+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Bergenas laikomas vienu lietingiausių miestų Europos žemyne, kuris yra  įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje. Jame tik 95 dienos per metus yra be lietaus, kitu metu miestas yra merkiamas lietaus. Bergeną juosia nuostabus gamtovaizdis, susidedantis iš jūros, krioklių, kalnų ir fjordų. Miestas turi fantastišką pakrantę, kurioje didžiausią grožį sukuria spalvingi mediniai namukai, čia stovintys jau daugybę metų. Norintys apžvelgti miestą ir pasigrožėti juo, tą padaryti gali užlipę į miesto centre esantį kalną. Bergenas yra antras pagal dydį Norvegijos miestas ir didžiausias uostas vakarinėje pakrantėje. Čia vyksta daug muzikos festivalių, įvairių renginių, veikia vienas seniausių Europos orkestrų – Bergeno filharmonijos orkestras. Mieste veikia nemažai muziejų, kuriuose galima susipažinti su miesto istorija, menu ar mokslu. Nepaisant blogo oro, Bergenas ir jo lankytinos vietos išlieka įdomios ir patrauklios turistams.

Lankytinos vietos Bergene

Briugenas

Briugenas

Briugenas yra viena iš pagrindinių vietų, į kurią tiesiog privaloma užsukti, lankantis Bergene. Tai 62 medinių pastatų kompleksas, išsidėstęs palei rytinę fjordo krantinę, pačiame miesto centre. 1979 metais Briugenas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus. Vaikštinėdami siauromis, senomis gatvelėmis pasijusite taip, lyg būtumėte grįžę kelis šimtemčius atgal. Čia rasite autentiškas dirbtuvėles, studijas ir Briugeno muziejų, kuris supažindina su šių pastatų istorija.

Bergeno prieplauka

Bergeno prieplauka

Ši spalvinga Bergeno prieplauka yra viena populiariausių lankytinų vietų mieste. Vaikštinėdami po prieplauką, galėsite grožėtis puošnia architektūra, gražiais, spalvingais namukais ir puikiais restoranais. Bergeno preplaukos ore sklando ypatinga aura. Ji turi viską, ko reikia nuostabiam laisvalaikiui po atviru dangumi.

Bergenhus tvirtovė

Bergenhus tvirtovė

Bergenhus tvirtovė yra viena iš seniausių ir geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Norvegijoje. Apsilankę pilyje, nusikelsite kelis šimtus metų į praeitį. Vaikštinėdami po XIII amžiaus tvirtovę, užsukite ir į čia esantį muziejų, kuriame galėsite pamatyti įspūdingų to laikmečio eksponatų. Užlipus į tvirtovės bokštą, prieš jus atsivers nuostabi Bergeno miesto panorama.

Hanza muziejus

Hanza muziejus

Hanzos muziejus pasakoja gilią istoriją apie Hanzos pirklius, kurie čia gyveno ir prekiavo kelis šimtmečius. Vaikštinėdami po muziejų, galėsite iš arčiau susipažinti su šių žmonių gyvenimo būdu. Čia galima apžiūrėti senus baldus, ginklus ir kitas interjero detales. Užsukę į vieną iš salių, pamatysite Hanzos pirklių brolijos nuolatinę susitikimo vietą ir to laikmečio aludę.

Grygo muziejus

Grygo muziejus

Bergeno pietuose galite atrasti norvegų kompozitoriaus Edvardo Grygo ir jo žmonos namus, kurie šiuo metu yra paversti muziejumi. Namas buvo pastatytas 1885 m. ir iki šiol jis yra puikios būklės. Lankytojai gali apžiūrėti ne tik kompozitoriaus namelį, bet ir privačią E.Grygo darbo vietą prie ežero, kurioje jis kūrė muziką. Namo svetainėje yra kamerinės muzikos performanso salė, kurioje telpa 200 žmonių. Koncertai čia vis dar vyksta ir šiomis dienomis, kurie dažniausiai rengiami nuo birželio iki rugsėjo.

Senasis Bergeno muziejus

Senasis Bergeno muziejus

Senasis Bergeno muziejus po atviru dangumi turistus sugrąžina į XIII amžiaus pradžią. Muziejus atidarytas 1946 m., siekiant išsaugoti istorinius Bergeno pastatus. Šiuo metu jame saugoma apie 40 istoriją menančių medinių namų. Tyrinėdami senąjį miestą, galėsite pajusti ir labiau suprasti jo dvasią. Muziejuje visus metus vyksta įvairūs renginiai, parodos, atspindintys to laikmečio gyvenimą.

Bergeno universiteto muziejus

Bergeno universiteto muziejus

Bergenas garsėja savo universitetu, kuris pasaulyje žinomas dėl savo turimų kolekcijų. Muziejuje galite rasti eksponatus, susijusius su antropologija, archeologija, botanika, geologija, zoologija ir kultūros menu. Norėdami pailsėti, galėsite užsukti į gražų botanikos sodą, kuriame galėsite pamatyti ir išskirtinių augalų. Po rekonstrukcijos, padarytos 2018 m., muziejus tapo dar patrauklesnis turistams.

Bergeno katedra

Bergeno katedra

Bergeno katedrai yra beveik 900 metų, kuri buvo pastatyta maždaug 1150 m. Katedra yra atvira lankytojams turizmo sezono metu, tai yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pabaigos. Katedroje retkarčiais vykdomos ir ekskursijos anglų kalba. Pasibaigus sezonui, katedra dažniausiai būna atvira sekmadieniais, o kitomis dienomis ji uždaryta.

Bergeno akvariumas

Bergeno akvariumas

Jeigu keliaujate su vaikais, tai į lankytinų objektų sąrašus reikėtų įtraukti ir Bergeno akvariumą. Tai didžiausias Norvegijos akvariumas ir viena labiausiai lankomų vietų mieste. Nuostabios dekoracijos, gausi jūros gyventojų įvairovė sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Akvariume galėsite grožėtis tokiais gyvūnais, kaip jūrų liūtai, krokodilai, pingvinai, įvairiomis rūšimis žuvyčių ir kitais gyvūnais. Bergeno akvariumas dirba kiekvieną dieną, todėl apžiūrėti jį galite bet kuriuo metų laiku.

Bergeno turgaus aikštė

Bergeno turgaus aikštė

Bergeno turgaus aikštė visada pilna gyvybės, nes čia nuo pat ryto šurmuliuoja žmonės. Vietiniai žvejai kiekvieną rytą iškrauna laimikį, o 700 metų senumo žuvų turguje, galite įsigyti šviežiausios žuvies, jūros gėrybių ir vietinių ūkininkų produkcijos. Šalia turgaus įsikūrę ir geriausi miesto restoranai, kurie kasdien perka tik šviežias jūros gėrybes, todėl užsukę į vidų, meniu rasite tik kokybiškus ir skanius tradicinius patiekalus.

Floyen kalnas

Floyen kalnas

Į šiaurės rytus nuo Bergeno galite pakilti į Floyen kalno viršūnę. Norėdami pasiekti viršūnę, galite lipti į kalną keliuku arba pasinaudoti funikulieriaus paslaugomis. Pasiekus 320 m. kalno viršūnę, prieš jūsų akis atsivers nuostabi Bergeno miesto ir jo apylinkių panorama.

Bergeno mokslo centras

Bergeno mokslo centras

Šis mokslo centras labai populiarus tarp šeimų. Čia tiek suaugusieji, tiek mažieji gali kartu žaisti, mokytis ir smagiai leisti laiką. Bergeno mokslo centre yra daugiau nei 100 skirtingų eksponatų ir begalė kitų interaktyvių pramogų. Galite išbandyti save, valdydami naftos tanklaivį arba pasinerti į giluminio gręžimo jūroje pasaulį. Kiti eksponatai taip pat labai įdomūs, todėl praleistas laikas mokslo centre bus įsimintinas.

Ulrikeno kalnas

Ulrikeno kalnas

Ulrikeno kalnas, kurio aukštis yra 643 m., yra vienas populiariausių tarp turistų ir vietinių gyventojų. Tai yra aukščiausias kalnas iš visų septynių kalnų, supančių Bergeną. Jeigu esate ištvermingi,  į kalną galite pakilti pėsčiomis. Žygis trunka nuo pusantros iki dviejų valandų, tačiau įveikę šį kalną, būsite apdovanoti nuostabiu panoraminiu vaizdu. Atgauti jėgas galėsite pačioje viršūnėje įsikūrusiame restorane. Tiems, kurie nėra pasiruošę žygiams, į kalną yra nutiestas funikulierius, kurio pagalba viršūnę pasieksite labai greitai.

Bergeno Karališkoji rezidencija

Bergeno Karališkoji rezidencija

Bergeno karališkoji rezidencija ir pokylių salė buvo baigta statyti 1261 m. Šis dvaras su nuostabiu parku buvo pastatytas Norvegijos karaliaus Hakonsono paliepimu. Į parką galima užsukti bet kuriuo metu, todėl tai yra populiari poilsio zona miestiečių tarpe. Vasaros mėnesiais karališkoji rezidencija atvira visuomenei ir čia nuolat rengiamos ekskursijos.

Pramogos ir ekskursijos

Bergeno klimatas

Bergeno klimatas drėgnas, čia ištisus metus gausu kritulių. Vidutiniškai 270 dienų per metus Bergene lyja, todėl skėtis ir neperšlapami rūbai keliaujant po regioną būtini. Daugiausia lietaus iškrenta spalio mėnesį, o gegužę mažiausiai. Vidutinė metinė temperatūra Bergene yra 14,3 °C. Liepos ir rugpjūčio mėnesiai yra patys šilčiausi, todėl tai pats palankiausias metas keliauti po šį gražų regioną.

Kaip nuvykti į Bergeną?

Norėdami nuvykti į Bergeną galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno, Rygos arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti  po šį regioną ir jums reikia pagalbos, tai mes jums galime padėti ir sudėlioti kelionės maršrutą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.com“.

Nakvynė Bergene

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Citybox Danmarksplass – viešbutis įsikūręs Bergeno Danmarksplass aikštėje.
Citybox Bergen – gerai vertinamas viešbutis pačiame miesto centre, šalia geležinkelio stoties.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, o jo ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Trolio liežuvis

Trolio liežuvis

Tai virš prarajos pakibusi įspūdinga uola, primenanti liežuvį, esanti pietryčių Norvegijoje. Prieš 10 000 metų ledynų suformuota uola atrodo įspūdingai.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!