+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Zakinto sala

Zakinto sala

Zakinto sala

Graikijai priklausanti Zakinto sala yra Jonijos jūroje, netoli garsaus pusiasalio Peloponeso, vos už 16 km nuo jo vakarinės pakrantės. Salos šiaurinės ir vakarinės dalys yra labiau kalnuotos, sudarytos iš ryškiai baltų kalkakmenio uolų, krentančių į jūrą ir suformuojančių nuostabaus grožio įlankas. Rytinėje ir pietinėje pusėje driekiasi auksiniai smėlio paplūdimiai, skalaujami smaragdinio vandens. Čia pamatysite perinčius nykstančius jūrinius vėžlius, grožėsitės fantastiškais saulėlydžiais, ragausite gardžiausių patiekalų, nardydami susipažinsite su turtingu povandeniniu pasauliu, išbandysite įvairias vandens pramogas ir patirsite daugybę gražių akimirkų. Zakinto architektūroje vis dar jaučiamas Venecijos palikimas, nes kažkada sala priklausė venecijiečiams. Zakinto sala dėl savo grožio, draugiškų vietinių gyventojų ir skanaus maisto yra viena populiariausių atostogų krypčių, kurią renkasi turistai iš viso pasaulio.

Zakinto sala lankytinos vietos

Zakinto miestas

Zakinto miestas

Rytinėje salos pakrantėje įsikūręs Zakinto miestas yra populiarus turistų tarpe. Miestas tiesiogine prasme buvo prikeltas iš pelenų, nes 1953 m. įvykęs stiprus žemės drebėjimas sugriovė beveik visus pastatus. Šiandien Zakinto mieste galima rasti įdomių lankytinų objektų – bažnyčias, senovines aikštes, muziejus ir kitus architektūros šedevrus. Centrinės gatvės ir aikštės užpildytos kepyklomis, kavinėmis, suvenyrų parduotuvėlėmis, juvelyrinių dirbinių ir meno dirbtuvėmis.

Bizantijos muziejus

Bizantijos muziejus

Pagrindinėje Zakinto miesto aikštėje rasite Bizantijos muziejų, kuriame eksponuojamos religinės ikonos, freskos ir skulptūros iš salos bažnyčių ir vienuolynų, datuojamų nuo XII a. Taip pat išvysite ir keletą nespalvotų nuotraukų padarytų 1950 m., todėl galėsite pamatyti kaip miestelis atrodė prieš katastrofišką 1953 m. žemės drebėjimą.

Navagio paplūdimys

Navagio paplūdimys

Navagio paplūdimys – tai gražiausias Zakinto salos paplūdimys, kuris kiekvienais metais pritraukia tūkstančius poilsiautojų. Įspūdingų klinčių uolų apsuptame, nedideliame balto smėlio paplūdimyje stūkso laivo liekanos. Teigiama, kad „MV Panagiotis“ laivas gabeno kontrabandines cigaretes ir buvo persekiojamas Graikijos jūrų laivyno. Susidūręs su didžiule audra, laivas sudužo, o įgula pabėgo norėdama išvengti bausmių. Šis įspūdingas paplūdimys pasiekiamas tik laiveliu arba nuomotu kateriu. Norintiems pamatyti nuostabiausius šios vietos vaizdus, rekomenduojame vykti į apžvalgos aikšteles, iš kurių paplūdimys atsiveria visu grožiu. Daugiau apie Navagio galite paskaityti ČIA.

Porto Limnionas

Porto Limnionas

Porto Limnionas – įspūdingo grožio lagūna, kurią galima rasti pietvakarinėje Zakinto salos dalyje. Nutiesus naują kelią, ši vieta kiekvienais metais tampa vis populiaresnė. Pati lagūna apsupta žydrai žalsvo vandens, kuriame galima nardyti ar tiesiog pasideginti. Taip pat čia rasite tradicinę, graikišką taverną su daugybe skanių vietinių patiekalų, o iš viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į Porto Limnioną.

Gerako paplūdimys

Gerako paplūdimys

Zakinto sala turi ne vieną gražų paplūdimį, todėl poilsiautojai ją taip mėgsta. Gerako paplūdimys tituluojamas vienu gražiausiu iš saloje esančių paplūdimių. Tai ilgas ir platus smėlio ruožas, kuris yra Zakinto jūros parko dalis. Nuo gegužės iki spalio jame galima stebėti didžiuosius jūrų vėžlius – logerhedus, kurie šiame paplūdimyje peri.

Panagia Skopiotissa vienuolynas

Panagia Skopiotissa vienuolynas

Panagia Skopiotissa vienuolynas yra seniausia bažnyčia saloje, kuri iškilo XV amžiaus viduryje. Bažnyčia buvo pastatyta kryžiaus formos Artemidės šventyklos vietoje ir yra apsupta kadaise klestėjusio vienuolyno griuvėsių. Bažnyčios viduje pamatysite gražius šventųjų paveikslus, freskas ir įspūdingą Mergelės Marijos ikoną, pagaminta Konstantinopolyje. Kelias iki Panagia Skopiotissa nėra lengvas, tačiau pasiekus vienuolyną, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai.

Alyvuogių aliejaus muziejus

Alyvuogių aliejaus muziejus

Jeigu esate didelis alyvuogių gerbėjas, tai privalote užsukti į „Aristeon Olive Oil Press“ muziejų, kuris įsikūręs Lithakijos kaime. Muziejuje eksponuojama tradicinė įranga ir įrankiai, kurie buvo naudojami alyvuogėms perdirbti į alyvuogių aliejų. Čia organizuojamos ekskursijos, kurių metu galima daugiau sužinoti apie alyvuoges, jų panaudojimo procesus ir istoriją. Muziejuje taip pat galima paragauti ir įsigyti kokybiško alyvuogių aliejaus.

Keri urvai

Keri urvai

Pietinėse pakrantėse esančiuose kaimuose, tokiuose kaip Agios Sostis, Limni Keriou ir Laganas, galite užsisakyti ekskursiją laiveliais po Keri urvus. Jus nustebins baltos, stačios uolos, iškilusios iki 300 metrų, o jų apačioje pilna urvų ir įspūdingų arkų. Į kai kuriuos urvus galima įplaukti su laivu, o kitus pasiekti galima tik išlipus iš valties.

Anafonitria vienuolynas

Anafonitria vienuolynas

Nedideliame Anafonitria kaimelyje įsikūręs XV amžiuje statytas vienuolynas, skirtas Mergelei Marijai. Šventasis Zakinto globėjas Agios Dionysios šiame vienuolyne praleido paskutinius gyvenimo metus. Vienuolynas turi nuostabų akmeninį bokštą, kuris iš pradžių buvo pastatytas gynybiniams tikslams, bet vėliau paverstas į varpinę. Lankytojus labiausiai traukia įspūdingos vienuolyno freskos, kurioms daugiau nei penki šimtai metų.

Vėžlių sala (Marathonisi)

Vėžlių sala (Marathonisi)

Ši salelė esanti Lagano įlankoje, Zakinto pietuose, dažnai vadinama Vėžlių sala, nes joje galima pamatyti didžiausius jūrų vėžlius – logerhedus. Ant išnykimo ribos esantys vėžliai yra labai saugomi. Zakinto sala gali pasigirti tuo, kad joje yra net septyni šių vėžlių lizdų paplūdimiai. Dėl vėžlių ši sala negyvenama ir turistai iš jos turi išvykti prieš saulėlydį, kad vėžliai galėtų išlipti į krantą ir dėti kiaušinius. Ji pasiekiama tik privačių ekskursijų metu, kurias geriausia užsisakyti iš anksto internetu.

Žydrosios olos

Žydrosios olos

Žydrosios olos – tai viena populiariausių ir labiausiai reklamuojamų Zakinto salos turistinių įdomybių. Olos yra išsidėsčiusios šiaurės vakarų pusėje ir pasiekiamos tik laiveliais ekskursijų metu. Žydrąsias olas supantis vanduo spindi ryškiai mėlyna spalva, dėl to ir gavo tokį pavadinimą. Svarbu tai, kad į šią vietą geriausia vykti anksti ryte, nes būtent tada žydri atspalviai būna patys ryškiausi. Turus į šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Bochali kaimelis

Bochali kaimelis

Vos už dviejų kilometrų nuo Zakinto miesto, ant kalvos įsikūręs Bochali kaimelis yra populiarus tarp turistų. Dauguma čia atvyksta pasivaikščioti ramiomis gatvelėmis, apžiūrėti nedidelę Zoodos Pigi bažnyčią ir istorinę venecijiečių pilį. Didžiausias šio kaimelio akcentas – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria pasakiški vaizdai į Zakinto miestą, jo uostą ir Jonijos jūrą.

Argassi miestelis

Argassi miestelis

Netoli Zakinto miesto esantis pajūrio miestelis Argassi, turi ką pasiūlyti įvairių poreikių turistams. Skopos kalno papėdėje esančiame miestelyje rasite daugybę restoranų, įvairių parduotuvių, tradicinių smuklių ir naktinių klubų, kuriuose galėsite linksmintis iki paryčių. Argassi taip pat galima aplankyti senas bažnyčias, istorinius tiltus ir akvedukų griuvėsius. Miestelio paplūdimys susideda iš daugybės mažų įlankėlių, kuriose galima degintis, mėgautis vandens sportu ar tiesiog pasivaikščioti.

Šizos kryžius

Šizos kryžius

Kampi kaimelyje, ant Šizos uolos stovi didžiulis kryžius, kuris buvo pastatytas norint pagerbti Graikijos pilietinio karo aukas. Iš šios vietos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Jonijos jūrą ir Zakinto salą. Artėjant vakarui, galite prisėsti tavernoje ir grožėkitės nepamirštamu saulėlydžiu.

Laganas

Laganas

Laganas – tai populiariausias ir didžiausias kurortas Zakinto saloje, kuris labiausiai traukia jaunus žmones bei šeimas. Lagano auksinio smėlio paplūdimys, kurio ilgis yra 9 km, laikomas didžiausiu ir gražiausiu saloje. Kurorto lankytojams siūlomas platus viešbučių, apartamentų, restoranų, smuklių, barų ir klubų pasirinkimas. Tačiau reikėtų žinoti, kad Laganas dažnai būna perpildytas, todėl ieškantiems ramesnio poilsio, siūlome rinktis kitą kurortą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Zakinto salos klimatas

Zakinto salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Saloje kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Zakinto saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 27 °C temperatūra. Lapkritis ir gruodis yra lietingiausi mėnesiai saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Zakinto salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Zakinto salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Zakinto salą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Zakinto salą?

Norėdami keliauti po Zakinto salą galite naudotis autobusais. Jų sistema gerai išvystyta, todėl patogiai pasieksite ir tolimiausius salos kampelius.

Visgi planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Zakinto saloje

Zakinto sala kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Varres – už 1,2 km nuo Zakinto miesto centro esantis, geras viešbutis su panoraminiais vaizdais.
Strada Marina – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs už 100 metrų nuo Zakinto centro ir uosto.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Zakinto salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Zakinto salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Zakinto salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Zakinto salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Zakinto salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nine − seven =