Nors tik 40 iš 1441 Šionbruno rūmų kambarių yra atviri visuomenei, tačiau to pakanka, kad lankytojai galėtų pajusti išskirtinę jų didybę. Čia galima pamatyti prabangius imperatoriaus Prano Juozapo I ir jo žmonos Elžbietos apartamentus.
Vienas didžiausių akcentų šiuose apartamentuose – Prano Juozapo I miegamasis su paprasta kareivio lova, kurioje imperatorius mirė 1916 m. lapkričio 21 d. Jis šalį valdė net 68 metus. Verta atkreipti dėmesį į imperatorienės Elžbietos saloną, kuriame kabo pasteliniais dažais nutapyti jos vaikų portretai.
Labiausiai lankytojų dėmesį prikausto „Milijonų kambarys“ – tai privatus imperatorienės Marijos Teresės salonas, įrengtas iš retos raudonmedžio rūšies, vadinamos „Fekatin“ arba „Vicatin“. Paauksuotais raižiniais puoštame kambaryje galima taip pat apžiūrėti nutapytų 260 Indijos ir Persijos miniatiūrų.
Be visų prabangių kambarių rekomenduojama pasižvalgyti ir po Didžiąją galeriją, kurioje kadaise vykdavo iškilmingi imperatoriškieji pokyliai.
XVIII a. baroko stiliumi įrengtas Šionbruno parkas užima 500 arų plotą. Tiek rūmų parkas, tiek sodai yra atviri lankytojams ištisus metus. Čia galima grožėtis įspūdingais fontanais, įvairiomis skulptūromis, paminklais ir gėlėmis.
Viena ryškiausių parko vietų yra 1883 m. pastatytas didžiulis „Palm House“ šiltnamis. Tai vienas didžiausių tokio tipo botaninių eksponatų pasaulyje, kuriame auga apie 4500 augalų rūšių ir skraido šimtai skirtingų rūšių drugelių.
1775 m. netoli rūmų ant kalno viršūnės buvo pastatytas įspūdingas kolonadinis „Gloriette“ statinys. Labiausiai žadą atimanti pastato vieta – įstiklinta vidurinė dalis, kurią vainikuoja galingas imperatoriškasis erelis, apsuptas trofėjų. Nuo „Gloriette“ viršaus atsiveria nuostabi Vienos panorama.
Šionbruno rūmų teritorijoje įkurtas imperatoriškas vežimų muziejus. Jame eksponuojama daugiau nei 60 istorinių vežimų ir kitų transporto priemonių turinti kolekcija, vis dar naudojama austrų monarchų ypatingoms progoms.
Ypatingas dėmesys muziejuje skiriamas imperatorienei Elžbietai, kuri buvo laikoma viena gražiausių Europos aristokračių. „Sisi“ take demonstruojami ištaigingi Elžbietos vežimai, taip pat asmeniniai jos daiktai, tokie kaip suknelės ir vienintelis išlikęs balnas.
Šionbruno rūmų teritorijoje įsikūręs Vienos zoologijos sodas, kuris yra seniausias pasaulyje. 1752 m. pastatyta sodą rekomenduojama aplankyti dėl jame gyvenančių daugiau nei 700 skirtingų rūšių gyvūnų, įskaitant ir kai kurias nykstančias rūšis. Penkis kartus jis buvo paskelbtas geriausiu zoologijos sodu Europoje. Populiariausi zoologijos sodo gyventojai yra pandos, baltieji lokiai, zebrai, Afrikos drambliai, amūrinis leopardas. Sode lankytojai turi galimybę ne tik stebėti įvairiausius gyvūnus, tačiau ir juos maitinti. Čia nuolat vyksta daugybė ekskursijų, kurių metu gidas lankytojams papasakoja daug įdomių detalių apie gyvūnus ir zoologijos sodą. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu ČIA.
Šionbruno rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu.
„Schönbrunn“ (U4 maršrutas) yra artimiausia metro stotis, tai apie dešimt minučių pėsčiomis nuo rūmų.
Į rūmus taip pat galima patekti 10 ir 58 maršruto tramvajais bei 10A autobusu.
Nuo Vienos miesto centro iki Šionbruno rūmų yra maždaug 40 minučių pėsčiomis.
Šionbruno rūmų lokacijos vieta ČIA.
Šionbruno rūmai dirba kiekvieną dieną nuo 09:30 iki 17:00 val.
Bilietus į rūmus ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.
Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!
JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU