Kensingtono rūmai savo istoriją pradėjo XVII a. kaip kukli, tačiau elegantiška vila, priklausiusi serui Džordžui Kopinui. 1689 m. šį pastatą įsigijo karalius Vilhelmas III ir karalienė Marija II, siekdami pabėgti nuo užteršto Londono oro, kuris neigiamai veikė Vilhelmo sveikatą. Norėdami pritaikyti pastatą karališkajai rezidencijai jie praplėtė rūmus.
XIX a. pradžioje šie rūmai tapo istorinių įvykių epicentru, kai juose gimė būsimoji Didžiosios Britanijos valdovė – karalienė Viktorija. Būtent būdama Kensingtono rūmuose, ji 1837 m. sužinojo apie savo tapimą karaliene, taip pradėdama vieną ilgiausių ir įtakingiausių valdymo laikotarpių Britanijos istorijoje. Vėlesniais metais rūmai prarado savo oficialią monarchų rezidencijos statusą, tačiau juose apsigyveno jaunesni karališkosios šeimos nariai.
XX a. Kensingtono rūmai vėl atsidūrė dėmesio centre, kai čia įsikūrė princesė Diana po savo santuokos su princu Čarlzu. Ši vieta buvo tapę nuolatiniais jos gyvenimo namais, o po Dianos tragiškos mirties, rūmai išliko svarbia princesės pagerbimo vieta. Šiandien Kensingtono rūmai yra dalinai atviri lankytojams, o jų ekspozicijos pasakoja ne tik apie praeities valdovus, bet ir apie šiuolaikinės karališkosios šeimos gyvenimą bei palikimą.
Karaliaus apartamentai – tai iškilmingiausia rūmų dalis, kuri įkūnija XVIII amžiaus didybę ir prabangą. Šie kambariai buvo sukurti specialiai karaliams Jurgiui I ir Jurgiui II, todėl juose dominuoja prabangūs dekoratyviniai elementai, puošnios lubos ir įspūdingi paveikslai. Vienas iš ryškiausių akcentų – Karaliaus laiptinė, kurios sienas dengia didžiulis freskų ciklas, vaizduojantis karališkojo dvaro gyvenimą. Kiekvienas kampelis šiose apartamentuose atspindi monarchų galią, rafinuotą skonį ir tų laikų meninį meistriškumą.
Šie kambariai yra mažesni, tačiau kur kas intymesni nei Karaliaus apartamentai. Jie buvo sukurti karalienei Marijai II, o viena iš įspūdingiausių vietų – galerija, kurioje eksponuojami meno kūriniai, menantys karalienės laikus. Taip pat verta aplankyti Karalienės miegamąjį – kambarį, kuriame ji praleido paskutines savo gyvenimo dienas. Šie apartamentai ne tik atskleidžia prabangą, bet ir leidžia pajusti istorijos alsavimą bei suprasti, kaip gyveno viena iš svarbiausių to laikmečio moterų.
Viktorijos vaikystės ekspozicija – tai unikali galimybė pažvelgti į būsimos karalienės Viktorijos ankstyvuosius metus ir suprasti, kas formavo jos asmenybę. Čia galima išvysti daugybę autentiškų eksponatų: jos vaikystės žaislus, drabužius, laiškus ir kitus asmeninius daiktus. Kiekviena detalė padeda atkurti Viktorijos kasdienybę, jos pomėgius ir pirmuosius žingsnius link karališkojo gyvenimo. Ši ekspozicija leidžia artimiau susipažinti su jaunosios princesės pasauliu ir suprasti, kaip jos patirtys vaikystėje turėjo įtakos vėlesniems jos valdymo metams.
Tai viena gražiausių ir ramiausių rūmų erdvių, kurią itin mėgo princesė Diana. 2021 metais čia buvo pastatyta skulptūra, apsupta baltų gėlių – šios spalvos pasirinktos siekiant atvaizduoti Dianos švelnumą ir tyrumą. Tai ne tik estetiškai patraukli vieta, bet ir erdvė, skirta ramybei, apmąstymams ir pagarbai vienai mylimiausių karališkosios šeimos narių.
Rūmų lankytojai taip pat turi unikalią galimybę susipažinti su karališkosios šeimos mados istorija. Čia nuolat rengiamos parodos, pristatančios karališkosios mados raidą nuo Viktorijos laikų iki šių dienų. Galima pamatyti ne tik istorinius kostiumus, bet gražias princesės Dianos sukneles bei buvusios karalienės Elžbietos II elegantiškus drabužius. Kiekvienas eksponatas atspindi tam tikrą laikmetį ir leidžia geriau suprasti, kaip mada buvo naudojama siekiant pabrėžti monarchų statusą ir jų asmenines istorijas.
Kensingtono rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu. Artimiausios metro stotys yra Queensway ir High Street Kensington, iš kurių rūmus pasieksite per 5 – 10 minutes pėsčiomis. Netoli rūmų taip pat stoja keli autobusai, tarp jų Nr. 9, 10, 27, 49, 52, 70, 94 ir 390.
Kensingtono rūmų darbo laikas priklauso nuo sezono. Nuo kovo iki spalio rūmai dirba nuo 10 val. ryto iki 18 val., paskutinis įėjimas galimas 17 val. Nuo lapkričio iki vasario rūmai veikia nuo 10 iki 16 val. o paskutinis galimas įėjimas 15 val.
Bilietus į rūmus ir įvairias ekskursijas galite įsigyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Jei planuojate aplankyti daugiau įdomių vietų Londone, tai rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, kurie leis jums nemažai sutaupyti.
Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!
JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU