+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Florida

Ką pamatyti Floridoje

Florida yra šilčiausia JAV valstija, turinti net 4510 salų. Ji dalijama į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Vakarinė pakrantė labiau tinkama poilsiui šeimoms su vaikais, o rytinė labiau skirta banglentininkams. Turizmas užima didelę dalį valstijos ekonomikos. Šioje valstijoje galima atostogauti ištisus metus, nes vasara čia tęsiasi nepertraukiamai. Populiariausias kurortas yra Majamis. Floridoje galite pamatyti tokius garsius objektus kaip Volto Disnėjaus pasaulį, Kenedžio kosmoso centrą ar aplankyti seniausią Amerikos miestą Šv. Augustiną, kuris buvo įkurtas dar 1565 metais.

Daugiau informacijos apie valstiją galite rasti čia

Majamis

Tai populiariausias kurortinis miestas, turintis pasakiško grožio paplūdimius. Kurortas vilioja turistus puikiu oru, žydra jūra, skania Karibų virtuve, kruiziniais laivais ir pramogomis. Majamio centrą nuo Atlanto vandenyno skiria Biskajos įlanka, o kurorto paplūdimius puošia Art Deco architektūra. Majamis turi virš 2000 kilometrų ilgio besitęsiančią paplūdimių ir viešbučių juostą.

Daugiau informacijos apie Majamį galite rasti čia

Lankytinos Majamio vietos

Laisvės bokštas (Freedom Tower)

Tai vienas iš keisčiausių Biskajos bulvaro pastatų. Laisvės bokšto architektūra primena vestuvių tortą. Pastatas yra vienas vienas iš seniausių pastatų Majamyje, jis pastatytas 1925 m. Vos iškilęs dangoraižis tarnavo kaip imigracijos procesų centras šimtams tūkstančių Kubos pabėgėlių, atvykusių 1960 − 1962 m. Šiandien jis naudojamas kaip šiuolaikinio meno muziejus ir kartu yra kaip dovana Kubos migracijai.

majamis laisves bokstas

Art Deco istorinis rajonas (Art Deco Historic District)

Šis rajonas – tai vienas iš istorinių brangakmenių. Šie unikaliai suprojektuoti pastatai, turintys daug pastelinių spalvų, dažnai su didelėm neoninėm iškabom, buvo pradėti statyti po rajoną nusiaubusio uragano 1926 m. Didžioji dalis restoranų ir viešbučių buvo restauruoti. Dauguma jų su vaizdą į paplūdimį ir vandenyną, tad vakarais galima prisėsti ir paragauti tradicinio maisto ar tiesiog romantiškai palydėti saulėlydį.

Art Deco istorinis rajonas

Majami Byčas (Miami Beach)

Tai kurortinė Majamio zona, dar vadinama Floridos paplūdimių sostine. Kurortas atskirtas nuo Majamio įlanka ir būtent jis laikomas pagrindiniu kurortu, o ne pats Majamis. Jis padalintas į tris dalis: Saut Bičą, Midl Bičą ir Nort Bičą. Tai pramogų rajonas, kuriame jūs rasite madingus ir aukštos kokybės restoranus, gausybę klubų ir kitų naktinių linksmybių, trunkančių kiaurą parą.

Majami Bicas

Saut Pointe parkas (South Pointe Park)

Parkas yra šalia uosto, kuris dar vadinamas Kruizinių laivų sostine. Tai puiki vieta stebėti išplaukiančius laivus, kur jų kelias susikerta su pliažu, iš čia atsiveria nuostabi miesto panorama. Vietiniams gyventojams patinka čia leisti laiką. Jie čia bėgioja, užsiima joga, važinėja riedučiais ar dviračiais, stebi nuostabius saulėlydžius.

saut pointas majamis

Saut Byčo paplūdimys (South Beach)

Saut Byčas yra vienas populiariausių ir turtingiausių Majamio rajonų ir turbūt svarbiausia turistų lankytina vieta. Poilsiautojus čia vilioja auksinis smėlis, šilta jūra ir gausybė pramogų. O kur dar žavingi pasivaikščiojimai Ocean Drive, kurie pakeri muzikos gausa, maisto kvapais, spalvomis ir išskirtiniais automobiliais. Net ir žiemą tai yra nuostabi ir populiari vieta paprastiems pasivaikščiojimams.

saut bicas papludimys

Beždžionių džiunglės (Monkey Jungle)

Tai tropinis parkas, esantis šalia Majamio. Šiame parke gyvena nykstančios beždžionės beveik natūraliomis sąlygomis. Čia galite pamatyti beveik 400 beždžionių, tarp kurių rasite gorilas, orangutangus, gibonus, lemūrus, babuinus, kapucinus ir kitus. Turistai gyvūnus gali ne tik stebėti, bet ir juos šerti.

Dziungliu bezdzioniu parkas

NBA žvaigždės (NBA Stars)

Savo akimis pamatyk tikrąjį NBA veidą. Amerikos oro linijų arena yra NBA komandos „Majami Heat“ namai, čia galima iš arčiau pamatyti žaidžiančias NBA žvaigždes ir pajusti tikrąjį amerikietiškąjį šou. Arena talpina daugiau nei 19.000 žmonių, o atmosfera tvyranti per varžybas nenusakoma.

nba miam heat arena

Majamio mokslo muziejus (Phillip and Patricia Frost Museum of Science)

Majamio mokslo muziejus turi didelį kiekį liečiamųjų ir interaktyvių eksponatų. Jame pristatomi eksponatai yra iš fizikos, chemijos, biologijos sričių. Muziejus nuolat atsinaujina. Čia kasdien vis įtraukiama daugiau ekspozicijų naujomis temomis. Jis garsus tuo, kad vasaromis čia rengiamos vaikų vasaros stovyklos.

majamio mokslo muziejus

Majamio jūros akvariumas (Miami Seaquarium)

Tai labai populiari vieta tarp šeimų su vaikais. Kiekvieną dieną akvariumas savo lankytojams pristato įvairius šou. Šiuose šou dalyvauja įvairūs akvariumo gyventojai: ruoniai, banginiai žudikai, delfinai. Akvariumo baseinuose taip pat gyvena aligatoriai, tropinės žuvys, rykliai. Atvykusieji turi galimybę paplaukioti kartu su delfinais ir iš arčiau susipažinti su šiais gyvūnais.

majamio juru akvariumas

Vizcaya muziejus ir sodai (Vizcaya Museum and Gardens)

Tai vieni iš gražiausių, Majamyje esančių sodų. Sode rasite daugybę italų ir prancūzų fontanų, baseinų bei skulptūrų. Vizcaya vila išdėstyta aplink centrinį kiemą ir turinti 34 kambarius yra tikras architektūrinis paminklas. Ji pilna nuostabios Europos baldų ir dekoratyvinių menų kolekcijos nuo 15 iki 19 amžiaus. Architektūra, meno šedevrai tikrai nepaliks abejingų.

Vizcaya muziejus ir sodai

Evergleidso nacionalinis parkas (Everglades National Park)

Tai šlapių lygumų nacionalinis parkas, kur sutiksite daug retų ir nykstančių augalų bei gyvūnų. Jis yra vienas didžiausių draustinių žemėje. Čia yra pėsčiųjų takai ir laukinės gyvūnijos stebėjimo aikštelės. Parke galima stebėti paukščių gyvenimą, pamatyti baltauodegius elnius, ūdras, meškėnus daugiau nei dvylika vėžlių rūšių, tačiau reikėtų pasisaugoti aligatorių, krokodilų. Čia plaukioja greitaeigiai laivai, kuriais lankytojai išvyksta į pelkes ir upes, kad pamatytų aligatorius ir kitus laukinius gyvūnus. Turistiniai žygiai, plaukimas baidarėmis ir kitos veiklos čia privilioja daugybę turistų.

everglades nacionalinis parkas

Mažoji Havana (Little Havana)

Tai Lotynų Amerikos dvasia alsuojantis rajonas. Jame pilna restoranų, specialių parduotuvių, kur suteikiama puiki galimybė susipažinti su Kubos virtuve. Visur sklindanti lotynų muzika nukelia į Lotynų Ameriką. Pagrindinė magistralė yra Calle Ocho, besitęsianti per visą rajoną. Kasmet čia vyksta The ,,Calle Ocho” festivalis, kuris yra Kubos kultūros pasididžiavimas.

Mazoji Havana ir Calle Ocho

Auksinės pakrantės geležinkelio muziejus (Gold Coast Railroad Museum)

Tai geležinkelio muziejus, kuris buvo įkurtas 1956 m., esantis šalia Majamio zoologijos sodo. Muziejuje yra daugiau kaip 40 istorinių traukinių, įskaitant „Ferdinand Magellan“ prezidentinį vagoną. Lankytojai taipogi gali matyti Kalifornijos Zephyr mašinas, tokias kaip „Silver Crescent“ ir „Silver Stag“. Čia yra traukinių modelių salės ir daugybė kitų interaktyvių eksponatų.

Auksinės pakrantės geležinkelio muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos Floridos vietos

Koralų pilis

Koralų pilis (Coral Castle)

Teigiama, kad pilis buvo pastatyta 1920 – 1951 metais. Ją pastatė latvių kilmės imigrantas Edvardas Lydskalninis, o savo darbą skyrė Agnei Skufs – buvusiai jo šešiolikametei sužadėtinei Latvijoje, tačiau jį palikusiai dieną prieš vestuves. Edvardas dirbo slapta, manoma kad daugiausiai naktimis, iki šiol nėra tiksliai nustatyta, kokius metodus naudojo statybai, todėl žmonės yra apipynę istoriją įvairiomis legendomis. Pats paklaustas Edvardas neva sakydavo gerai suprantąs svorių ir svertų sistemų principus. Tai tikras meno šedevras, kuris savo unikalumu sužavi visus.

Džono Penekampo koralinio rifo parkas

Džono Penekampo koralinio rifo parkas (John Pennekamp Coral Reef State Park)

Tai valstybinis Floridos parkas. Jis yra pirmasis povandeninis parkas JAV. Parko grožis atsiskleidžia ne tik ant vandens, bet ir po vandeniu. Čia yra puikiausios nardymo vietos po koralinius rifus, jūros žoles. Šiame parke aptinkama maždaug 40 koralų rūšių ir apie 600 žuvų rūšių.

Volto Disnėjaus pasaulis

Volto Disnėjaus pasaulis (Walt Disney World)

Tai milžiniškas pramogų kompleksas, kurį per metus aplanko daugiau nei 55 milijonai žmonių, tai mėgstamiausia šeimų su vaikais vieta. Šis parkas turi keturis teminius parkus, parduotuvių, restoranų bei naktinio gyvenimo rajoną, tris vandens parkus, jodinėjimą žirgais, keturis golfo takus ir kita. Parke net galima pamatyti gorilų bandą, liūtus, žirafas ir kitus gyvūnus. Čia ištisus metus rengiami paradai, rodomi fejerverkų šou naktimis. Volto Disnėjaus tikslas buvo sukurti idealų pasaulį, žiūrint į lankytojų skaičius, galima sakyti, kad jam pavyko.

Jūros pasaulis Orlande

Jūros pasaulis (SeaWorld)

Tai dar vienas populiarus vandens parkas Orlande, per metus sulaukiantis 12 mln. lankytojų. Šis parkas vilioja lankytojus savo didžiuliais akvariumais, delfinų ir banginių šou, parodomis. Šiame parke yra sukurtas įdomus projektas Antarktida, kur didelėje patalpoje sukurta poliarinė aplinka pingvinams. Čia galima užsisakyti pasiplaukiojimus su jūrų liūtais, banginiais žudikais, delfinais ar rykliais. Teritorijoje daug restoranų ir kavinių, kurie siūlo paragauti tiek jūros gėrybių, tiek kitokio įvairaus maisto.

Discovery cove parkas

Discovery Cove

Šis parkas įsikūręs šalia Jūros pasaulio parko. Kasdien į parką įleidžiama tik 1300 svečių, kad visiems pavyktų išbandyti kuo daugiau pramogų ir pažinti visus gyvūnus. Jame šniokščia kriokliai, teka atogrąžų upė, yra šildomas gėlo vandens baseinas, gražūs paplūdimiai. Parkas pritraukia daug lankytojų, nes čia galima paplaukioti su delfinais, pasižvalgyti po koralinį rifą su rajomis, atogrąžų žuvimis, pasivaikščioti po jūros dugną. Jame yra didelė paukštidė su įvairiais paukščiais. Atvykusieji gali palesinti tukanus, papūgas ir kitus egzotinius paukščius.

Vulkano įlanka

Vulkano įlanka (Volcano Bay)

Tai dar vienas vandens pramogų parkas, siūlantis įvairias vandens pramogas, įvairaus amžiaus poilsiautojams. Čia galima pailsėti ant gultų paplūdimyje, paplaukioti didelių bangų baseine. Parkas taip pat siūlo pramogą su vandens slidėmis, ekstremalius nusileidimus tuneliais. „Waturi“ paplūdimyje atsiveria vulkanas, kuriame svečiai gali atsipalaiduoti smėlėtame paplūdimyje. Teritorijoje gausu restoranų ir kavinių, kurie siūlo paragauti tiek jūros gėrybių, tiek kitokio įvairaus maisto.

Universal's Islands of Adventure

Universal’s Islands of Adventure

Tai teminis parkas su daugybe nuotykių. Parkas turi septynias salas. Kiekviena sala turi savo pavadinimą ir tai atspindi skirtingas salose esančias pramogas. Pati paslaptingiausia sala – „Kaukolių“ sala. „Hario Poterio“ sala stebina lankytojus magijos pasauliu, „Jūros periodo parko“ saloje išvysite milžiniškus dinozaurus, o „Toon Lagoon“ susitiksite su mylimais animacinių filmukų personažais. Populiariausia sala „Marvel Super Hero“ jus pakvies pažinčiai su Žmogumi Voru, žaliuoju Halku ir kitais herojais. Saloje „The Lost Continent“ pamatysite burtininką Merliną, nuotykių ieškotoją Simbadą.

Kenedžio kosmoso centras

Kenedžio kosmoso centras (Kennedy Space Center)

Kenedžio kosminių skrydžių centro žymiausias eksponatas yra erdvėlaivis  „Atlantis“, kuris iki 2011 m. vykdė savo veiklą. Jis patalpintas atskiroje patalpoje, tačiau lankytojai negali jo taip paprastai apžiūrėti. Prieš pamatant erdvėlaivį, rodomas filmas apie jo kūrimą, misijas ir tik sužadinus lankytojams emocijas, yra pateikiamas erdvėlaivis apžiūrai. Centras taip pat siūlo aplankyti muziejus, raketų sodą bei rodo lankytojams istorinius filmus.

Ki Vestas

Ki Vestas (Key West)

Tai dar vienas kurortinis miestelis, kuriame šilta būna ištisus metus. Pagrindinė miesto dalis yra Ki Vesto saloje, o kitos miesto dalys yra kitose keturiose salose. Čia gerai išvystytas turizmas, per metus salą aplanko 4 mln. turistų. Ki Veste galima aplankyti Ernersto Hemingvėjaus buvusius namus, švyturį ir kitas įspūdingas vietas.

Fort Lauderdeilas

Fort Lauderdeilas (Fort Lauderdale)

Tai dar vienas saulėtas miestas Floridoje, dažnai vadinamas Amerikos Venecija. Šis panašumas yra dėl daugybės vandens kanalų supančių šį miestą. Tai puiki vieta atostogoms, nes čia įspūdingi paplūdimiai, palmės ir pasakiškas oras. Be pliažų miestas  kviečia aplankyti ir parduotuvių centrus, naktinius klubus bei restoranus.

Castillo de San Marcos

Castillo de San Marcos

Tai yra vienas įspūdingiausių valstijos monumentų ir seniausias Amerikos fortas Amerikoje, esantis Šv. Augustino mieste. Ši tvirtovė buvo pastatyta XVII a. Dėl savo unikalios architektūros ji atlaikė ne vieną puolimą ir išliko iki šių dienų. Pats miestelis irgi labai žavus ir romantiškas. Jis garsus dėl savo seniausios europiečių apsigyvenimo vietos Amerikoje titulo.

Floridos klimatas

Subtropinis drėgnas klimatas leidžia mėgautis atostogomis Floridoje ištisus metus, čia išskiriami du metų laikai. Šiltasis sezonas prasideda lapkritį ir baigiasi balandžio mėnesį, o drėgnasis, karštasis sezonas prasideda gegužę ir baigiasi spalio viduryje. Vasarą ir rudenį didesnė uraganų tikimybė, kurie kartais nusiaubia visą pakrantę. Dauguma poilsiautojų iš Lietuvos, kelionės į Floridą ieško lietuviškos žiemos metu.

Floridos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Floridoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po valstiją keliauti patogiai. Būnant Floridoje galite keliauti metro, autobusais, traukiniais, keltais, greitaeigiais kateriais ir kitomis transporto priemonėmis. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Traukiniai Floridoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias valstijos vietas. Kadangi Floridoje daug salų, čia viena populiariausių transporto priemonių yra keltai arba greitaeigiai kateriai.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Floridoje, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas >>>> ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

florida auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>   Greitaeigiai traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė FloridojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!