+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Guelio parkas Barselona: ką pamatyti, bilietų kainos, darbo laikas!

Guelio parkas Barselona

Išskirtinė ir labai populiari vieta Barselonoje yra Guelio parkas, kurį suprojektavo garsusis katalonų architektas Antonijus Gaudi. Parkas yra mėgstamas ne tik turistų, tačiau čia mielai lankosi ir vietiniai gyventojai. Tai vienas įdomiausių parkų pasaulyje, kuris įkurtas ant gražios kalvos. Parke driekiasi netradiciniai pasivaikščiojimo takai ir veši unikali augmenija. Jį puošia įvairios figūros, spalvotos mozaikos, o nuo pagrindinės parko dalies atsiveria graži Barselonos panorama. Čia galima rasti ir garsiojo A. Gaudi architekto gyvenamąjį namą, kuriame įkurtas muziejus.

Guelio parko istorija

Ispanijos verslininkas E. Guelis nusamdė garsų architektą A. Gaudi, kad šis įgyvendintų jo svajonių projektą. E. Guelis nusipirkęs apie 15 ha žemės sklypą, svajojo jį paversti Barselonos elito gyvenamuoju rajonu. A. Gaudi prie projekto dirbo apie 14 metų. Architektas parengė virš 60 sklypų planą, kurie turėdami panoraminį vaizdą į miestą, turėjo būti išparduoti akimirksniu. Deja, šis rajonas elito nedomino ir buvo parduoti vos du sklypai. Buvo pastatyti du namai, kurių vienas priklausė advokatui, o kitą įsigijo pats architektas A. Gaudi. Šie namai išlikę iki šių dienų, todėl lankytojai atvykę į parką, gali juos apžiūrėti. Kadangi projektas nebuvo sėkmingas, jis buvo sustabdytas. Vėliau verslininko artimieji parką pardavė Barselonos miestui, o šis 1922 m. didžiulį plotą pavertė viešuoju parku. Nuo tada parko populiarumas tik augo, o šiandien jis yra viena populiariausių Barselonos miesto erdvių.

Guelio parko architektūra

Guelio parkas Barselona

Architektas A. Gaudis buvo stipriai paveiktas natūralių formų ir intensyviai jas naudojo savo darbuose. Dirbdamas prie Guelio parko, kūrėjas ne tik sugebėjo atgaivinti pasaką savo architektūra, bet ir išrado Trencandis techniką. Trencandis – tai mozaika, sukurta iš smulkių skaldytų keramikos gabalėlių. Ši technika buvo naudojama beveik visame parke. Kur bepasisuki, visur akį traukia įvairiaspalvėmis plytelėmis iškloti mozaikiniai suoliukai. Taip pat parke išsibarstę ir gyvūnai, tokie kaip salamandra, gyvatė, aštuonkojai, liūtai, sukurti naudojant būtent Trencandis techniką.

Ties parko centriniu įėjimu stovi du įspūdingi statiniai. Vienas iš jų paviljonas su pinakliu, papuoštas tipiniu Gaudi penkiakampiu kryžiumi, skirtas administracijai, o kitas – buvo statytas sargybai.

Vienas labiausiai žavinčių objektų parke yra A. Gaudi namas, kuriame įkurtas muziejus, eksponuojantis architekto sukurtus baldus, įvairias dekoracijas, piešinius ir kitus daiktus. Ne mažiau įspūdingos ir šalia stovinčios 86 dorėninės kolonos, laikančios keistų formų lubas, išpuoštas įmantria keramine puošyba. Iš šios vietos vingiuoja spalvingų keramikinių gyvūnų statulomis apstatyti laiptai. Jie veda į apžvalgos aikštelę su įmantriomis mozaikomis puoštu balkonu. Laiptų apačioje įkurdinta mylima A. Gaudi mozaikinė salamandra. Šie laiptai ypač mėgstama turistų vieta, kur jie renkasi fotografuotis. Abiejose laiptų pusėse eina spalvinga siena, kurios dizainas skirtingas ir unikalus, todėl tik galima įsivaizduoti kaip kruopščiai buvo apgalvota kiekviena šio parko detalė.

A. Gaudi labai patiko senovės Graikijos aikštės, todėl vieną tokių aikščių norėjo sukurti Barselonos žmonėms. Guelio parke jis sukūrė Gamtos aikštę, kuri buvo pusiau įkomponuota į pačios kalvos šlaito uolas. Atrodo, kad aikštė siekia vandenyną, tarsi būtų galima išeiti ir jį paliesti. Pietinę aikštės pusę juosia Serpantino suolas, kuris primena plaukiančios jūros gyvatės formą. Jis padengtas šimtais plytelių mozaikų, primenančių gyvatės žvynus ir sukuriančių fantastišką vaivorykštės efektą visoje panoramoje. Būtent Gamtos aikštėje bėgant laikui vyko daugybė spektaklių, festivalių ir renginių.

Kaip nuvykti į Guelio parką?

Guelio parkas lengvai pasiekiamas viešuoju transportu.

„Lesseps“ ir „Vallcarca“ yra artimiausios metro stotys, tai apie dešimt minučių pėsčiomis iki parko.

Į parką taip pat galima patekti 24 ir 92 maršrutų autobusais.

Nuo Barselonos miesto centro iki parko yra maždaug 30 – 40 minučių pėsčiomis.

Guelio parko lokacijos vieta ČIA.

Guelio parkas darbo laikas:

Guelio parkas dirba kiekvieną dieną nuo 09:30 iki 19:30 val.

Guelio parkas bilietai ir kainos:

Bilietus į parką ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

16 + 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą