+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bolonija lankytinos vietos

Bolonija lankytinos vietos

Bolonija

Bolonija ir šio žavaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp lietuvių. Miestas įsikūręs centrinėje Italijos dalyje, kuriame gyvena beveik 400 000 gyventojų. Dėl puikios lokalizacijos vietos, Bolonija yra vienas pagrindinių transporto mazgų Italijoje. Tai miestas turintis ilgą istoriją, kuriame galima atrasti daug nuostabių lankytinų vietų. Pradedant fantastine miesto architektūra, kultūrinėmis įžymybėmis ir baigiant pasaulinio lygio muziejais, jaukiomis kavinukėmis bei restoranais. Lankydamiesi mieste pasižvalgykite po elegantiškas senas parduotuves, pasigrožėkite architektūra ar paragaukite skaniausių itališkų patiekalų. Bolonija puiki kryptis atostogoms, nes miesto lankytinos vietos vienos patraukliausių Italijoje.

Bolonija lankytinos vietos

Maggiore aikštė

Maggiore aikštė

Maggiore aikštė, esanti pačiame miesto centre, yra pagrindinė Bolonijos aikštė. Tai svarbi istorinė vieta, kurioje galima rasti ne vieną garsų lankytiną objektą. Vaikščiodami po aikštę, pasigrožėkite fantastiška pastatų architektūra, apsilankykite rūmuose, bazilikoje, apžiūrėkite garsųjį Neptūno fontaną arba prisėskite viename iš restoranų ir paragaukite itališkų kulinarijos šedevrų. Vasaros metu aikštėje dažnai vyksta įvairūs koncertai ir filmai po atviru dangumi, todėl ji mėgstama ne tik vietinių, tačiau ir turistų.

Pasvirę Bolonijos bokštai

Pasvirę Bolonijos bokštai

Due Torri arba kitaip Bolonijos pasvirę bokštai yra vieni svarbiausių lankytinų objektų šiame gražiame mieste. Tai du Bolonijos miesto simboliai, kurie pavadinti svarbių italų šeimų vardu. Asinelli bokštas yra 97 m aukščio, o Garisenda 48 m. Jeigu norite, galite pabandyti įveikti 498 medinius laiptelius ir užlipti į Asineli bokštą. Iš viršaus atsivers kvapą gniaužiantys Bolonijos miesto panoraminiai vaizdai. XII – XIII a. mieste buvo daugiau nei 100 tokių bokštų, kurie saugojo Boloniją nuo priešų užpuolimų. Nors šiandien jų yra išlikę tik kelios dešimtys, tačiau garsiausi  – Due Torri bokštai puikiai reprezentuoja miestą visame pasaulyje.

Šv. Luko bazilika

Šv. Luko bazilika

Šv. Luko bazilika yra viena seniausių Bolonijos bažnyčių, kuri buvo pradėta statyti 1194 m., tačiau nebuvo baigta iki 1765 m. Bazilika įsikūrusi ant Colle della Guardia kalvos 300 m aukštyje. Norintys ją pasiekti, turi eiti garsiuoju Portico di San Luca taku ir tuo pačiu bus galima grožėtis 666 arkomis. Pasiekus baziliką, nuo kalvos viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai į Bolonijos miestą. Šventyklos viduje pamatysite daugybę gražių dekoracijų ir freskų, atvaizduojančių svarbias religines scenas. Bazilikos viduje galima išvysti ir garsiąją Mergelės Marijos ikoną, kurią tariamai nupiešė evangelistas Lukas.

Šv. Petronijaus bazilika

Šv. Petronijaus bazilika

Pagrindinėje Bolonijos miesto aikštėje 1390 m. buvo pradėta statyti didžiulė Šv. Petronijaus bazilika. Projekto sumanytojai norėjo, kad ji būtų dar didesnė nei Šv. Petro bažnyčia Romoje, tačiau šie planai liko neįgyvendinti ir šiandien bazilika vis dar nėra baigta statyti. Nors iš išorės Šv. Petronijaus bazilika neatrodo išvaizdžiai, tačiau viduje galima apžiūrėti keletą vertingų relikvijų, dėl kurių ir verta čia užsukti.

Šv. Stepono bazilika

Šv. Stepono bazilika

Šv. Stepono bazilikos kompleksą sudaro 7 bažnyčios, kurios visos buvo pastatytos skirtingais laikotarpiais įvairiais architektūriniais stiliais. Šį kompleksą X – XIII amžiuje pastatė vienuoliai benediktinai tam, kad būtų galima laikyti ankstyvųjų Bolonijos kankinių ir kitų šventųjų palaikus. Vaikštant po Šv. Stepono bazilikos kompleksą, galima jame rasti ir nemokamą muziejų, kuriame sužinosite daugiau istorinės informacijos apie šiuos pastatus.

Archiginnasio

Archiginnasio

Bolonijoje galima išvysti ir patį seniausią universitetą Europoje, kuris šiame mieste buvo įkurtas 1088 m. Archiginnasio yra vienas iš svarbiausių pastatų mieste, nes kadaise jis buvo pagrindinis Bolonijos universiteto pastatas. Jame vis dar veikia senoji biblioteka ir lankytojus sudominantis Anatominis teatras. Nedideliame kambaryje galima išvysti daugybę iš medžio išdrožtų statulų ir ornamentų. Kambario centre stovi puošnus anatominis stalas, kur studentai mokėsi anatomijos, stebėdami kaip buvo išdarinėjami lavonai. Ekskursiją po Archiginnasio galite užsisakyti ČIA.

Šv. Dominyko bažnyčia

Šv. Dominyko bažnyčia

1221 m. mirus Šv. Dominykui, Bolonijoje buvo pradėta statyti jo vardo bažnyčia. Tam, kad bažnyčios darbai būtų visiškai baigti, prireikė net keletos amžių. Šiandien vaikštant po šventyklą, galima išvysti ne tik Šv. Dominyko marmurinį kapą, tačiau ir pasigrožėti įspūdinga pastato architektūra. Savaitės pradžioje galimos nemokamos ekskursijos į koplyčias, chorą, inkvizicijos kambarius, Šv. Dominiko celę ir kitas vietas, kurios paprastai nėra atviros visuomenei.

Nacionalinė Bolonijos pinakoteka

Nacionalinė Bolonijos pinakoteka

Nacionalinė Bolonijos pinakoteka – tai garsi meno galerija, kuri saugo ir eksponuoja menininkų darbus, gyvenusių ir dirbusių Bolonijoje bei Emilijos – Romanijos regione nuo XIII iki XIX a. Tarp žymių galerijos kūrinių yra renesanso tapytojo Rafaelio „Šv. Cecilijos ekstazė“ ir Titiano „Geroji teifė“. Galerija įsikūrusi buvusioje Bolonijos jėzuitų kolegijoje, todėl ją lengva pasiekti iš miesto centro.

Bolonijos archeologijos muziejus

Bolonijos archeologijos muziejus

Bolonijos archeologijos muziejus, įsikūręs pačioje miesto širdyje, tikrai patiks besižavintiems archeologija. Muziejus padalintas į 9 skirtingus skyrius, kuriuose galima išvysti daugybę eksponatų. Nemažą muziejaus kolekcijos dalį užima bronzos amžiaus įrankiai, skeleto liekanos, keramikos, porceliano dirbiniai, ginklai ir marmuro statulos. Taip pat jame eksponuojami išskirtiniai senovės Graikijos, Egipto ir Romos civilizacijų lobiai. Dėl tokios gausios kolekcijos ir jų įvairovės laikas muziejuje prabėgs labai greitai, todėl siūlome į jį vykti nuo ankstaus ryto.

Ustica Memoria muziejus

Ustica Memoria muziejus

Ustica Memoria muziejus yra skirtas aukoms atminti, kurie žuvo per paslaptingą aviakatastrofą 1980 m. birželio 27 d. Tą dieną, „Douglas DC-9“ iš Bolonijos pakilo skrydžiui į Palermą su 81 keleiviu. Kas nutiko paskui, niekas tiksliai nežino net šiandien. Lėktuvas buvo rastas sudužęs, todėl ši aviakatastrofa apipinta įvairiomis sąmokslo teorijomis. Vietiniai italai šią nelaimę vadina „Ustikos žudynėmis“, nes spėja, kad į ją buvo paleista Italijos kariuomenės raketa. Šiandien muziejuje galite pamatyti rekonstruotas lėktuvo liekanas kartu su nelaimingų aukų nuotraukų ir daiktų kolekcija.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Bolonijos klimatas

Bolonijos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Bolonijoje, kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Bolonijos mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Vidutinė oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 12 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Boloniją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Boloniją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Boloniją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Bolonijoje

Bolonija ir miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Cosmopolitan Bologna – strategiškai geroje vietoje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Michelino Bologna Fiera – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs netoli Bolonijos senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Bolonijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Bolonijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Bolonijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Bolonijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Bolonijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

ten − ten =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą