+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Šionbruno rūmai Vienoje: ką pamatyti, bilietų kainos, darbo laikas!

Šionbruno rūmai

Įspūdingi Šionbruno rūmai, eantys keli kilometrai į vakarus nuo Vienos centro, yra viena lankomiausių vietų mieste. XVIII a. pradžioje pastatyti rūmai priklausė garsiajai Habsburgų dinastijai. Šionbruno rūmai laikomi vienais gražiausių baroko stiliaus rūmų Europoje. Alėjomis ir sodais apsuptą kompleksą sudaro 1441 kambarys. Rūmų plotas apima net 176 hektarus, todėl norintys apžiūrėti juos, turėtų skirti tam pakankamai laiko. Šionbruno rūmai turi unikalų išplanavimą ir pasakišką interjerą, todėl jie įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Interjere vyrauja balta spalva ir rokoko stilius, nors kiekvienas kambarys įrengtas išskirtinai.

Šiandien turistai gali apžiūrėti daugybę rūmų komplekso vietų – nuo prabangiai įrengtų kambarių iki nuostabių meno kūrinių. Norintiems kuo geriau išnaudoti savo apsilankymą, pristatysime pagrindines veiklas Šionbruno rūmuose, kurios labiausiai sudomina lankytojus.

Imperatoriškieji apartamentai

Nors tik 40 iš 1441 Šionbruno rūmų kambarių yra atviri visuomenei, tačiau to pakanka, kad lankytojai galėtų pajusti išskirtinę jų didybę. Čia galima pamatyti prabangius imperatoriaus Prano Juozapo I ir jo žmonos Elžbietos apartamentus.

Vienas didžiausių akcentų šiuose apartamentuose – Prano Juozapo I miegamasis su paprasta kareivio lova, kurioje imperatorius mirė 1916 m. lapkričio 21 d. Jis šalį valdė net 68 metus. Verta atkreipti dėmesį į imperatorienės Elžbietos saloną, kuriame kabo pasteliniais dažais nutapyti jos vaikų portretai.

Labiausiai lankytojų dėmesį prikausto „Milijonų kambarys“ – tai privatus imperatorienės Marijos Teresės salonas, įrengtas iš retos raudonmedžio rūšies, vadinamos „Fekatin“ arba „Vicatin“. Paauksuotais raižiniais puoštame kambaryje galima taip pat apžiūrėti nutapytų 260 Indijos ir Persijos miniatiūrų.

Be visų prabangių kambarių rekomenduojama pasižvalgyti ir po Didžiąją galeriją, kurioje kadaise vykdavo iškilmingi imperatoriškieji pokyliai.

Šionbruno rūmų parkas ir sodai

Vienos botanikos sodas

XVIII a. baroko stiliumi įrengtas Šionbruno parkas užima 500 arų plotą. Tiek rūmų parkas, tiek sodai yra atviri lankytojams ištisus metus. Čia galima grožėtis įspūdingais fontanais, įvairiomis skulptūromis, paminklais ir gėlėmis.

Viena ryškiausių parko vietų yra 1883 m. pastatytas didžiulis „Palm House“ šiltnamis. Tai vienas didžiausių tokio tipo botaninių eksponatų pasaulyje, kuriame auga apie 4500 augalų rūšių ir skraido šimtai skirtingų rūšių drugelių.

1775 m. netoli rūmų ant kalno viršūnės buvo pastatytas įspūdingas kolonadinis „Gloriette“ statinys. Labiausiai žadą atimanti pastato vieta – įstiklinta vidurinė dalis, kurią vainikuoja galingas imperatoriškasis erelis, apsuptas trofėjų. Nuo „Gloriette“ viršaus atsiveria nuostabi Vienos panorama.

Imperatoriškasis vežimų muziejus

Šionbruno rūmų teritorijoje įkurtas imperatoriškas vežimų muziejus. Jame eksponuojama daugiau nei 60 istorinių vežimų ir kitų transporto priemonių turinti kolekcija, vis dar naudojama austrų monarchų ypatingoms progoms.

Ypatingas dėmesys muziejuje skiriamas imperatorienei Elžbietai, kuri buvo laikoma viena gražiausių Europos aristokračių. „Sisi“ take demonstruojami ištaigingi Elžbietos vežimai, taip pat asmeniniai jos daiktai, tokie kaip suknelės ir vienintelis išlikęs balnas.

Vienos zoologijos sodas

Vienos zoologijos sodas

Šionbruno rūmų teritorijoje įsikūręs Vienos zoologijos sodas, kuris yra seniausias pasaulyje. 1752 m. pastatyta sodą rekomenduojama aplankyti dėl jame gyvenančių daugiau nei 700 skirtingų rūšių gyvūnų, įskaitant ir kai kurias nykstančias rūšis. Penkis kartus jis buvo paskelbtas geriausiu zoologijos sodu Europoje. Populiariausi zoologijos sodo gyventojai yra pandos, baltieji lokiai, zebrai, Afrikos drambliai, amūrinis leopardas. Sode lankytojai turi galimybę ne tik stebėti įvairiausius gyvūnus, tačiau ir juos maitinti. Čia nuolat vyksta daugybė ekskursijų, kurių metu gidas lankytojams papasakoja daug įdomių detalių apie gyvūnus ir zoologijos sodą. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu ČIA.

Kaip nuvykti į Šionbruno rūmus?

Šionbruno rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu.

„Schönbrunn“ (U4 maršrutas) yra artimiausia metro stotis, tai apie dešimt minučių pėsčiomis nuo rūmų.

Į rūmus taip pat galima patekti 10 ir 58 maršruto tramvajais bei 10A autobusu.

Nuo Vienos miesto centro iki Šionbruno rūmų yra maždaug 40 minučių pėsčiomis.

Šionbruno rūmų lokacijos vieta ČIA.

Šionbruno rūmai darbo laikas:

Šionbruno rūmai dirba kiekvieną dieną, dažniausiai nuo 08:30 iki 17:00 val. Tikslias darbo valandas galite peržiūrėti čia.

Šionbruno rūmai bilietai ir kainos:

Bilietus į rūmus ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eighteen + six =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą