+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Ispanija lankytinos vietos

Ispanija lankytinos vietos

Ispanija

Ispanija – įvairialypė ir įspūdingo grožio šalis, kurios lankytinos vietos garsios visame pasaulyje. Šalis kupina aistros ir rafinuotumo, kas jai suteikia dar daugiau žavesio. Pasakiško grožio peizažai, daugybė geriausių kurortų, kalnai, šilta jūra, įspūdinga architektūra ir nuostabūs miestai bei miesteliai traukia turistus lyg magnetas. Šalyje gimė ir kūrė daugybė pasaulinio garso menininkų, kurių darbai šiandien eksponuojami ne tik šalies, bet ir viso pasaulio muziejuose. Ispanija – koridos ir flamenko gimtinė, todėl šalyje rasite ne vieną koridos areną, o kur dar galimybė, beveik kiekviename mieste įsisukti į karšto ispaniško šokio sūkurį. Ispanija puikus pasirinkimas atostogoms, nes čia jus pasitiks ne tik fantastiškos lankytinos vietos, bet ir puikus klimatas, kuris šalyje vyrauja ištisus metus.

Ispanija lankytinos vietos

Šv. Šeimynos bažnyčia (Sagrada Familia)

Šv. Šeimynos bažnyčia (Sagrada Familia)

Tikriausiai nerasite nei vieno, kuris nebūtų girdėjęs apie garsiausią pasaulio bažnyčią – Sagrada Familia, stovinčią Barselonos širdyje. Įdomu tai, kad nors bažnyčia dar nepastatyta, tačiau sulaukia milžiniško turistų susidomėjimo. Šios įspūdingos šventovės projektuotojas yra žymusis architektas Antoni Gaudi. Ji yra statoma tik iš suaukotų lėšų. Planuojama, kad pabaigta katedra turės 18 bokštų, kurie simbolizuos 12 apaštalų, 4 evangelistus, Mergelę Mariją ir Jėzų Kristų. Ekskursijas ir bilietus į šią bažnyčią galite nusipirkti čia.

Madrido karališkieji rūmai 

Madrido karališkieji rūmai 

Madrido karališkieji rūmai yra didžiausia karališka rezidencija Europoje, tačiau karalius joje negyvena. Tai viena labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų Madride. Rūmuose įrengti keli tūkstančiai kambarių, tviskančių įspūdinga prabanga. Aukso lubos, freskos, gobelenai, garsiausių menininkų darbai, porcelianas, sidabro dirbiniai, laikrodžiai ir baldai paliks neišdildomą įspūdį. Rezidenciją supa nuostabus sodas, kuriame tarp augalų meniškai įkomponuotos skulptūros. Ekskursijas ir bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti čia.

Valensijos okeanografijos parkas

Valensijos okeanografijos parkas

Didžiausią akvariumą visame Europos žemyne galite rasti Valensijos mieste. Tai kompleksas, kuriame rasite visą jūrinę ekosistemą, pramogų zonas, mokomąjį pastatą, restoranus, centrinį tvenkinį bei jūrinių žinduolių ir vėžlių baseinus. Čia įsikūrę beveik 45 tūkst. įvairių rūšių vandens augalų ir gyvūnų. Bilietus į okeanariumą geriausia užsisakyti internetu iš anksto, o jeigu planuojate aplankyti ir kitus pastatus – tai galite nusipirkti kombinuotą bilietą čia.

Gran Kanarija

Gran Kanarija

Gran Kanarija – tai trečia pagal dydį Kanarų sala, viliojanti turistus puikiu oru ir unikalia gamta. Joje rasite dideles Maspalomo kopas, nuostabius paplūdimius, įspūdingas uolas, gilius kraterius ir tankius miškus. Saloje ištisus metus šurmuliuoja turistai, todėl surasti ramesnį kampelį kiek sudėtingiau. Dėl čia esančių bangų Gran Kanarija yra populiari ir tarp banglentininkų, o kiekvienas salos regionas turi tik jam būdingą kultūrą ir tradicijas. Būtinai aplankykite įspūdingos architektūros miestelį Terorą, užsukite į Mergelės Marijos Pušies bažnyčią, pasigrožėkite Bandamos krateriu ir fantastiška panorama nuo Roque Nublo, „rūko uolos“ viršukalnės, bei paragaukite kalnuose gaminamų pasakiškų saldumynų.

Šv. Barboros pilis

Šv. Barboros pilis

Pagrindinis ir svarbiausias Alikantės lankomas objektas yra Šv. Barboros pilis, stovinti ant Benakantilio kalno. Tai nuostabi viduramžių laikų pilis, kuri yra viena didžiausių Europoje. Tvirtovėje įkurtas Alikantės muziejus, kuriame pasakojama šalies istorija. Jame taip pat veikia kavinės, suvenyrų parduotuvėlės ir įvairūs kioskeliai. Iš pilies bokštų galima pasigrožėti pasakiškomis panoramomis, o pati pilis labai gražiai apšviesta naktį.

Malaga pramogos

Malaga

Malaga – tai populiarus kurortas Ispanijos pietuose, kuris poilsiautojus traukia nuostabiais paplūdimiais, šilta jūra, gerais viešbučiais ir visada puikiu oru. Spalvingas ir meniškas miestas, be ramaus poilsio siūlo daugybę lankytinų vietų bei linksmybes iki paryčių. Kurortas tinkamas tiek šeimoms su vaikais, tiek linksmybių mėgėjams. Čia saulė šviečia beveik ištisus metus, todėl blogas oras atostogų tikrai nesugadins.

Loro parkas

Loro parkas

Loro parkas yra tikras Tenerifės salos pasididžiavimas. Pagal turistų atsiliepimus jis yra antras pasaulyje. Parkas turi įspūdingas gyvūnų kolekcijas. Čia įsikūrusi ir didžiausia pasaulyje papūgų kolekcija, kurią sudaro apie 4000 paukščių. Zoologijos sode gyvena virš 200 pingvinų, o milžiniškame akvariume kartu su egzotinėm žuvelėm plaukioja apie 20 ryklių. Parke taip pat rengiami jūrų liūtų, orkų, delfinų ir papūgų gyvi pasirodymai, kurie ypač patinka vaikams. Bilietus į šį įspūdingą parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą, o daugiau apie Loro parką galite paskaityti ČIA. 

Jandia gamtos parkas

Jandia gamtos parkas

Įspūdingas ir kontrastingas Jandia gamtos parkas, kuris užima beveik 15000 hektarų plotą, įkurtas Fuerteventūros salos pietinėje dalyje. Tai natūralus parkas, kuriame namus radę daugybė nykstančių gyvūnų rūšių. Čia gyvena saugomi driežai, paukščiai, vabzdžiai ir kiti gyvūnai. Parke stūkso aukščiausia salos viršūnė – La Zarza kalnas. Jeigu atvyksite į šį pusiasalį, būtinai dar aplankykite ir švyturį, kuriame pasakojama parko gamtos turtų istorija.

Timanfaya nacionalinis parkas

Timanfaya nacionalinis parkas

Turistų labiausiai lankoma vieta Lanzarotėje – Timanfaya nacionalinis parkas. Jis unikalus dėl savo kraštovaizdžio, nes vaizdas kurį pamatysite primena mėnulį. Parke sutinkamos labai retos augalų ir gyvūnų rūšys. Čia stūkso 32 ugnikalniai, po žeme temperatūra siekia apie 400°C – 600°C. Parko kalnai dėl saulės ir temperatūros poveikio spindi juodos ir raudonos spalvos įvairiais atspalviais, aplinkui plyti pelenų dykumos, o po žeme teka lavos upės. Timanfaya nacionaliniame parke paprasti pasivaikščiojimai griežtai draudžiami.

Debodo šventykla

Debodo šventykla

Keista ir tuo pačiu įdomi vieta – Debodo šventykla, stovinti Madride, Cuartel de la Montana parke. Tai egiptiečių dievų šventykla, kuri čia atkeliavo iš Nilo slėnio, iškilus sunaikinimo grėsmei. Šiam istoriniam paminklui, apsuptam daugybės paslapčių, jau virš 2000 metų. Joje pasakojama apie Egipto tradicijas ir kultūrą.

Mažasis karaliaus kelias

Mažasis karaliaus kelias

Mažasis karaliaus kelias (El Caminito del Rey) – tai netoli Malagos esantis įspūdingas kelias, kurio ilgis apie 8 kilometrai. Ši fantastiška vieta, kartu ir pavojinga, nes kelias driekiasi 200-300 m. aukštyje. Jam įveikti yra dvi trasos: viena ramesniam pasivaikščiojimui, o kita adrenalino fanatikams. Vaizdingas maršrutas eina per slėnius, tunelius, kanjonus, tarp dviejų griovių ir vyksta tik viena kryptimi, nuo Guadalhorce rezervato iki El Chorro užtvankos. Ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Benidormas

Benidormo kurortas

Netoli Alikantės įsikūręs Benidormo kurortas. Tai puikus pasirinkimas tingioms atostogoms, nors veiklos ras ir aktyvų poilsį mėgstantys. Smėlėti paplūdimiai, žydra skaidri jūra, įspūdingos pakrančių uolos ir nuostabaus grožio įlankos pritraukia minias turistų. Benidormas turi gražius parkus – Balcon del Mediterraneo, kuriame vyksta įvairūs renginiai ir Aiguera, kurio gale veikia didelis fontanas. Šalia kurorto galite atrasti ir Benidormo salą, kurioje įkurtas jūros paukščių draustinis. Ketinantys salą aplankyti, gali tai lengvai padaryti kelto pagalba.

Camp Nou stadionas

Camp Nou stadionas

Tai vienas garsiausių futbolo stadionų pasaulyje, kuris buvo pastatytas Barselonoje 1957 m. Jame telpa net 99 354 žiūrovai. Tai dešimtas pagal dydį stadionas pasaulyje ir didžiausias Europoje. Stadiono aukštis yra 48 metrai, o plotas 55 000 kvadratinių metrų (250 m. ilgio ir 220 m. pločio). Stadione savo namų rungtynes žaidžia futbolo klubas „Barcelona“, turintis milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Ekskursijas po šį stadioną siūlome užsisakyti iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Menorka

Menorka

Menorka – tai mažytė Balearų salyno sala, neatrastas turistų rojus. Menorkos visa teritorija saugoma UNESCO dėl saloje esančios unikalios gamtos. Čia nėra turistų antplūdžio, nėra prabangių gigantiškų viešbučių, todėl sala puikiai tiks pasiilgusiems romantikos ar poilsiui su šeima. Menorka turi virš 100 paplūdimių, švarią ir skaidrią jūrą, yra puikiai pritaikyta žygiams pėsčiomis ar dviračiais. Aktyvų poilsį mėgstantys, gali išbandyti nardymą, kalnų dviračius, žvejybą, golfą, jodinėjimą, baidares ar burlentes. Taip pat Menorka turi daugiau nei 1,5 tūkst. archeologinių vietų bei jaukius senove dvelkiančius miestelius, kurie yra tikras lobis istorijos mylėtojams.

Prado muziejus

Prado muziejus

Prado muziejus esantis sostinėje Madride – tai dar vienas menininkų rojus. Čia sukaupta milžiniška meno kolekcija, kuri apima epochą nuo XII a. iki ankstyvojo XIX a. Ekspoziciją sudaro virš 1000 skulptūrų, 7700 paveikslų, 8300 piešinių, 4800 spaudinių ir daugybė kitų meno kūrinių ir istorinių dokumentų. Ši kolekcija yra viena vertingiausių pasaulyje tarp ispanų ir kitų tautybių tapytojų kūrinių. Bilietus į šį įspūdingą muziejų rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Alhambra

Alhambra

Alhambra – maurų valdovų rūmai, kurie yra labai populiarūs tarp turistų. Juos rasite šalia Granados, Andalūzijos regione. Tai įspūdingas architektūrinis šedevras, turintis labai įdomią istoriją. Rūmai buvo suprojektuoti XIV a. kaip rojaus kampelis žemėje, vėliau jie buvo niokojami, plėšiami, apleisti ir galiausiai restauruoti. Šiandien tai viena lankomiausių šalies vietų, todėl jeigu lankysitės Malagoje, būtinai nuvykite ir į Alhambra. Bilietus į šią autentišką vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Gibraltaras

Gibraltaras

Gibraltaras – tai unikali Ispanijos vieta, kur jo krantuose susitinka Atlanto vandenynas su Viduržemio jūra. Įspūdingiausia šios mažytės Anglijos užjūrio teritorijos vieta – Gibraltaro uola, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužantys vaizdai į Gibraltarą, Ispanijos ir Maroko pakrantes. Vaikštant po Gibraltarą, visur galima sutikti beuodeges beždžiones, kurios yra vienintelės laukinės beždžionės Europoje. Taip pat keliaujant po šią unikalią vietą verta aplankyti Šv. Mykolo stalaktitų urvus, beždžionių draustinį, Gibraltaro muziejų, maurų pilį.

Taragona

Taragona

Dar viena nuostabi Ispanijos lankytina vieta yra Taragona miestelis, kuris įsikūręs netoli Barselonos. Tai romėnų palikimas, kuris persmelktas senovės istorijos. Čia galima apžiūrėti amfiteatro likučius, Taragonos katedrą, Vyskupijos muziejų ir garsiąją Romos sieną. Amfiteatras perteikia kadaise vykusių gladiatorių kautynių dvasią, o katedroje galima pasigrožėti Paskutinio teismo scenų piešiniais. Visas Taragonos miestelis yra tarsi muziejus po atviru dangumi.

Montserato vienuolynas

Montserato vienuolynas

Įspūdinga vieta – Montserato vienuolynas, kurį galima aplankyti pavažiavus toliau nuo Barselonos. Jis laikomas norų išsipildymo vieta, nes tikima, kad nusilenkus čia esančiai garsiajai medinei Montserato Madonos statulėlei, išsipildo didžiausias noras. Vienuolynas pastatytas ant kalno, o jo vidų puošia garsių menininkų paveikslai, tokių kaip P. Pikaso, K. Monė, S. Dali, D. El Greko ir M. Karavadžo. Montserato bibliotekoje saugoma apie 250 tūkstančių senovinių rankraščių ir knygų. Bilietus į vienuolyno muziejų arba ekskursijas iš Barselonos, geriausia užsisakyti internetu iš anksto. Išsamus gidas apie Montserato vienuolyną ČIA. 

Salvadoro Dali muziejus

Salvadoro Dali muziejus

Tai savotiškas muziejus, esantis už keliasdešimt kilometrų nuo Barselonos, Figueres miestelyje. Jame eksponuojami garsaus Ispanijos genijaus Salvadoro Dali meno kūriniai. Modernaus meno muziejus tikras unikumas, nes turi ne tik išskirtinę išvaizdą, bet ir eksponatų pateikimas yra netradicinis. Šiame muziejuje eksponuojami siurrealizmo genijaus paveikslai, dažnai vadinami haliucinaciniais. Jame saugomi tokie garsūs kūriniai kaip „Lietaus taksi“, „Haliucinogeninis teodoras“ ar „Juodasis Kadilakas“, bei daugybė kitų siurrealistinių kūrinių. Tai nenusakomų įspūdžių vieta, kuri sužavės kiekvieną. Bilietus į šį įspūdingą muziejų galite nusipirkti čia.

Aqualandia Benidormas

Aqualandia

Tai vienas didžiausių Europoje vandens parkų, esantis Benidormo kurorto rytiniame pakraštyje. Čia lankytojus džiugina gausybė vandens pramogų, kurios patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Parkas veikia šiltuoju metų laikotarpiu, nuo gegužės iki spalio. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Batlo namas

Batlo namas

Reikėtų neaplenkti ir Barselonoje stovinčio Casa Batlo – tai įmantrus gyvenamasis namas, kurį suprojektavo garsusis Ispanijos architektas A. Gaudi. Šis išskirtinės išvaizdos pastatas privers aiktelėti ne vieną. Pastatas išpuoštas  mozaikomis, ryškių spalvų detalėmis, įvairiomis formomis. Šis namas dėl savo išraiškingos išvaizdos dažnai vadinamas „Kaulų namais“. Sienų spalvos sukuria povandeninio pasaulio pojūtį, o stogas primena drakono nugarą. Bilietus į šį unikalų namą taip pat galite nusipirkti internetu.

Papagayo paplūdimys

Papagayo paplūdimys

Tai vienas labiausiai turistų mėgstamų paplūdimių Lanzarotės saloje. Jis populiarus dėl žydros jūros, balto smėliuko ir vaizdingų iš vandens kyšančių uolienų. Papagayo paplūdimys yra dviejų kilometrų ilgio ir sudarytas iš mažų įlankėlių. Po saulės vonių, atsigaivinti galite sename bariuke ant gretimos uolos, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai.

Paseo Maritimo pėsčiųjų takas

Salou

Tai populiariausias Kosta Dorados pakrantės kurortas. Šis žavus senovinis romėnų laikų miestas dar nuo senų laikų buvo mėgiama turtuolių poilsio vieta. Auksiniai paplūdimiai, šilta Viduržemio jūra, spalvotais fontanais papuošta palmių alėja, įvairūs turgūs ir vienas didžiausių Europoje atrakcionų parkų PortAventura, mažą miestelį paverčia nuostabiu vasaros kurortu. Čia gausybė barų ir restoranų siūlo paragauti vietinių patiekalų bei atsigaivinti po karštos dienos, o diskotekos kviečia smagiai pratęsti linksmybes iki paryčių. Kurortas puikiai tinka ne tik linksmybėms, bet ir ramiam poilsiui.

Ispanijos aikštė

Sevilijos Ispanijos aikštė

Turbūt viena įspūdingiausių Sevilijos vietų yra Ispanijos aikštė. Ją rasite šalia Maria Luisa parko, kur akis džiugina fontanai, kriokliai, egzotiniai paukščiai ir keisti augalai. Pats įdomiausias šios vietos akcentas yra šalia įspūdingų rūmų esantys 48 suoliukai, padengti spalvotomis keramikinėmis plytelėmis – po vieną kiekvienai Ispanijos provincijai. Norintys gali su valtele paplaukioti čia pat esančiame tvenkinyje, pasivažinėti po parką karieta arba įsiamžinti ant vieno iš gražiųjų suoliukų.

Guelio parkas

Guelio parkas

Dar viena įspūdinga Ispanijos vieta – tai Barselonoje esantis Guelio parkas, kurį suprojektavo architektas A. Gaudi. Parkas yra labai populiari vieta tiek turistų, tiek vietinių tarpe. Tai vienas įdomiausių parkų pasaulyje, kuris įkurtas ant gražios kalvos. Parkas turi netradicinius pasivaikščiojimo takus ir unikalią augmeniją. Jį puošia įvairios figūros, spalvotos mozaikos, o nuo  pagrindinės parko dalies atsiveria graži Barselonos panorama. Čia galima rasti ir garsaus architekto gyvenamąjį namą, kuriame įkurtas muziejus. Rekomenduojame bilietus į šį parką įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Valdemosa Maljorka

Valdemosa miestelis

Nuostabus miestelis Valdemosa yra viena gražiausių ir populiariausių vietų Maljorkoje. Jis lankytojus žavi savo akmeniniais senoviniais namukais, apsuptais kalnų ir siauromis, gėlėmis išpuoštomis gatvelėmis. Čia rasite Kartiaziano vienuolyną, kuris buvo pastatytas dar XIII a. ir šiuo metu yra tapęs muziejumi, bei galėsite užsukti į šalia esančią neoklasicistinio stiliaus bažnytėlę. Miestelyje daug kavinukių, kur galėsite paragauti vietinių patiekalų ir įvairių rūšių vyno, o Valdemosos apylinkių panorama nepaliks abejingų.

Teidės ugnikalnis ir nacionalinis parkas

Teidės ugnikalnis

Teidės ugnikalnis stūkso Tenerifėje, Teidės nacionaliniame parke. Tai trečias pagal aukštį ugnikalnis pasaulyje, kurio aukštis siekia beveik 4000 m virš jūros lygio. Įdomu tai, kad ugnikalnis yra miegantis ir gali suaktyvėti bet kuriuo metu. Kalno kraštai randuoti, kur pėdsakus paliko besiliejanti lava. Ugnikalnio viršūnė, kurią įmanoma pasiekti tik su nakvyne, yra neapsakomo grožio vulkano krateryje. Jį juosia spalvotos uolos, kanalai ir įgriovos. Visa tai sukuria pasakišką vaizdą, kuriuo galima grožėtis ir grožėtis.

Roque Nublo uola

Roque Nublo uola

Gran Kanarijos saloje stovi vulkaninė uola, dar kitaip vadinama debesų uola, nes ji dažnai būna apsupta debesų šydo. Nuo Roque Nublo galima pamatyti labai gražius Gran Kanarijos salos vaizdus ir net šalia esančią Tenerifės salą. Norint pamatyti geriausius vaizdus, tam būtina giedra diena, nes kitaip debesys neleis to padaryti. Nublo uola yra populiari tarp aktyvias pramogas mėgstančių turistų, kurie mielai leidžiasi į žygį link šio gamtos paminklo.

Sevilijos grybas (Metropol Parasol)

Sevilijos grybas

Unikali Sevilijos miesto įžymybė yra Sevilijos grybas. Tai visai neseniai suprojektuota medinė konstrukcija, tapusi didžiausia tokio tipo pasaulyje. Ji yra 26 m. aukščio ir 70-150 m. pločio. Dėl savo panašumo į kepurėmis suaugusius grybus, konstrukcija ir gavo būtent tokį pavadinimą. Norintys gali pasikelti į įspūdingą statinį ir pasigrožėti nuostabia miesto panorama.

Magalufas

Magalufas

Maljorkos saloje esantis kurortas tinka mėgstantiems šurmulį ir neabejingiems naktiniam gyvenimui. Magalufas turi gražius pliažus, daug vandens pramogų. Čia pilna veiklos ir renginių, kurie gali sudominti net išrankiausius. Daug simpatijų sulaukia mieste vykstantys magijos ir šokių pasirodymai. Kurorte taip pat gausu restoranų, kavinių, parduotuvių ir naktinių klubų.

Pragaro tarpeklis

Pragaro tarpeklis

Tenerifės saloje esantis Pragaro tarpeklis, dar kitaip vadinamas Barranco del Infierno, labai patiks tiems, kad mėgsta aktyvesnes pramogas. Tarpeklyje šniokščia aukščiausias salos krioklys, o pats tarpeklis yra apie 6 kilometrų ilgio. Nukakti iki jo gali pavykti ne visiems norintiems, nes per dieną ten patenka tik 300 lankytojų. Tarpeklio apylinkėse randasi daugybė aborigenų urvų, o juose buvę radiniai yra eksponuojami Gamtos ir žmogaus muziejuje Santa Kruso mieste.

Ibiza pramogos

Ibiza

Ibiza – tai garsiausia vakarėlių ir linksmybių vieta Ispanijoje. Viduržemio jūroje esanti sala jau kelis dešimtmečius žinoma visame pasaulyje. Kurortuose įsikūrę geriausi pasaulyje naktiniai klubai, kuriuose galima šėlti iki ryto. Pramogų saloje netrūksta, todėl atostogos apsilankius Ibizoje bus vienos įsimintiniausių. Nors Ibiza garsėja vakarėliais, tačiau čia yra ir ką pamatyti. Leiskitės į pažintinį turą po Ibizos senamiesį Dal Vita, kuriame vaikščiodami akmenimis grįstomis gatvelėmis rasite nemažai lankytinų vietų. Būtina apsilankyti Ses Salines gamtos parke, kuris garsėja druskingais ežerais ir flamingų buveinėmis. Taip pat užsukite į Santa Agnes de Corona kaimelį, kurio kraštovaizdis yra vienas gražiausių saloje.

Pamplona

Pamplona

Pamplona – tai istorinis Ispanijos miestas, kuris viduramžių laikais buvo Navaros Karalystės sostinė. Šiandien šis miestas labiausiai žinomas dėl kasmetinio San Fermino festivalio, kuris vyksta kiekvienais metais liepos mėnesį. Jo metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, tačiau didžiausias šventės akcentas – bulių bėgimas. Jo metu bebaimiai bėgikai, dėvintys tradicinę aprangą su raudonomis juosmens juostomis, bando pabėgti nuo bulių siauromis Pamplonos miesto gatvėmis. Kiekvienais metais liepos mėnesį vykstantis festivalis trunka devynias dienas, o visame pasaulyje jį išgarsino Ernesto Hemingvėjaus 1926 metų romanas „Fiesta“ (The Sun Also Rises). Garsiausią Ispanijos festivalį kiekvienais metais aplanko apie milijonas žmonių.

Santjago de Kompostela

Santjago de Kompostela

Santjago de Kompostela miestas, esantis šiaurės vakarų Ispanijoje, nuo XI a. garsėja kaip piligrimų centras. Viduramžiais šis miestas buvo trečia svarbiausia vieta krikščionių piligrimams po Jeruzalės ir Romos. Galicijos sostinė geriausiai žinoma kaip „Camino de Santiago“ kelio galutinė vieta. Šis piligriminis žygis, dar vadinamas Šv. Jokūbo keliu, yra svarbus daugeliui piligrimų, nes manoma, kad Santjago de Komposteloje yra palaidotas Šv. Jokūbas, Jėzaus Kristaus apaštalas. Miesto įžymybė – Šv. Jokūbo katedra, į kurią dažniausiai traukia ne tik piligrimai, tačiau ir turistai. Lankytojus miestas taip pat nustebins vienuolynų, bažnyčių gausa ir penkis šimtus metų skaičiuojančiu Santjago universitetu.

Kordoba

Kordoba

Kordoba – pietų Ispanijos miestas, Andalūzijos regiono sostinė. Tai vienas garsiausių Ispanijos miestų, kuris jau romėnų laikais klestėjo. Nuo VIII a. Kordobą valdė musulmonai, kurie paliko labai ryškų pėdsaką tiek miesto architektūroje, tiek kultūroje. Turistai čia ras ne tik istorinius pastatus, architektūros paminklus, bet ir žavingus restoranus, kavines ir barus. Kordobos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, o žymiausia miesto vieta yra Kordobos (Mezquita) mečetė, kurią 785 – 786 m. pastatė maurai romėnų šventyklos vietoje. Mieste taip pat galima aplankyti 93 m. aukščio Torre del Alminar varpinę, Alkazaro rūmus, sinagogą pastatyta apie 1315 m., bulių kovų muziejų ar archeologijos muziejų, kuris saugo romėnų bei maurų eksponatus.

Astūrijos regionas

Astūrijos regionas

Magiškasis Astūrijos regionas yra įsikūręs šiaurės Ispanijoje. Kadaise čia klestėjo Astūrijos karalystė, kuri ir kontraliavo šį regioną. Šiandien jis žinomas dėl savo įspūdingų kalnų peizažų, istorinių tvirtovių, nuostabaus grožio smėlio paplūdimių, tradicinio sidro ir laukinės pakrantės miestelių. Keista, kad turėdama didžiulius istorinius lobius, Astūrija dar nėra perpildyta turizmo, todėl keliaujant po regioną jūsų laukia ramybė. Garsiausi regiono miestai Gijonas ir Ovjedas traukia istorijos mėgėjus, nes juose gausu romėnų laikų palikimo.

Gaztelugatxe sala

Gaztelugatxe sala

Gaztelugatxe – tai nedidelė Biskajos įlankos sala, kuri su žemynine dalimi sujungta siauru akmeniniu tiltu. Salos viršūnėje stovi nedidelė koplyčia, skirta Šv. Jonui. Manoma, jog šią koplyčią pastatė Tamplierių ordino riteriai. Norint pasiekti viršūnę, teks užlipti 231 laiptelį aukštyn į uolėtą šlaitą. Pasiekus tikslą prieš jūsų akis atsivers žadą atimantys vaizdai.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Ispanijos klimatas

Įsikūrusi pietų – vakarų Europoje, šiltoje ir derlingoje klimato zonoje, Ispanijos pakrantė yra tikras rojus paplūdimio mėgėjams. Šalis turi tris skirtingas klimato zonas, todėl ir klimatas kartais būna labai įvairus. Vis dėlto didžiojoje šalies teritorijoje dominuoja Viduržemio subtropikų klimatas su karštomis, saulėtomis vasaromis bei švelniomis žiemomis. Drėgniausia šalies vieta – šiaurė, bet vasarą ir ten būna labai karšta. Visoje šalyje vasarą temperatūra pakyla iki 30 °C ir daugiau, o naktį nukrenta iki 20 °C. Pavasarį ir rudenį kai kuriose šalies dalyse užeina lietūs, o žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 10 °C. Geriausias laikas keliauti po Ispaniją nuo kovo iki spalio pabaigos, o liepos ir rugpjūčio mėnesiai būna karščiausi. Prie kranto temperatūrą reguliuoja jūra, todėl ten visada šilčiau.

Kaip nuvykti į Ispaniją?

Norėdami nuvykti į Ispaniją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Ispaniją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti Ispanijoje?

Viešojo transporto infrastruktūra Ispanijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai, jie patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, kurie itin komfortiški ir greiti, tačiau bilietai kainuoja žymiai brangiau nei keliaujant autobusu. Po šalį taip pat galima keliauti ir lėktuvu, bilietų kainos jei pirksite iš anksto bus žemesnės.

Madride viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,Tourist Travel Pass“, tai padės jums pigiau keliauti po sostinę. Būnant Madride geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus. Verta žinoti, kad Madridas turi ir naktinių autobusų sistemą. Autobusai kursuoja nuo 23:45 val. iki 6:00 val. ryto (15 – 30 minučių intervalu).

Barselonoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Hola Barcelona Travel Card, su kuria mieste galėsite naudotis viešuoju transportu nemokamai. Būnant Barselonoje geriausia keliauti metro. Tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus. Verta žinoti, kad Barselona taip pat turi ir naktinių autobusų sistemą. Visi naktiniai autobusai važiuoja per Katalonijos aikštę ir žymimi „N“ raide.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Ispanijoje

Ispanija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Ispanijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Ronda Lesseps – šiuolaikiškas gerai vertinamas viešbutis įsikūręs už 200 metrų nuo Barselonos Lesseps aikštės, netoli Guelio parko.
Eurostars Rey Don Jaime – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs strategiškai geroje Valensijos vietoje.
II Castillas Madrid – gerai vertinamas viešbutis, esantis puikioje vietoje miesto centre, vos už 300 metrų nuo Madrido Puerta del Sol rajono.
Hotel Boutique Calas de Alicante – geras viešbutis, įsikūręs netoli Alikantės Cabo de Huertas mieste.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Ispanijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Ispanijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Ispanijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Ispanijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Ispanijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Barselonoje, tai būtinai įsigykite Barcelona Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 20 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Planuojantys daugiau laiko praleisti Madride, turėtų įsigyti Madrid Pass kortelę, su kuria galima aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × four =