+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Versalio rūmai: istorija, bilietų kainos, darbo laikas ir patarimai!

Versalio rūmai

Versalio rūmai – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir turbūt garsiausi rūmai pasaulyje. Šie rūmai buvo pradėti statyti 1623 m. ir baigti 1661 m. Įdomu tai, kad pradžioje vietoje rūmų stovėjo nedidelis medžioklės dvaras ir tik vėliau Liudviko XIV įsakymu čia buvo pastatyti prabangūs rūmai. Statyboms  karalius negailėjo pinigų, todėl juos statė garsūs ano meto architektai bei kiti specialistai, buvo naudojamos kuo geriausios medžiagos. Versalio rūmai nuo XVII amžiaus vidurio iki Didžiosios Prancūzų revoliucijos buvo trijų Prancūzijos karalių rezidencija. Savo klestėjimo laikais Versalyje gyveno ne tik karališkoji šeima, tačiau ir didikai, valstybės pareigūnai bei tarnai. Čia buvo organizuojami įspūdingi spektakliai bei operos pasirodymai. Karalius Liudvikas XIV stengėsi linksminti kilminguosius prabangiais pokyliais, pasišventusius jam apdovanodavo, o prasikaltusius reikalaudavo sumokėti už viską savo krauju. Po revoliucijos rūmai ilgus metus buvo apleisti, o kolekcijos išparduotos. Pirmąsias restauracijas inicijavo Napoleonas, tačiau monarchija niekada negrįžo į Versalį.

Versalio rūmai: veidrodžių salė

Veidrodžių salė

Garsiausia ir įspūdingiausia Versalio rūmų dalis yra Veidrodžių salė. Anais laikais čia dvariškiai laukdavo karaliaus ir karalienės, o tam tikromis progomis Veidrodžių salė buvo naudojama įvairioms ceremonijoms, koncertams, baliams bei diplomatiniams renginiams. Ji buvo sukurta taip, kad padarytų kuo didesnį įspūdį. 73 metrų ilgio salė padengta 17 masyvių dekoratyvinių veidrodžių, kurių kiekvieną sudaro 18 segmentų, sukuriančių įspūdingą vaizdą. Ekstravagantiški krištolo sietynai, paauksuotos statulos ir nuostabios sienų bei lubų freskos sukuria prabangos ir didybės jausmą.

Karališkieji apartamentai

Apžiūrinėjant Versalio rūmus ir jų teritoriją, neaplenkiami ir Karališkieji apartamentai. Iki jų tarnai turėdavo apeiti visus rūmus, pakilti marmuriniais laiptais ir tik tada patekdavo į Karališkuosiuos apartamentus. Daugybė viena po kitos išsidėsčiusių salių labai vargindavo. Kiekviena salė buvo išpuošta skirtingai ir tik jai būdinga prabanga. Beveik visos karaliaus didžiųjų apartamentų salės buvo pavadintos antikos dievų vardais, tokiais, kaip Marsas, Apolonas, Jupiteris ir kiti. Karališkieji apartamentai buvo atviri visuomenei kasdienėms ceremonijoms ir oficialiems susitikimams.

Versalio rūmai: hamletas

Karalienės Hamletas

Karalienės Hamletas – tai kaimelis, esantis Trianono dvaro teritorijoje. Jį sukūrė karalienė Marija Antuanetė, norėjusi pabėgti iš Versalio ir būti arčiau kaimiško gyvenimo aplinkos. Ši vieta karalienei Marijai Antuanetei turėjo priminti Normandiją ir mėlynus levandų laukus. Hamletą sudaro 12 pastatų, tarp kurių yra malūnas, pieninė, ūkis ir karalienės namai.

Vežimų galerija

Vežimų galerija – tai dvaro dalis, esanti priešais rūmus, kurioje galima išvysti įvairius vežimus iš XIX a. Piko metu šis muziejus dirba nuo 12:30 iki 18:30, o kitu metu jo darbo laikas yra iki 17:30. Vežimų galeriją lankytojai gali apžiūrėti nemokamai.

Karališkoji koplyčia

Koplyčią pastatė karalius Liudvikas XIV per 23 metus. Šis architektūros šedevras sujungia baroko, gotikos ir neoklasikinį stilius. Karališkoje koplyčioje virš kylančių kolonų pakabintos navos, skliautines lubas puošia išskirtiniai garsaus architekto Jules Hardouin-Mansart darbai. Taip pat čia išvysti didelius vargonus, kurie skambėdavo per visas kasdienes karaliaus mišias. Koplyčia atvira visuomenei, tačiau ekskursijos galimos tik su gido pagalba. Taip pat čia nuolat vyksta sakralinės muzikos koncertai.

Didysis Trianonas

Šie baroko stiliaus rūmai, esantys Versalio teritorijoje, yra buvęs monarchų prieglobstis. Jie puikiai tiko įvairioms karalių vakarienėms ir pasisėdėjimams. Privatus miškas, supantis Didyjį Trianoną, leisdavo monarchams pasislėpti nuo išorinio pasaulio. Didieji Trianono rūmai turi puikius sodus, kuriuose akį džiugina daugybė ryškiaspalvių gėlių ir išpuoselėtų krūmų. Šiandien rūmai tarnauja kaip Prancūzijos Respublikos prezidento rezidencija užsienio pareigūnams priimti.

Versalio rūmai: mažasis trianonas

Mažasis Trianonas

Mažasis Trianonas, esantis Didžiojo Trianono parke, buvo pastatytas žymiai vėliau negu jo pirmtakas. Jis buvo kuriamas kaip prieglobstis karaliui ir jo meilužei. Vėliau jį karalius Liudvikas XVI padovanojo savo žmonai Marijai Antuanetei, kuri rūmus papuošė savo stiliumi. Mažąjį Trianoną puošia gražus dekoras, marmurinės kolonos ir nuostabūs keturi sodai. Svarbiausias sodų akcentas – Temple de l’Amour (Meilės šventykla), kuria mielai grožėdavosi Marija Antuanetė pro savo rezidencijos langus.

Karališkasis operos teatras

Tai vienas gražiausių tokio pobūdžio teatrų Europoje. Jį pastatė Liudvikas XV prieš pat būsimo karaliaus Liudviko XVI vestuves su Marija Antuanete. Karališkasis operos teatras spindi prabanga, jo interjere galima išvysti nuostabiai dekoruotas sienų ir lubų freskas, daugybę veidrodžių ir išskirtinio grožio sietynus. Teatrą aplankyti galima tik su gido pagalba. Visus metus čia vyksta daugybė renginių, koncertų, įvairių muzikinių pasirodymų, pobūvių. Operos teatras gali sutalpinti iki 1200 žiūrovų.

Versalio meno galerijos

Dalis Versalio rūmų karaliaus Liudviko Pilypo dėka buvo paversta muziejumi, kurio didžioji dalis skiriama Prancūzijos istorijai. Muziejaus galerijose eksponuojama daugybė skulptūrų, piešinių ir paveikslų, vaizduojančių Prancūzijos istoriją nuo kryžiaus žygių. Prie kolekcijos papildymo prisidėjo ir Napoleonas III, papildęs ją eksponatais iš XIX amžiaus laikotarpio.

Versalio sodai

Versalio sodai

Tai įspūdingi sodai, supantys Versalio rūmus ir plytintys net 100 hektarų teritorijoje. Juos sukūrė dizaineris André Le Nôtre XVII a. pagal griežtas geometrines figūras. Sodai tvarkomi laikantis griežto plano, todėl visa aplinka atrodo nuostabiai. Apkarpyti krūmai, nepriekaištingai prižiūrima veja, gyvatvorės, fontanai, daugybė gėlių, įvairūs baseinėliai ir marmurinės mitinės būtybės, puošiančios takelius, sukuria nepakartojamą vaizdą.

Kaip nuvykti iki Versalio rūmų?

Versalio rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu.

Patogiausia vykti RER traukiniu C linija, kuris sustoja Versailles Château Rive Gauche geležinkelio stotyje. Iš čia vos per 10 minučių pėsčiomis nueisite iki rūmų.

Versalio rūmų lokacijos vieta ČIA.

Versalio rūmai darbo laikas:

Versalio rūmai lankytojus priima kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, nuo 9:00 val. iki 17:30. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 17:00 val. Sodai ir parkas dirba 7 dienas per savaitę nuo 8:00 iki 18:00 val. Trianono dvarą galima apžiūrėti kiekvieną dieną, išskyrus pirmadieniais, nuo 12:00 iki 17:30, o paskutinis įėjimo laikas yra 17:00 val. Piko metu darbo laikas gali keistis.

Kada geriausia aplankyti Versalio rūmus?

Versalio rūmai atviri lankytojams ištisus metus, tačiau karštojo sezono metu, kuris apima visus vasaros mėnesius, čia būna labai daug žmonių. Geriausias metas aplankyti šiuos didingus rūmus yra pavasaris ir ruduo. Žiemos metu apsilankymas rūmuose taip pat savaip žavus, tačiau turėkite omenyje, kad statulos soduose gali būti uždengtos.

Patarimai ir ekskursijos:

  • Rekomenduojame bilietus pirkti iš anksto internetu, tokiu būdu galima sutaupyti laiko ir pinigų.
  • Geriausia Versalio rūmus aplankyti anksti ryte, nes juos apžiūrėti prireiks nemažai laiko ir taip išvengsite didžiausio lankytojų srauto.
  • Versalis yra didžiulis, todėl nusiteikite praleisti rūmuose visą dieną.
  • Versalio rūmų teritorijoje veikia keli restoranai, tačiau jie yra labai brangūs.
  • Rekomenduojame atsinešti vandens ir užkandžių. Deja, jų nebus galima įsinešti į pagrindinius rūmus, todėl viską teks palikti nemokamoje spintelėje prie įėjimo.
  • Nerekomenduojame Versalio rūmuose lankytis antradieniais, nes šią savaitės dieną galima tikėtis didžiausių lankytojų srautų.
  • Kadangi Versalio rūmai yra vieni lankomiausių Prancūzijoje, todėl čia per dieną apsilanko apie 30 000 žmonių. Geriausia į rūmus atvykti anksti ryte arba į dienos pabaigą. Taip pat nerekomenduojame į rūmus vykti savaitgaliais.
  • Užsisakę Paris Museum Pass, kartu gaunate ir bilietus į Versalio rūmus.
  • Rūmuose galima gauti nemokamą garso gidą arba galima parsisiųsti nemokamą programėlę. Garso gidas suteiks daugiau informacijos apie lankomas vietas.
  • Lankytojai neturintys 18 metų, Europos Sąjungos gyventojai nesulaukę 26 metų ir neįgalieji Versalio rūmuose gali lankytis nemokamai.

Versalio rūmai bilietai ir kainos:

Bilietus į Versalio rūmus ir kitas įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × two =