+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Budė

Budė

Budė

Už poliarinio rato, Norvegijos šiaurėje yra įsikūręs miestas Budė. Jame dominuoja pokario architektūra ir tarp jų įsiterpusios žavios, spalvingos prekybinės gatvelės. Miestas randasi prie pat jūros, todėl turi didžiulę prieplauką bei nuostabius kalnų vaizdus. Budė dažniausiai būna tik tarpinė stotelė keliaujant į Lofoteno salas, tačiau rekomenduojame čia pasilikti bent porą dienų. Miesto apylinkės tikrai turi ką pasiūlyti turistams. Tikriausiai garsiausia Budės vieta yra vandens sūkuriai, kuriuos rasite apie 30 kilometrų nuo miesto. Taip pat netoli Budės driekiasi labai gražus rausvo smėlio paplūdimys Mjelle, kuriame turistams dažniausiai labai patinka. Istorijos gerbėjai gali aplankyti Aviacijos muziejų ar užsukti į autentišką Kjerringøy kaimą. Budė tarsi neatrastas brangakmenis, kurio keliautojai dažniausiai neįvertina.

Budė lankytinos vietos

Norvegijos aviacijos muziejus

Norvegijos aviacijos muziejus

Norvegijos aviacijos muziejus buvo atidarytas 1994 m. ir jis yra didžiausias tokio tipo muziejus Skandinavijoje. Muziejus turi sukaupęs didžiulę karinės ir civilinės aviacijos kolekciją. Tarp eksponatų išvysite ir karinius šnipų lėktuvus bei II pasaulinio karo lėktuvus, kurie dalyvavo mūšiuose. Norvegijos aviacijos muziejus taip pat turi ir interaktyvias sales, kuriose veiklos ras sau ne tik mažieji lankytojai, bet ir suaugusieji.

Budės uostas

Budės uostas

Norvegijoje yra daugybė gražių uostų, todėl ir Budės uostas jūsų nenuvils. Čia visada pilna šurmulio, o gražūs kalnų vaizdai, esantys uosto fone, tik dar labiau patraukia dėmesį. Pasivaikščiokite, pasigrožėkite krantine ar išsinuomokite valtį ir plaukite patirti naujų pojūčių.

Nordlandsbadet baseinas

Nordlandsbadet baseinas

Nordlandsbadet baseinas vienas moderniausių ir naujausių visoje Norvegijoje. Baseinas turi įvairaus dydžio baseinus, vandens čiuožyklas, sūkurines vonias ir linksmuosius kalnelius. Mažieji taip pat čia turės ką veikti, nes jiems įrengta atskira maudynių zona. Šis baseinas puikus pasirinkimas, jei už lango lyja lietus.

Budės katedra

Budės bažnyčia

Budės bažnyčia, turinti gilią istoriją, yra didžiausia mieste. Anksčiau čia stovėjusi bažnyčia buvo sudeginta Antrojo pasaulinio karo metu, kai vokiečiai atakavo miestą. Po karo buvo nuspręsta atstatyti ją ir 1956 m. pavyko tai padaryti. Šiuo metu bažnyčia tarnauja visuomenei ir yra vienas įdomesnių lankytinų objektų šiame mažame mieste.

Budės gatvės menas

Budės gatvės menas

Pasivaikščiokite po miesto centrą ir pasigrožėkite Budės gatvės menu. 2016 m. mieste vyko meno festivalis, kuriame dalyvavo tarptautiniai menininkai, papuošę pastatų šonus savo darbais. Po šio festivalio Budė atgijo, todėl nepagailėkite savo laiko šiam grožiui apžiūrėti ir įvertinti.

Saltstraumen srovės

Saltstraumen

Budė garsi ir dar vienu lankytinu objektu. Vos už 30 kilometrų nuo miesto, jūs galite išvysti vieną stipriausių vandens sūkurių pasaulyje – Saltstraumen. Vandens srovės greitis šioje vietovėje kartais siekia beveik 40 km/val, būtent dėl šios priežasties ir susiformuoja šie įspūdingi vandens sūkuriai. Šis vandens reiškinys vyksta kas kelias valandas, todėl nusiteikite, kad gali tekti ir šiek tiek palaukti.

Kjerringøy kaimas

Kjerringøy kaimas

Kjerringøy kaimas nutolęs maždaug 30 kilometrų į šiaurę nuo Budės miesto. Atvykę į šį autentišką kaimą, sugrįšite atgal į XIX a. Anksčiau ši vieta buvo didelis prekybos taškas. Viešėdami jame, galėsite dalyvauti ekskursijose po pagrindinius namus ir muziejaus teritoriją. Čia sužinosite apie tų laikų klasių skirtumus ir kasdienį gyvenimą, taip pat žvejybos ir prekybos istoriją. Daugelis pastatų atviri visuomenei, o muziejaus kolekcija perteikia beveik išsamų XIX amžiaus Nordlando kasdienio gyvenimo ir prekybos vaizdą. Parduotuvėje galite nusipirkti dovanų ir suvenyrų.

Mjelle paplūdimys

Mjelle paplūdimys

Įspūdingas Mjelle paplūdimys, garsėjantis rausvu smėliu, yra nutolęs nuo Budės 23 kilometrus į šiaurę. Norėdami pasiekti Mjelle paplūdimį iš pradžių vykite iki automobilių stovėjimo aikštelės, o po to pėsčiomis per 20 – 30 minučių nueisite iki šio žavingo paplūdimio. Tai vienas labiausiai lankomų objektų lankantis Budės mieste.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Budės klimatas

Budė turi permainingą klimatą, čia net sausiausią mėnesį būna trumpalaikiai lietūs. Šiame rajone vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Mieste vasaros trumpos, vėsios ir daugiausia debesuotos, o žiemos ilgos, šlapios ir vėjuotos. Vidutinė metinė temperatūra Budėje yra 4,7 °C, o šilčiausio mėnesio liepos temperatūra siekia vos 12,6 °C. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio.

Kaip nuvykti į Budę?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Budę nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Budę ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą

Planuojantiems keliauti į Norvegiją automobiliu iš Lietuvos siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 16 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Norvegijos bei Lofoteno salos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Norvegiją?

Norvegijos transporto infrastruktūra yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Norvegiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, esančiuose sustojimuose arba parduotuvėse MIX, Narvesen ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Norintiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Norvegijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Norvegijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Nakvynė Budės mieste

Norvegija pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstaigų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Comfort Hotel Bodø – pačiame Budės centre esantis viešbutis.
Quality Hotel Ramsalt – gerą įvertinimą turintis viešbutis, kuris įsikūręs ramioje netoli centro.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Budės žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Budės žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Budės žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Budės žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Budės žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos visų fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, kurio ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis turi ką parodyti savo svečiams.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four × four =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą