+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Azorai lankytinos vietos

Azorai lankytinos vietos

Azorai

Vis dažniau tarp keliautojų minimi Azorai, kurio lankytinos vietos yra vienos įspūdingiausių Europoje. Patį salyną sudaro 9 salos, išsibarsčiusios Atlanto vandenyne. Tai pasakiško grožio salos, kurių gamta turizmo mažai paliesta ir pažinta. Didžiausia iš salų yra San Migelio sala, nuo kurios dažniausiai ir prasideda pažintis su šiuo salynu. San Migelio kraštovaizdį sudaro lygumos, upės, kriokliai, užgesę ugnikalniai, nuostabūs skardžiai ir rūkstantys geizeriai. Šiose vulkaninės kilmės salose auga sodri ir vešli augalija, akis džiugina spalvingos hortenzijos, kamelijos ir azalijos. Norintys gali leistis į ekskursijas Atlanto vandenyne, kurių metu galima stebėti kašalotus, banginius, delfinus ir ryklius. Mėgstantys ramų poilsį gali laiką leisti juodo smėlio paplūdimiuose arba maudytis natūraliuose baseinuose. Azorai garsūs ir geoterminiais baseinais, kuriuose galima išsimaudyti, atgaivinti kūną ir sielą. Salose daug pėsčiųjų takų, kuriais smagu žygiuoti ir pabūti arčiau gamtos, o nuo kai kurių pakrančių uolų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Atlanto vandenyno pakrantes. Azorai tikras rojus gamtos mylėtojams, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks jums tik pačius geriausius įspūdžius.

Azorai lankytinos vietos

Ponta Delgada

Ponta Delgada

Ponta Delgada – tai Azorų salyno sostinė ir didžiausias miestas, kuris įsikūręs San Migelio saloje. Išskirtinė ir spalvinga miesto architektūra iš karto patraukia dėmesį, todėl laikas jame neprailgs. Praleiskite laiką tyrinėdami Ponta Delgados istorinį centrą, aplankykite gražias akmenuotas aikštes, muziejus, sustokite prie gerai sutvarkytų sodų ir dailių istorinių paminklų, pastatytų XVIII – XIX amžiuje, kai Ponta Delgada buvo svarbus prekybos uostas. Iš uosto taip pat galite leistis į nedidelę ekspediciją, kad pamatytumėte banginius ir delfinus, kurie plaukioja aplinkiniuose salyno vandenyse.

Sete Cidades ežeras

Sete Cidades ežeras

San Migelio vakarinėje salos dalyje tyvuliuoja įstabaus grožio ežeras – Lagoa das Sete Cidades, arba Septynių miestų ežeras, kurį sudaro du nedideli ežerai, tarpusavyje sujungti siauru kanalu. Geriausias vaizdas į šį ežerą atsiveria iš apžvalgos aikštelės „Vista do Rei“, esančios netoli apleisto viešbučio. Šį nuostabų kraštovaizdį suformavo vienas po kito įvykę ugnikalnių išsiveržimai. Šiandien žaliuojantis krateris su mėlynos ir žydros spalvos ežerais yra populiariausia lankytina vieta Azorų salose.

Boca do Infierno apžvalgos aikštelė

Boca do Infierno apžvalgos aikštelė

Dar viena nuostabi apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria pasakiški vaizdai į Sete Cidades – Boca do Infierno. Nuo Vista do Rei apžvalgos aikštelės pasukite į dešinę ir eikite siauru keliuku iki Boca do Infierno pažymėtu keliu. Žygio metu visą laiką galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais į ugnikalnio kraterį.

Lagoa do Fogo ežeras

Lagoa do Fogo ežeras

Aukštai kalnuose, užgesusio ugnikalnio Agua de Pau kraterio viduje, galima išvysti dar vieną nepaprasto grožio Lagoa do Fogo ežerą. Norėdami pasigrožėti šiuo ežeru, sustokite prie apžvalgos aikštelių Miradouro da Barrosa arba Miradouro da Lagoa do Fogo. Čia atsiveria patys geriausi panoraminiai vaizdai, tačiau dažnai ežerą gaubia rūkas, todėl prieš važiuodami prie jo, būtinai peržiūrėkite orų prognozes.

Terra Nostra parkas

Terra Nostra parkas

1775 m. turtingas prekeivis iš Bostono Tomas Hiklingas pastatė paprastą medinį vasarnamį. Priešais namo centrą buvo baseinas su nedidele sala, kurie buvo apsupti medžių atvežtų daugiausia iš Šiaurės Amerikos. Šiandien čia įsikūręs Terra Nostra parkas, į kurį užsukti gali visi norintys. Dviejų šimtų metų senumo parke auga skirtingi augalai ir medžiai iš įvairių pasaulio šalių. Tai puiki poilsio oazė, kurioje galima ne tik pasivaikščioti po parką, tačiau ir apsilankyti terminiuose baseinuose, prisotintuose sieros. Terminiai baseinai puikus pasirinkimas, norintiems atgaivinti kūnus ir sielas. Parke veikia viešbutis ir restoranas, kuriame galima apsistoti, nusprendus daugiau laiko skirti šiai ramybės oazei.

Furnas

Furnas

Mažas Furnas miestelis ir jo apylinkės yra viena lankomiausių vietų San Migelio saloje.  Tai vieta, kuriai reikia skirti bent jau dieną, kad galėtumėte pilnai susipažinti su šiuo kraštu. Garsiausias lankytinas objektas Furno miestelyje – Caldeira das Furnas. Šiuose vulkaniniuose baseinėliuose vietiniai gyventojai gamina garsųjį cozido das furnas (tradicinį portugalų troškinį). Šis patiekalas ruošiamas nuleidžiant puodą į žemę su mėsa ir daržovėmis, kur virš karštosios vulkaninės versmės yra troškinamas. Procesas užtrunka net keletą valandų, tačiau rezultatas vertas laukimo. Norėdami paragauti šio garsiausio Azorų salų patiekalo, užsukite į bet kurį šalia esantį restoraną.

Dona Beija terminiai baseinai

Dona Beija terminiai baseinai

Taip pat lankantis Furne, būtina užsukti į Dona Beija karštųjų versmių kurortą, kuriame galėsite mėgautis terminiais baseinais po atviru dangumi net lietui lyjant. Šiame kurorte rasite 5 terminius baseinus, nedidelius krioklius, o karštųjų versmių vandens temperatūra siekia 40 °C. Baseinus supa palmės, daugybė paparčių ir subtropinių miškų medžių, sukuriančių ypatingą atmosferą. Norėdami įsigyti suvenyrų, galite tai padaryti, užsukę į šalia esančią dovanų parduotuvėlę.

Mosteiros paplūdimys

Mosteiros paplūdimys

Azorai negali pasiūlyti daug paplūdimių, tačiau vienas paplūdimys traukia poilsiautojus. Tai Mosteiros juodo smėlio paplūdimys, turintis žaliuojančius krantus ir įdomias čia stūksančias uolas. Daugiausia dėmesio iš keliautojų sulaukia dvi didingos uolos kyšančios iš vandens. Įspūdingiausias uolų vaizdas yra leidžiantis saulei, todėl jeigu turite laiko, tai būtinai apsilankykite prie uolų artėjant vakarui.

Ponta da Ferraria 

Ponta da Ferraria 

Ponta da Ferraria įsikūręs vakarinėje Sao Migelio salos pakrantėje ir nutolęs nuo Ponta Delgada miesto 26 km. Įlankėlė dėl savo nepakartojamo grožio įtraukta į regiono saugomų objektų sąrašus. Taip pat šioje vietoje gausu vulkaninės kilmės natūralių baseinų ir gydomųjų karšto vandens versmių. Čia galite ne tik maudytis, bet ir apžiūrėti šalia esančias apylinkes bei pasimėgauti nuostabiu kraštovaizdžiu.

Caldeira Velha karštosios versmės

Caldeira Velha karštosios versmės

Jau nuo seno žinoma, kad Azorai yra puiki vieta atgauti kūną ir sielą. Štai Fogo ugnikalnio šiauriniame šlaite esančios Caldeira Velha karštosios versmės – dar vienas lankytojus traukiantis San Migelio salos objektas. Čia ne tik galite mėgautis karštosiomis versmėmis, tačiau ir pasivaikščioti po gražų atogrąžų parką. Žmonių šioje vietoje mažiau nei Furnase, todėl jeigu ieškote ramybės pasirinkite būtent šią vietą.

Ananasų plantacija „Augusto Arruda“

Ananasų plantacija „Augusto Arruda“

Ananasų plantacija „Augusto Arruda“ skaičiuoja daugiau nei 100 metų istoriją. Ananasai auginami saloje daugiau nei 6000 stiklinių šiltnamių, naudojant tradicinius auginimo metodus. Apsilankymas šioje unikalioje vietoje yra nemokamas. Vaikštinėdami po šiltnamius, galite pamatyti visus ananasų auginimo etapus ir daugiau sužinoti apie šiuos vaisius. Ananasus galima skinti tik po dvejų metų nuo pasodinimo pradžios. Taip pat čia galima užsukti į suvenyrų parduotuvėlę, kurioje siūloma paragauti ir įsigyti „A. Arruda“ ananasų likerio, pagaminto pagal išskirtinį Arruda šeimos receptą. Šie ananasai mažai eksportuojami, daugiausia naudojami vietoje arba parduodami turistams. Azorai yra vienintelė vieta Europoje, kur šie vaisiai auginami.

Dievo Motinos taikos koplyčia

Dievo Motinos taikos koplyčia

Pasak legendos, Dievo Motinos taikos laiptų koplyčia (Ermida da Nossa Senhora da Paz) buvo pastatyta tarp 1967 ir 1968 m., po Mergelės Marijos apsireiškimo. Iki koplyčios reikia užlipti 10 laiptų, kurie vaizduoja džiaugsmingus ir liūdnus Kristaus slėpinius. Viršuje stovi maža koplyčia, kurioje, kaip manoma, pasirodė Marija piemenukui. Taip pat iš viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į Vila Franca do Campo miestą ir to paties vardo salelę.

Ponta do Sossego apžvalgos aikštelė

Ponta do Sossego apžvalgos aikštelė

Rytinėje San Migelio salos dalyje, netoli Nordeste mietelio, galima atrasti dar vieną nuostabią vietą – Ponta do Sossego apžvalgos aikštelę. Iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai į Atlanto vandenyną ir salos skardžius. Pasiimkite užkandžių, surenkite pikniką ir mėgaukitės šiuo vaizdu. Iš šios vietos taip pat galima leistis į pėsčiųjų žygius ir iš arčiau susipažinti su salos augmenija bei gyvūnija.

Banginių stebėjimas Azoruose

Banginių stebėjimas Azoruose

Jeigu ieškote išskirtinių ekskursijų, tai Azorai jums tai gali pasiūlyti. Salose organizuojami banginių stebėjimo turai, kurių metu Atlanto vandenyse galite išvysti daug banginių ir delfinų rūšių. Geriausias metas stebėti šiuo gyvūnus yra nuo balandžio iki spalio mėnesio, tačiau ir kitu metų laiku rengiamos ekskursijos. Banginių stebėjimas yra unikali patirtis, kurios metu geriau susipažįstama su šiais jūros žinduoliais, delfinais, vėžliais ir Azorų salomis.

Kitos Azorų salos ir ką pamatyti

Terseira sala

Terseira sala

Terseira – tai antroji pagal dydį Azorų sala, kurioje galite rasti nuostabius smėlio paplūdimius, magiškas apžvalgos aikšteles ir daug kitų lankytinų vietų. Sala vulkaninės kilmės, tačiau ugnikalniai nebeaktyvūs, smarkiai paveikti erozijos. Apsilankykite seniausiame Azorų salų miestelyje Angra do Heroišmo, kuriame slypi daug istorinių lobių. Labiausiai turistus traukiantis objektas – Algar do Carvão ugnikalnio lavos vamzdis, po kurį rengiamos ekskursijos arba galima pasivaikščioti savarankiškai. Norėdami daugiau iššūkių, bandykite įveikti Serra de Santa Barbara kalno viršūnę. Terseira garsi ir dideliu festivaliu „Sanjoaninas“, kuris vyksta saloje nuo XVI a. kiekvienais metais, birželio mėnesį. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai pasirodymai, o didžiausias akcentas – bulių kovos.

Fajalas

Fajalas

Fajalas – tai vulkaninės kilmės sala, esanti Azorų salyno centrinėje dalyje. Salos kraštovaizdis nuostabus, pasižymintis kalnuotais ir stačiais skardžiais. Lankomiausia šios unikalios salos vieta – aktyvus ugnikalnis Kapelinjosas (Capelinhos). Lankantis Fajalo saloje būtina apsilankyti banginių fabriko muziejuje „Fabrica da Baleia de Porto Pim“, gamtos draustinyje Caldeira, Horta mieste ir botanikos sode. Dar viena populiari atrakcija saloje – banginių ir delfinų stebėjimas, kurių metu patirsite neišdildomus įspūdžius.

Florešo sala

Florešo sala

Florešo sala yra viena gražiausių Azorų salyno sala, kurios klestintis, žaliuojantis kalvų ir ežerų kraštovaizdis užburia kiekvieną keliautoją. Tai toliausiai į vakarus nutolusi Azorų sala, kuri laikoma ir vakariausia Europos dalimi. Šios unikalios salos ilgis 17 km, o plotis 12 km. Populiariausios salos vietos – banginių muziejus, kuriame galima daugiau sužinoti apie šių gyvūnų medžioklės ypatumus ir jų svarbą Azorams. Taip pat dauguma keliautojų traukia į Poço Ribeira do Ferreiro gamtos parką. Čia galima žygiuoti nesudėtingais maršrutais, grožėtis vešlia ir žalia augmenija, nuostabiais kriokliais ir džiaugtis ore tvyrančia ramybe. Geriausias metas apsilankyti šioje saloje yra nuo birželio iki rugsėjo, nes būtent tada būna geriausias oras.

San Žoržas sala

San Žoržas

San Žoržas (São Jorge) – tai sala, esanti centrinėje Azorų salyno dalyje, tarp Piko ir Terseiros. Sala garsėja gražiais ir natūraliais gamtos baseinais, tokiais kaip Piscina Natural Simao Dias. San Žorže rekomenduojame užlipti į aukščiausią salos viršūnę – Pico da Esperança, užsukti į etnografijos muziejų ir paragauti tradicinio sūrio, kuris gaminamas nuo XV a.

Korvas sala

Korvas sala

Korvas – tai mažiausia bei šiauriausia sala Azorų salyne. Saloje, kurios ilgis 4 km, o plotis 6 km, gyvena apie 450 gyventojų. Visa sala įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Vienintelė salos gyvenvietė yra Vila do Korvas, kurioje galima pamatyti autentišką bažnyčią ir lankytojų centrą. Labiausiai lankomas objektas šioje saloje – įspūdingas Caldeirão ugnikalnio krateris. Taip pat sala yra populiari paukščių stebėjimo vieta rudeninės migracijos metu.

Piko kalnas

Piko kalnas

Piko kalnas − tai veikiantis ugnikalnis Piku saloje, priklausančioje Azorų salynui. Šis grėsmingas ugnikalnis, kurio aukštis yra 2351 metras, paskutinį kartą išsiveržė 1718 m. Įdomu tai, kad jis net 6098 metrus nugrimzdęs į Atlanto vandenyno dugną. Ugnikalnio kraterio skersmuo 500, o gylis 30 metrų. Visas maršrutas iki viršukalnės eina akmenuotu reljefu ir yra pažymėtas mediniais stulpais, išdėstytais kas 50 metrų, kurie nurodo besikeičiantį aukštį. Jeigu jums pasisekė ir pasiekėte viršūnę giedrą dieną, tai prieš jūsų akis atsivers pasakiški panoraminiai vaizdai.

Pramogos ir ekskursijos

Azorų klimatas

Azorų klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Saloje kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Azoruose – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugsėjis su 23 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Sala tuo metu taip pat paskęsta ryškiose spalvose, nes gamta išskleidžia visus savo žiedus.

Kaip nuvykti į Azorus?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Azorus nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Azorus ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Azorus?

Viešojo transporto infrastruktūra Azorų salose nėra labai gerai išvystyta, nes autobusai nevažiuoja labai dažnai, todėl norint pasiekti tolimesnes salos vietas iškyla nemažai sunkumų. Ponta Delgadoje, Angra do Heroišme viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Azoruose

Azorai ir žavios salyno lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Azorų paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

VIP Executive Azores Hotel – viešbutis įsikūręs Ponta Delgada mieste, iš kurio restorano atsiveria vandenyno panorama.
Vila Nova Hotel – gerai vertinamas viešbutis, taip pat įsikūręs Ponta Delgada mieste, netoli centro.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Azorų salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Azorų salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Azorų žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Azorų salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Azorų žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four × 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą