+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Budė

Budė

Budė

Už poliarinio rato, Norvegijos šiaurėje yra įsikūręs miestas Budė. Jame dominuoja pokario architektūra ir tarp jų įsiterpusios žavios, spalvingos prekybinės gatvelės. Miestas yra prie pat jūros, todėl turi didžiulę prieplauką bei nuostabius kalnų vaizdus. Budė dažniausiai būna tik tarpinė stotelė keliaujant į Lofoteno salas, tačiau rekomenduojame čia pasilikti bent porą dienų. Miesto apylinkės tikrai turi ką pasiūlyti turistams. Tikriausiai garsiausia Budės vieta yra vandens sūkuriai, kuriuos rasite apie 30 kilometrų nuo miesto. Taip pat netoli Budės yra labai gražus rausvo smėlio paplūdimys Mjelle, kuriame turistams dažniausiai labai patinka. Istorijos gerbėjai gali aplankyti Aviacijos muziejų ar užsukti į autentišką Kjerringøy kaimą. Budė tarsi neatrastas brangakmenis, kurio keliautojai dažniausiai neįvertina.

Budė lankytinos vietos

Norvegijos aviacijos muziejus

Norvegijos aviacijos muziejus

Norvegijos aviacijos muziejus buvo atidarytas 1994 m. ir jis yra didžiausias tokio tipo muziejus Skandinavijoje. Muziejus turi sukaupęs didžiulę karinės ir civilinės aviacijos kolekciją. Tarp eksponatų išvysite ir karinius šnipų lėktuvus bei II pasaulinio karo lėktuvus, kurie dalyvavo mūšiuose. Norvegijos aviacijos muziejus taip pat turi ir interaktyvias sales, kuriose veiklos ras sau ne tik mažieji lankytojai, bet ir suaugusieji.

Budės uostas

Budės uostas

Norvegijoje yra daugybė gražių uostų, todėl ir Budės uostas jūsų nenuvils. Čia visada pilna šurmulio, o gražūs kalnų vaizdai, esantys uosto fone, tik dar labiau patraukia dėmesį. Pasivaikščiokite, pasigrožėkite krantine ar išsinuomokite valtį ir plaukite patirti naujų pojūčių.

Nordlandsbadet baseinas

Nordlandsbadet baseinas

Nordlandsbadet baseinas vienas moderniausių ir naujausių visoje Norvegijoje. Baseinas turi įvairaus dydžio baseinus, vandens čiuožyklas, sūkurines vonias ir linksmuosius kalnelius. Mažieji taip pat čia turės ką veikti, nes jiems įrengta atskira maudynių zona.  Šis baseinas puikus pasirinkimas, jei už lango lyja lietus.

Budės katedra

Budės bažnyčia

Budės bažnyčia, turinti gilią istoriją, yra didžiausia mieste. Anksčiau čia stovėjusi bažnyčia buvo sudeginta Antrojo pasaulinio karo metu, kai vokiečiai atakavo miestą. Po karo buvo nuspręsta atstatyti ją ir 1956 m. pavyko tai padaryti. Šiuo metu bažnyčia tarnauja visuomenei ir yra vienas įdomesnių lankytinų objektų šiame mažame mieste.

Budės gatvės menas

Budės gatvės menas

Pasivaikščiokite po miesto centrą ir pasigrožėkite Budės gatvės menu. 2016 m. mieste vyko meno festivalis, kuriame dalyvavo tarptautiniai menininkai, papuošę pastatų šonus savo darbais. Po šio festivalio Budė atgijo, todėl nepagailėkite savo laiko šiam grožiui apžiūrėti ir įvertinti.

Saltstraumen srovės

Saltstraumen

Budė garsi ir dar vienu lankytinu objektu. Vos už 30 kilometrų nuo miesto, jūs galite išvysti vieną stipriausių vandens sūkurių pasaulyje – Saltstraumen. Vandens srovės greitis šioje vietovėje kartais siekia beveik 40 km/val, būtent dėl šios priežasties ir susiformuoja šie įspūdingi vandens sūkuriai. Šis vandens reiškinys vyksta kas kelias valandas, todėl nusiteikite, kad gali tekti ir šiek tiek palaukti.

Kjerringøy kaimas

Kjerringøy kaimas

Kjerringøy kaimas yra maždaug 30 kilometrų į šiaurę nuo Budės miesto. Atvykę į šį autentišką kaimą, sugrįšite atgal į XIX a. Anksčiau ši vieta buvo didelis prekybos taškas. Viešėdami jame, galėsite dalyvauti ekskursijose po pagrindinius namus ir muziejaus teritoriją. Čia sužinosite apie tų laikų klasių skirtumus ir kasdienį gyvenimą, taip pat žvejybos ir prekybos istoriją. Daugelis pastatų yra atviri visuomenei, o muziejaus kolekcija perteikia beveik išsamų XIX amžiaus Nordlando kasdienio gyvenimo ir prekybos vaizdą. Parduotuvėje galite nusipirkti dovanų ir suvenyrų.

Mjelle paplūdimys

Mjelle paplūdimys

Įspūdingas Mjelle paplūdimys, garsėjantis rausvu smėliu, yra nutolęs nuo Budės 23 kilometrus į šiaurę. Norėdami pasiekti Mjelle paplūdimį iš pradžių vykite iki automobilių stovėjimo aikštelės, o po to pėsčiomis per 20 – 30 minučių nueisite iki šio žavingo paplūdimio. Tai vienas labiausiai lankomų objektų lankantis Budės mieste.

Budės klimatas

Budė turi permainingą klimatą, čia net sausiausią mėnesį būna trumpalaikiai lietūs. Šiame rajone vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Mieste vasaros trumpos, vėsios ir daugiausia debesuotos, o žiemos ilgos, šlapios ir vėjuotos. Vidutinė metinė temperatūra Budėje yra 4,7 °C, o šilčiausio mėnesio liepos temperatūra siekia vos 12,6 °C. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio.

Kaip nuvykti į Budę?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Budę nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Budę ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Daugiau info apie transportą   >>>>

Nakvynė Budės mieste

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, nakvynės vietų galite paieškoti patys.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir ekskursijas.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • Manawa siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Budės žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Budės žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Budės žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Budės žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Budės žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos visų fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, kurio ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis turi ką parodyti savo svečiams.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti griežtai draudžiama!!!
Copy link