+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Montserato vienuolynas: ką pamatyti ir kaip nuvykti ten iš Barselonos!

Montserato vienuolynas

Montserato kalnas ir jame esantis vienuolynas nuo Barselonos nutolęs apie 50 km į Ispanijos šiaurę. Tai švenčiausia vieta šalyje, kuri gausiai lankoma turistų ir maldininkų. Montserato vienuolynas laikomas norų išsipildymo vieta, nes tikima, kad nusilenkus čia esančiai garsiajai medinei Juodosios Madonos statulėlei, išsipildo didžiausi norai.

Montserato vienuolyne šiandien vis dar gyvena apie 80 vienuolių bendruomenė, kurie nuolat meldžiasi ir suteikia prieglobstį norintiems.

Turistai gali laisvai lankyti vienuolyną, o kad apsilankymas būtų kuo naudingesnis, pristatysime jums pagrindines veiklas Montserato vienuolyne, kurios labiausiai sudomina lankytojus.

Montserato vienuolyno istorija

Nėra tiksliai žinoma kada vienuoliai pirmą kartą atvyko į Montseratą ir pradėjo statyti vienuolyną, tačiau manoma, kad jau IX a. šioje vietoje buvo pastatytos kelios šventųjų koplyčios. Oficialiai Montserato vienuolynas buvo įkurtas 1025 m., kai ant kalno buvo pastatyta romaninė bažnyčia. Nuo to laiko piligrimai ir pradėjo lankyti šią vietą.

Per ateinančius šimtmečius Montserato vienuolyno svarba augo kiekvieną dieną ne tik Ispanijoje, bet ir visame pasaulyje. Kristupo Kolumbo laikais viena iš salų Antiluose buvo pavadinta Montserato vardu, todėl ir Amerikoje pradėjo plisti Montserato Dievo Motinos garbinimas.

Montserato vienuolynas sunkiausią laikotarpį išgyveno 1811–1812 m., kai Montseratą sunaikino Napoleono armija, bei 1936–1939 m. Ispanijos pilietinio karo metu. Šiuo sunkiu laikotarpiu vienuoliai buvo priversti palikti vienuolyną, tačiau didelių pastangų dėka Katalonijos vyriausybei pavyko vienuolyną išgelbėti nuo visiško sunaikinimo. Po karo vienuoliai grįžo ir tęsė vienuolyno rekonstrukciją.

Vėlesniais metais vienuolynas vis augo ir plėtėsi. Laikui bėgant buvo restauruota bazilika, o visas kompleksas pastatytas taip, kad atitiktų lūkesčius daugybės kasmet į Montseratą atvykstančių piligrimų.

Montserato bazilika

Renesansinio stiliaus bazilikoje saugoma garsioji Juodosios Madonos statulėlė, kurios pamatyti atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Skulptūra stovi koplyčios gale ant pagrindinio altoriaus, tačiau norint ją pamatyti iš arti teks greičiausiai palaukti eilėje.

Bazilikoje nuo pirmadienio iki šeštadienio kasdien, 11:00 val. vyksta mišios, o 13:00 val. mišiose galima pamatyti ir išgirsti kaip gieda seniausias berniukų choras Europoje, kuris buvo įkurtas XIII a.

Montserato muziejus

Montserato vienuolynas taip pat turi muziejų. Tai meno muziejus, kuriame galima išvysti tokių garsių menininkų darbus kaip P. Pikaso, K. Monė, S. Dali, D. El Greko ir M. Karavadžo.

Muziejuje didelis dėmesys skiriamas Mergelės Marijos ikonografijai. Tokiu būdu apžvelgiami  Juodosios Madonos vaizdavimo poyčiai per daugelį metų.

Jame galima pamatyti ir Artimųjų Rytų archeologinių eksponatų kolekciją, kuri buvo pirmoji muziejaus ekspozicija. Kolekcijoje galima apžiūrėti įvairius objektus, kurie datuojami nuo XIII a.

Liturginių dirbinių kolekcijoje eksponuojami įvairūs XV – XX amžiaus sidabro ir aukso liturginiai dirbiniai.

Kaip nuvykti į Montserato vienuolyną?

Apsilankymas Montserato vienuolyne iš Barselonos yra populiari dienos kelionė, todėl norime pasidalinti keliomis kelionių pasirinkimo galimybėmis būtent iš šio miesto.

Autobusu iš Barselonos į Montseratą

Yra tiesioginis autobusas, kuris kartą per dieną anksti ryte išvyksta iš Barselonos į Montserato kalno viršūnę. Autobusas išvažiuoja iš Estación de Autobuses de Barcelona/Sants stotelės, kuri yra šalia Sants geležinkelio stoties Viriat gatvėje. Tai maždaug 10 minučių kelias pėsčiomis nuo Ispanijos aikštės. Kelionė į abi puses autobusu trunka apie 90 minučių.

Traukiniu iš Barselonos į Montseratą

Iš Barselonos į Montserato vienuolyną taip pat galima vykti traukiniu. Espanya stotyje reikia lipti į R5 liniją, iš kurios traukinys išvyksta kas valandą. Išlipus Aeri de Montserrat stotelėje, lyniniu keltuvu galima pakilti į kalno viršų arba tuo pačiu traukiniu galima vykti iki Monistrol de Montserrat stotelės ir iš ten iki vienuolyno pakilti funikulieriumi. Visa kelionė į vieną pusę trunka apie 1,5 valandos.

Jei važiuojate traukiniu iš Barselonos į Montseratą, galite pasinaudoti kombinuotais traukinio bilietais, į kuriuos gali būti įtrauktas geležinkelio bilietas ir keltuvas į Monserato vienuolyną.

Montserato vienuolyno lokacijos vieta ČIA.

Montserato vienuolynas darbo laikas:

Montserato vienuolynas dirba nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 09:00 iki 17:45 val. Šeštadieniais ir švenčių dienomis nuo 09:00 iki 19:00 val.

Montserato vienuolynas bilietai ir kainos:

Bilietus į Montserato vienuolyną ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

one × five =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą