+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Chalkidikės pusiasalis – atostogos žydrų paplūdimių ir istorijos lobių apsuptyje!

Chalkidikės pusiasalis

Pavasaris puikus metas kelionėms po pietų Europą, nes nėra labai karšta, o kelionių sezonas dar tik prasidedantis. Mes nusprendėme, kad Chalkidikės pusiasalis, esantis Graikijos šiaurėje, bus tobulas pasirinkimas šeimos atostogoms.

Kelionę pradėjome nuo bilietų ir apgyvendinimo vietos paieškos, o vėliau susidėliojome ir kelionės planą. Apsistojome Sitonijos pusiasalyje, kuris yra daug ramesnis, nei šalia esantis Kasandros pusiasalis. Skridome iš Varšuvos, o bilietus nusipirkome po 30 eurų asmeniui. Tiesa, teko dar keliauti iki jos, bet kai gyveni beveik Lenkijos pasienyje, tai problemų nesudaro. Apgyvendinimą pasirinkome puikiame Acrotel Elea Beach viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis, kuriam savaitei išleidome 380 eurų trims asmenims. Aptarnavimui, maistui ir aplinkai kuo geriausi atsiliepimai.

Kadangi visą savaitę tingiai drybsoti plano neturėjome, todėl išsinuomavome automobilį. Stengėmės derinti aktyvų poilsį su pasyviu, todėl atostogos buvo šaunios. Iš ryto leisdavomės į kelią, o po pietų ilsėdavomės prie baseino ar jūros. Pirmiausia susipažinome su Sitonijos pusiasaliu, kuriame driekiasi gražiausi Chalkidikės paplūdimiai. Minkštas ir baltas smėlis, žydra skaidri jūra bei raižytos įlankėlės tiesiog užbūrė. Mums labiausiai patiko rytiniai pusiasalio paplūdimiai, kuriuose praleidome šiek tiek daugiau laiko.

Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis

Vėliau tyrinėjome Atono pusiasalį, kuriame radome daugiausiai laukinės gamtos. Pakeliui aplankėme senovinį Stageiros miestą, kuriame gimė garsus filosofas Aristotelis, pasivaikščiojome Lerisos ir Ouranoupolio kurortuose. Lerisos kurortas turi ilgą paplūdimį ir daug restoranų, kuriuose galima paragauti šviežių jūros gėrybių. Ouranoupolis apsuptas gražios gamtos, žydros jūros ir kvapų magijos. Mieste stovi ir seniausias Chalkidikės pusiasalyje esantis Prosforio bokštas. Iš tolo grožėjomės ir Atono kalnu, kuriame išsibarstę 20 vienuolynų. Juose gyvena apie 2000 vienuolių, kurie yra laikomi seniausia vienuolių bendruomene pasaulyje. Iki pandemijos juos galima buvo aplankyti ir susipažinti su jų kasdieniu gyvenimu, tačiau kai mes keliavome, to padaryti nebuvo galima. Tiesa, vienuoliai įsileidžia tik vyrus, moterims ten patekti griežtai draudžiama.

Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis

Atostogų pabaigai pasilikome Kasandros pusiasalį. Tai labiausiai turistinis Chalkidikės pusiasalis su dideliais viešbučiais, išpuoselėta aplinka ir daugybe turistų. Čia mums labiausiai patiko senovinis Olinto miestas, kuris buvo pastatytas ant dviejų kalvų tarp Sitonijos ir Kasandros pusiasalių. Jis buvo apgyvendintas dar nuo neolito laikų. Šiandien iš didingo miesto likę tik griuvėsiai, tačiau praeityje Olintas turėjo atrodyti įspūdingai. Aplankėme dar Nea Poteidajos miestelį, įsikūrusį prie gražaus kanalo ir Nea Fokea žvejų kaimelį. Taip pat mums didelį įspūdį paliko tradicinis Graikijos kaimas Afitos. Ten pas vietinius menininkus nusipirkome ir lauktuvių. Pabaigai pasilikome prabangią Sani prieplauką, kur įsikūrę prabangūs viešbučiai, o prieplaukoje plūduriuoja jachtos. Vien dėl paplūdimių į Chalkidikės pusiasalį verta keliauti, nes jie čia nuostabūs. Mūsų savaitės atostogos buvo puikios, nes per jas spėjome ne tik pailsėti, įdegti ir pasimaudyti, tačiau ir aplankyti keletą archeologinių vietų. Taip pat pamatėme gražiausius pusiasalio paplūdimius, vieną iš nedaugelio Europoje esančių rankomis statomų laivų dirbtuvių, užsukome į žaviausius kurortinius miestelius ir grožėjomės nuostabiais saulėlydžiais. Žinoma, mėgavomės ir gardžia graikų virtuve. Chalkidikės pusiasalis mums patiko, todėl ateityje būtinai čia dar sugrįšime!

Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis
Chalkidikės pusiasalis

Iš viso bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 157 eurus vienam asmeniui. Visada keliaujam pigiai ir tą daryti padedam savo klientams.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Chalkidikės pusiasalį, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twenty + 10 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą