aikštėje daug architektūrinių paminklų ir pastatų, žavinčių turistus. Vasara čia vyksta garsūs bliuzo ir gitarų festivaliai, kurie pritraukia muzikantų iš viso pasaulio. Iš šio gražaus miestelio galima pasigrožėti nuostabiais vaizdais į Krk, Kreso salas bei Rijeką.

Rijekos paplūdimiai

Rijekos paplūdimiai

Rijekos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros klimato maudynių sezonas Rijekoje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Iš viso pakrantėje yra 11 paplūdimių, iš kurių du turi Mėlynąją vėliavą. Tai Pločė ir Kostanj paplūdimiai, kurie ne tik labai švarūs, tačiau juose pilna ir įvairių vandens pramogų. Rijekoje taip pat galima rasti mažesnių, bevardžių paplūdimių, o kai kurie pasiekiami tik iš jūros.

Risnjako nacionalinis parkas

Risnjako nacionalinis parkas

Nuo Rijekos nutolęs apie 50 kilometrų, Risnjako nacionalinis parkas buvo įkurtas 1995 m. Parką sudaro magiški Risnjako, Snježniko kalnai, kuriuose yra gausu pėsčiųjų pažintinių takų. Leskos takas yra žinomiausias iš visų, o jį visą įveikti galite per 2 – 3 valandas. Parke gyvena tokie gyvūnai kaip lokiai ir elniai, o po parką skraido daugiau nei 140 rūšių paukščių.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Rijekos klimatas

Rijekos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Rijekoje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Rijekoje – 15 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 24 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Rijeką?

Norėdami nuvykti į Rijeką galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Rygos. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Rijekos į Omišą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Rijekos mieste

Rijeka ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia nemažai turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Jadran – jūros pakrantėje, šalia paplūdimio ir 1 km nuo Rijekos centro nutolęs viešbutis.
Old Town Inn – svečių namai, kurie įsikūrę pačiame Rijekos miesto senamiestyje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Rijekos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Rijekos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Rijekos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Rijekos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Rijekos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

two × 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą