+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Oahu sala

Oahu sala

Oahu sala

Oahu sala yra labiausiai apgyvendinta Havajų sala, kurioje gyvena apie 1 milijonas gyventojų. Saloje įsikūrusi ir Havajų sostinė Honolulu, kurioje stovi dangoraižiai, zuja autobusai, taksi, įsikūrę daugybė prabangių parduotuvių, viešbučių, muziejų, vyksta kultūros renginiai. Į šią salą plūsta turistai iš viso pasaulio, norėdami pasimėgauti havajietiška saule, išbandyti banglenčių sportą, leistis į daugybę žygių, paplaukioti su rykliais ar panardyti. Viešėdami Oahu, galite susipažinti su Polinezijos kultūra ar karo istorija, atrasti gausybę vaizdingų paplūdimių, parkų, gražių krioklių, įdomių muziejų ir istorinių paminklų. Saloje organizuojama daugybė ekskursijų, kurios nepalieka nė vieno abejingo. Šiaurinėje Oahu salos pakrantėje rasite vienus gražiausių paplūdimių, kuriuose galima išvysti Havajų žaliuosius vėžlius. Aplankykite Hanaumos paplūdimį, kuriame galima panardyti tarp įvairiausios egzotiškos vandenyno floros bei faunos. Oahu sala yra populiariausia Havajų sala, kuri užburia nuo pirmos minutės, o patirti įspūdžiai išlieka visam gyvenimui.

Oahu sala lankytinos vietos

Honolulu

Honolulu

Honolulu – tai Havajų valstijos sostinė, kurioje gyvena apie 400 tūkst. gyventojų. Šis miestas, kuriame gyvena dauguma Oahu salos gyventojų, driekiasi per pietrytinius salos krantus nuo Pearl Harboro iki Makapuu Point, apimdamas visame pasaulyje garsų Vaikiki paplūdimį. Šioje kosmopolitiškoje sostinėje rasite daugybę lankytinų objektų, kurie patenkins kiekvieno lankytojo skonį. Mieste galima tyrinėti meną, istoriją ir kultūrą. Čia gausu įvairių prabangių parduotuvių ir išskirtinių restoranų. Šis miestas itin mėgstamas banglentininkų, todėl paplūdimiuose beveik visada galima išvysti ir profesionalių šio sporto meistrų.

Vaikiki paplūdimys

Vaikiki paplūdimys

Vaikiki paplūdimys yra didžiausia Havajų turistų atrakcija. Tai vienas garsiausių paplūdimių pasaulyje, kuriame galima užsiimti banglenčių sportu, plaukti kanojomis, nardyti, plaukioti, degintis saulėje, stebėti nuo kranto pasakišką vaizdą į Diamond Head ugnikalnį ar palydėti nuostabiuosius Vaikiki saulėlydžius. Norintys daugiau pramogų, gali užsukti į Kalakaua aveniu, kurioje gausu mados dizainerių parduotuvių, restoranų, naktinių barų ir kitų parduotuvių.

Diamond Head ugnikalnis

Diamond Head ugnikalnis

Diamond Head (Deimantinė galva) – tai neaukštas ugnikalnio kūgis, kuris yra žinomiausias Oahu saloje. Šį vardą ugnikalnis gavo 1700-ųjų pabaigoje, kai britų jūreiviai pamatė saulės spinduliuose spindinčius kalcito kristalus ir manė, kad atrado deimantų. Žygis į Diamond Head viršūnę trunka maždaug valandą laiko ir yra laikomas vienu vaizdingiausiu pasaulyje. Kelias į viršūnę nėra sudėtingas, todėl kopimas neatima daug jėgų. Pasiekus viršūnę prieš jūsų akis atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai į Honolulu, Oahu salą ir Ramųjį vandenyną.

Pearl Harboras

Pearl Harboras

Perl Harboras – tai populiariausia lankytina vieta Havajuose. Šis nacionalinis istorinis objektas, kuriame vis dar veikia JAV karinė jūrų bazė, įsikūręs Oahu salos pietiniame krante, Perl Harboro įlankoje. Milijonai žmonių iš viso pasaulio kasmet atvyksta į šią vietą, kad galėtų patys pamatyti kas įvyko 1941 m. gruodžio 7 d., kai JAV laivyną iš pasalų bombardavo Japonijos karinės jūrų pajėgos. Šioje vietoje galima aplankyti keturis unikalius objektus, kurių pagalba galima daugiau sužinoti tiek apie šį išpuolį, tiek apie tolimesnę karo eigą. Turus ir bilietus ar visos dienos Perl Harboro pasą, siūlome užsisakyti iš anksto internetu, nes vietoje gali būti brangiau.

USS Arizonos memorialas

USS Arizonos memorialas

USS Arizonos memorialas yra pirma vieta, kurioje prasideda Pearl Harboro pažinimas. Šis memorialas pastatytas 1177 žuvusiems šio laivo įgulos nariams virš nuskendusio mūšio laivo „USS Arizona“, kuris buvo sunaikintas pirmas per 1941 m. gruodžio 7 d., antpuolį. Apsilankymas USS Arizonos memoriale yra nemokamas, tačiau svarbu tai, kad per dieną įleidžiami tik 1300 lankytojų, todėl kelionę į šią vietą geriausia planuoti anksti ryte.

USS Bowfin povandeninis laivas

USS Bowfin povandeninis laivas

USS Bowfin – tai povandeninis karinis laivas, kuris Antrojo pasaulinio karo metu kovojo Ramiajame vandenyne. Šis povandeninis karinis laivas jau seniai tapęs legenda, dėl daugybėje dalyvautų mūšių ir nemažai nuskandintų priešų laivų. Šiandien laivas išdidžiai švartuojasi prie USS Arizonos memorialo ir visada pasiruošęs priimti lankytojus, norinčius susipažinti su juo. Lankytojai gali pasivaikščioti po laive esančius kambarius, koridorius ir kitas tarnybines patalpas, kuriose kažkada virė kasdieninis laivo narių gyvenimas. Taip pat per garso ir vaizdo įrašus išgirsite daug įspūdingų pasakojimų apie šių vyrų drąsą, jėgą ir garbę. Bilietus į šį laivą galite nusipirkti čia.

Missouri USS memorialas

USS Missouri memorialas

USS Missouri – tai milžiniškas karinis laivas, sveriantis daugiau nei 58 000 tonas, kurio ilgis siekia 275 metrus ir tai yra paskutinis, kada nors pastatytas JAV mūšio laivas. Pagrindinė ekskursija po laivą yra įtraukta į paprasto bilieto kainą, o jos metu leidžiama pasivaikščioti po laivą ir susipažinti su jo istorija. Taip pat galite pirkti brangesnį bilietą, su turu „Misūrio širdis“. Ši ekskursija jus nukels gilyn į laivą, įskaitant mašinų skyrius ir ginklų bokštelius.

Pearl Harboro aviacijos muziejus

Pearl Harboro aviacijos muziejus

Pearl Harboro aviacijos muziejus įsikūręs istorinėje Fordo saloje, esančioje šalia Oahu salos, aktyviojoje karinėje bazėje, į kurią galima patekti autobusais iš Pearl Harboro istorinių vietų lankytojų centro. Visame muziejuje išvysite daugiau nei penkiasdešimt orlaivių, taip pat asmeninius kareivių, jūrų pėstininkų, oreivių ir jų aptarnaujančio personalo daiktus. Vaikštinėdami po angarus, galėsite iš arčiau susipažinti su karo eiga nuo pirmųjų bombų, nukritusių ant Pearl Harboro, iki padidėjusio amerikiečių oro pranašumo, kuris kilo po Antrojo pasaulinio karo pergalės. Taip pat Pearl Harboro aviacijos muziejus pagerbia tuos, kurie gynė JAV laisvę ir garbę.

Iolani rūmai

Iolani rūmai

Iolani rūmai buvo Havajų Karalystės valdovų karališkoji rezidencija. Tai vieninteliai rūmai JAV, kurie buvo pastatyti 1882 m. Kruopščiai restauruoti rūmai pasakoja savo istoriją, kai juose gyveno karalius Kalakaua ir jo sesuo bei įpėdinė karalienė Liliuokalani. Šiandien rūmų parodose galima pamatyti asmenines šių karalių kolekcijas, autentiškus baldus, karinius aksesuarus ir kitus daiktus.

Hanauma įlankos gamtos draustinis

Hanauma įlankos gamtos draustinis

Hanauma įlankos gamtos draustinis, esantis pietiniame Oahu salos gale, lengvai pasiekiamas iš Honolulu miesto. Hanauma įlankoje ramybe galima pasimėgauti tik ryte, nes dienos metu ji būna užimta tiek vietinių, tiek turistų. Ši įlanka yra viena geriausių salos vietų nardymui, nes jos vandenyse galima išvysti didžiulius klodus koralinių rifų, todėl kasdien čia plūsta tūkstančiai žmonių. Svarbu žinoti tai, kad įlanka uždaroma kiekvieną antradienį, kad žuvys ir koralinis rifas galėtų pailsėti.

Koko krateris

Koko krateris

Antrojo pasaulinio karo metu, Jungtinių Valstijų kariškiai Koko krateryje pastatė kelis bunkerius. Jie sukonstravo geležinkelio tramvajų, kad šis galėtų gabenti ginklus, atsargas ir žmones aukštyn ir žemyn stačiu reljefu. Po karo ši vieta buvo paversta oro pajėgų stotimi, tačiau 1966 m. ji buvo uždaryta. Šiandien tai populiari turistų lankytina vieta, o norint pasiekti Koko kraterio viršūnę jums teks įveikti daugiau nei 1000 buvusio geležinkelio laiptelių. Pasiekus viršūnę prieš jūsų akis atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai į Oahu salą.

Shangri La muziejus

Shangri La muziejus

Shangri La yra meno ir kultūros muziejus, kuris yra įsikūręs buvusio garsaus Amerikos tabako paveldėtojo ir filantropo Doriso namuose, netoli Honolulu miesto. Muziejuje gausu meno kolekcijų, kuriuose yra daugybė islamo pasaulio lobių, todėl tai puiki galimybė pažinti šią kultūrą iš arčiau. Įspūdingoje architektūroje atsispindi daug detalių iš Indijos, Irano, Maroko ir Sirijos. Shangri La nuolat rengia įvairias parodas, švietimo programas ir kitus kultūrinius renginius.

Polinezijos kultūros centras

Polinezijos kultūros centras

Polinezijos kultūros centras yra įsikūręs Laie miestelyje, Oahu salos šiaurėje. Šiame autentiškame centre, padalintame į keletą skyrių, galima daugiau sužinoti apie skirtingas Polinezijos ir Ramiojo vandenyno salų kultūras. Čia galima užsiimti daugybe veiklų: keliauti po įvairius, skirtingus kaimus, gaminti gėlių papuošalus, valgyti Havajų luau, stebėti gražius tradicinius hula šou ar grožėtis kanojų ir samojiečių šokiais. Rekomenduojame užsisakyti bilietus internetu iš anksto ir mėgautis šiuo reginiu pigiau.

Kualoa ranča

Kualoa ranča

Kualoa ranča, kurią supą žaliuojantys slėniai ir kalnai, neabejotinai yra gražiausia Oahu salos vieta. Nuo 1850 m. vienai šeimai priklausanti 1620 ha ploto ranča, lankytojams siūlo galimybę dalyvauti įvairiausiose veiklose ir edukacinėse programose. Čia jūsų laukia jodinėjimas žirgais, visureigių turai, ekskursijos po filmų aikšteles, džiunglių ekspedicijos, hula pamokos ir paviršinio nardymo ekskursijos į Kaneohe įlanką su pikniku „slaptoje“ saloje. Kualoa rančoje taip pat galite rasti zoologijos sodą ir lankytojų centrą su suvenyrų parduotuve. Rančą supa keli slėniai, o įspūdingiausias iš jų Kaʻaʻawa slėnis.

Ka'a'awa slėnis

Ka’a’awa slėnis

Ka’a’awa slėnis, dar žinomas Kualoa slėnio vardu, senovėje buvo karalių rezidencija, nes nuo pat gimimo Ali’i naujagimiai (Havajų valdovai) čia buvo atvežami ir mokomi senovės tradicijų, istorijos ir karo meno. Visas Kualoa slėnis buvo laikomas labai šventa vieta, todėl čia taip pat buvo įsikūrusi prieglobsčio vieta – Pu’uhonua, tiems, kas sulaužė kapu įstatymus. Taip pat šio slėnio kalnuose galite rasti nemažai urvų, kuriuose, kaip manoma yra paslėpti didžiuliai senovės lobiai. Šis slėnis apipintas daugybe legendų ir mitų, todėl žygis po jį tiesiog privalomas, norint daugiau pažinti Havajų salas.

Koolau kalnai

Koolau kalnai

Koolau kalnai stūkso rytinėje Oahu salos pusėje ir yra vieni vaizdingiausių saloje. Žygiai po šiuos kalnus gana sudėtingi, nes čia įrengta tik keletas pėsčiųjų takų, tačiau jeigu ieškote vienatvės ir norite patirti išskirtinių akimirkų, tai būtinai leiskitės į juos. Nors aukščiausia Konahuanui viršūnė yra tik 960 m. aukščio, tačiau kylant į ją, jus nuolatos lydės pasakiški apylinkių vaizdai. Jeigu norite lengvesnio žygio po šiuos kalnus, tai bandykite įveikti Haiku laiptus, kurie susideda iš 3922 laiptelių. Dėl kvapą gniaužiančių vaizdų, kurie atsiveria įkopus į viršūnę, šie laiptai dar vadinami laiptais į dangų.

Makapu‘u Point

Makapuu Point

Makapuu Point yra labiausiai į rytus nutolęs Oahu salos taškas. Žygis iki šios vietos trunka apie valandą laiko ir yra vienas maloniausių ir lengviausių iš visų, esančių Oahu saloje. Pasiekus Makapuu Point prieš jūsų akis atsivers įspūdingi vaizdai į Vaimanalo įlanką ir Ramųjį vandenyną. Ši vieta puikiai tinka banginių stebėjimui nuo lapkričio iki gegužės mėnesio.

Byodo-In šventykla

Byodo-In šventykla

Byodo-In šventykla yra Koolau kalnų papėdėje, šventyklų memorialinio parko slėnyje. Ji buvo įsteigta 1968 m. birželio 7 d., siekiant paminėti pirmąjį japonų imigrantų į Havajus 100-metį. Gražiai apželdinta šventyklos teritorija dažnai naudojama vestuvių ceremonijoms. Čia esančiuose soduose akį džiugina laukiniai povai bei šimtai japoniškų koi karpių. Keliose vietose yra tvenkiniai, meditacijos nišos ir maži kriokliai. Tai puiki vieta tiems, kas ieško ramybės ir nori pabėgti nuo miesto šurmulio.

Kelionė sraigtasparniu per Oahu

Kelionė sraigtasparniu per Oahu

Oahu sala gali pasiūlyti dar vieną smagią pramogą, kurią išbandę nenusivilsite – tai kelionė sraigtasparniu per visą Oahu salą. Šios ekskursijos metu galėsite pasigrožėti neįtikėtinu vaizdu iš paukščio skrydžio. Skrisite virš sodrių ir vešlių Oahu salos slėnių, įspūdingų kanjonų, krioklių ir paplūdimių. Iš šio turo parsivešite tik pačias gražiausias akimirkas, kurios išliks atmintyje ilgai.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Oahu salos klimatas

Oahu salos klimatas šiltas, jūrinis ir tropinis. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 25 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugjūtis su 29 °C temperatūra. Lietaus sezonas saloje trunka nuo lapkričio iki kovo, tačiau dažniausiai lietus būna trumpalaikis ir stiprus. Patys lietingiausi mėnesiai Oahu saloje – gruodis, sausis, vasaris, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią nuostabią salą yra nuo gegužės iki liepos, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Rugpjūčio – lapkričio mėnesiais, vandenyno temperatūra būna šilčiausia, o sausio – balandžio šalčiausia.

Kaip nuvykti į Oahu salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Oahu salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Havajus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Havajuose, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Nakvynė Oahu saloje

Oahu sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Oahu saloje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Ramada Plaza by Wyndham Waikiki – gerai vertinamas viešbutis Honolulu mieste, esantis šalia Kahanamoku paplūdimio.
Imperial Hawaii Resort at Waikiki – dar vienas puikus viešbutis Honolulu mieste, įsikūręs šalia Vaikiki paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Oahu salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Oahu salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Oahu žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Oahu salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Oahu salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Oahu saloje, tai būtinai įsigykite Oahu Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI. Planuojantiems geriau susipažinti su Pearl Harboro istorija, siūlome įsigyti Passport to Pearl Harbor. Su šiuo bilietu galėsite NEMOKAMAI aplankyti pagrindinius muziejus ir dar bus pravesta intriguojanti ekskursija.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

8 + fourteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą