+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Maui sala

Maui sala

Maui sala

Maui – tai antra pagal dydį Havajų sala, kuri yra labai mėgstama turistų tarpe. Jos kraštovaizdyje rasite visko: pradedant gražiausiais paplūdimiais ir baigiant džiunglėmis bei didžiausiais ugnikalniais. Maui turi apie 120 kilometrų pakrantės ruožą, kuriame driekiasi raudono, juodo ir balto smėlio paplūdimiai. Vietiniai kalba, kad juose galima stebėti pačius gražiausius saulėlydžius Havajuose. Maui sala pasižymi permainingais orais, todėl nenustebkite, jeigu per dieną pajusite karštį, vėsumą ar gausite lietaus. Saloje taip pat stūkso užgesęs didžiausias pasaulyje ugnikalnis Haleakala, o atogrąžų miškuose šniokščia gražiausi kriokliai, kurių baseinėliai tikra atgaiva karštą dieną. Turistams saloje organizuojamos įvairios ekskursijos, kurių metu galima stebėti banginius ar nardyti Molokini krateryje, kuris yra viena garsiausių nardymo vietų pasaulyje. Taip pat siūlome leistis į fantastiškus žygius po atogrąžų miškus, kurių ilgai nepamiršite. Maui sala – tikras rojaus kampelis, iš kurio nesinorės išvykti.

Maui sala lankytinos vietos

Haleakalos nacionalinis parkas

Haleakalos nacionalinis parkas

Haleakalos nacionalinis parkas vilioja lankytojus iš viso pasaulio savo stulbinančiu grožiu. Visas parkas užima daugiau nei 30 000 ha plotą, o jo pažiba – Haleakala kalno viršūnė, kurios aukštis siekia 3055 m.  Haleakala yra didžiausias pasaulyje užgesęs ugnikalnis, o kelias iki viršūnės keliautojus apdovanoja įspūdingais vaizdais. Dauguma turistų kalno viršūnę stengiasi pasiekti prieš saulėtekį, nes tuo metu atsiveria patys geriausi vaizdai į visą salą. Lankytojai gali vaikščioti po parką gerai įrengtais pėsčiųjų takais savarankiškai arba užsiregistruoti į ekskursijas, kurias veda parko reindžeris. Nuotykių mėgėjai parke gali praleisti visą naktį palapinėje. Šiame parke taip pat verta aplankyti The Seven Sacred Pools baseinus, bei Makahiku ir Vaimoku krioklius.

Maui vandenyno centras

Maui vandenyno centras

Maui vandenyno centras – tai proga lankytojams pamatyti ir iš arčiau susipažinti su unikaliu Havajų povandeniniu pasauliu bei jame esančiomis ekosistemomis. Akvariume galima išvysti daugiau nei 60 ekspozicijų, kuriose daugiausiai vaizduojami vietiniai jūrų gyvūnai. Taip pat čia rodomas pirmasis pasaulyje virtualus 3D turas su Havajų kuprotaisiais banginiais. Akvariumo centre yra didžiulis koralinis rifas, kurį sudaro daugiau nei 40 Ramiojo vandenyno koralų rūšių ir tūkstančiai žuvų. Maui vandenyno centre bus įdomu tiek suaugusiems, tiek vaikams. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Iao slėnis

Iao slėnis

Natūralaus grožio atogrąžų miškų Iao slėnis turi didelę reikšmę Havajų istorijai. Būtent šiame slėnyje 1790 m. įvyko mūšis, kurio metu karalius Kamehameha I susirėmė su Maui armija, siekdamas suvienyti salas. Įveikęs priešų pajėgas, jis galiausiai pakeitė Havajų istorijos eigą. Šiame slėnyje galima išvysti vieną lankomiausių Maui salos vietų – 365 metrų ilgio Iao Needle kalnagubrį. Nuo viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai į Iao slėnį. Needle viršūnė dažnai būna paskendusi debesyse, todėl norint pamatyti geriausią vaizdą, ten geriausia vykti anksti ryte.

Hanos kelias

Hanos kelias

Itin vaizdingas Hanos kelias, oficialiai pavadintas „Hana Highway“. Tai 84 kilometrų magistralės ruožas Maui saloje, kuris vingiuoja iš Paia miestelio per vešlius miškus ir palei pakrantę į atokų Hana miestelį. Šiame kelio ruože taip pat yra daugybė pėsčiųjų takų, krioklių ir paplūdimių, kuriuos, išvykus labai anksti, galima pamatyti vienos kelionės metu. Pats Hana miestelis yra įsikūręs vienoje atokiausių Maui salos vietų, todėl jam pavyko išlaikyti daugiau tradicinės Havajų kultūros nei kitiems miestams.

Kaanapali paplūdimys

Kaanapali paplūdimys

Kaanapali paplūdimys, turintis 5 kilometrų švelnaus balto smėlio ruožą, nusėtas prabangiais viešbučiais ir kurortais. Pakrantėje taip pat gausu išskirtinių restoranų ir parduotuvių. Atvykę čia, būtinai užsukite prie Juodosios uolos, dar žinomos Pu‘u Keka‘a vardu. Senais laikais Havajuose, ši vieta turėjo ypatingą reikšmę vietiniams žmonėms. Legenda byloja, kad būtent šioje vietoje, po mirties sielos pasitraukdavusios iš žemės ir lėkdavusios į dvasių pasaulį. Dėl šios priežasties prie Juodosios uolos vyko daugybė mūšių. Jeigu karys žūtų mūšyje, jo siela būtų tinkamoje vietoje, atrandant kelią į dvasių pasaulį. Šiandien ši vieta populiari tarp šuolininkų nuo uolų ir nardytojų, kurie skaidriuose vandenyse grožisi įvairiausiomis, spalvingomis žuvimis ir Havajų jūros vėžliais.

Waianapanapa valstybinis parkas

Vaianapanapa valstybinis parkas

Vaianapanapa valstybinis parkas įsikūręs atokioje Hana pakrantėje, kuriame galima rasti gražius paplūdimius, žygiams skirtus pėsčiųjų takus, kempingus ir nakvynės vietas. Tai puiki vieta gamtos ir ramybės mylėtojams. Juodosios lavos paplūdimys Paiola įlankoje yra vienas gražiausių šiame parke. Kai kurie pėsčiųjų maršrutai gali būti sunkūs, tačiau jų grožis atperka visą vargą. Vienas populiariausių takų saloje yra 5 kilometrų ilgio Ke Ala Loa O Maui / Piilani takas.

Molokini krateris

Molokini krateris

Molokini krateris – tai pusmėnulio formos, iš dalies į vandenyną paniręs vulkaninis krateris, sudarantis mažą negyvenamą salelę ir esantis šalia Maui salos. Mokslininkai mano, kad Molokini krateris susiformavo maždaug prieš 150 tūkstančių metų. Narai ir paviršinio nardymo mėgėjai plūsta iš viso pasaulio į šią vietą, norėdami pamatyti įspūdingą povandeninį jūrų gyvenimą. Ši vieta yra viena iš TOP 10 geriausių nardymo vietų pasaulyje. Lankydamiesi Maui saloje, nepraleiskite progos panerti į Molokini kraterio vandenis.

Maluaka paplūdimys

Maluaka paplūdimys

Nors jūros vėžlius galite rasti keliuose skirtinguose Maui paplūdimiuose, tačiau didžiausia tikimybė juos sutikti yra Maluakos paplūdimyje. Šis paplūdimys, kuris mielai vadinamas „vėžlių miestu“, yra žinomas dėl gausios Havajų žaliųjų jūros vėžlių populiacijos. Maluaka paplūdimys nėra labai perpildytas, todėl jame patiks ramesnes vietas mėgstantiems turistams.

Makenos paplūdimys

Makenos paplūdimys

Makenos paplūdimys, dažnai dar vadinamas „Didžiuoju paplūdimiu“, yra vienas mažiausiai išvystytų paplūdimių saloje, todėl jis labai patiks ramybės ieškotojams. Paplūdimyje dažnai būna didelės bangos, todėl reikėtų būti atsargiems ir vengti maudynių, jeigu nėra budinčių gelbėtojų. Makenos paplūdimys puikiai tinka romantiškiems pasivaikščiojimams, nes jame atsiveria nuostabūs vaizdai į Kahoolavės ir Molokini salas.

Banginių stebėjimas Maui saloje

Banginių stebėjimas Maui saloje

Jeigu ieškote išskirtinių ekskursijų, tai Maui saloje yra organizuojami banginių stebėjimo turai. Turo metu Ramiajame vandenyne galite išvysti daug banginių ir delfinų rūšių. Geriausias metas stebėti šiuos gyvūnus yra nuo gruodžio iki balandžio mėnesio, tačiau ir kitu metų laiku yra rengiamos ekskursijos. Banginių stebėjimas – unikali patirtis, kurios metu susipažinsite su šiais jūros žinduoliais, vėžliais ir Maui sala iš arčiau.

Nardymas

Nardymas Maui saloje

Nardymas yra vienas iš svarbiausių ir populiariausių užsiėmimų Maui saloje. Turistai tam skirtą įrangą gali rasti nuomos parduotuvėse ir profesionalių nardymo centruose netoli daugelio geriausių salos paplūdimių. Centruose rengiami įvairūs kursai tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Tarp žymiausių Maui salos nardymo vietų yra Honolua įlanka ir aplink Molokini kraterį esantis atolas. Pasirinkę bet kurią iš šių vietų, jūs liksite sužavėti fantastiškais koraliniais rifais, gražia povandenine fauna ir flora.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Maui salos klimatas

Maui salos klimatas šiltas, jūrinis ir tropinis. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 26 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugjūtis su 30 °C temperatūra. Lietaus sezonas saloje trunka nuo lapkričio iki kovo, tačiau dažniausiai lietus būna trumpalaikis ir stiprus. Patys lietingiausi mėnesiai Maui saloje – sausis ir vasaris, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią nuostabią salą yra birželio iki liepos mėnesiai, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Rugpjūčio – spalio mėnesiais, vandenyno temperatūra būna šilčiausia, o sausio – kovo šalčiausia.

Kaip nuvykti į Maui salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Maui salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Havajus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Havajuose, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Nakvynė Maui saloje

Maui sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Maui paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Maui saloje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Napili Sunset Beach Front Resort – gerai vertinamas viešbutis, kuris įsikūręs Maui saloje šalia įspūdingo paplūdimio.
Kahana Beach Vacation Club – geras viešbutis su lauko baseinu ir sūkurine vonia, netoli Kahana paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Maui salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Maui salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Maui žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Maui salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Maui salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eight − 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą