Kanada – magiška ir unikali šalis, kadangi tai labai didelė valstybė, todėl ir šalies klimatas kinta priklausomai nuo vietos. Labiausiai turistus traukia nuostabūs, magiški kalnai, pušynais apaugę skardžiai ir užburiantys, žydros spalvos tyvuliuojantys ežerai.
Kanados pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis. Vidutinė metinė oro temperatūra siekia minus 6 °C, todėl tai viena šalčiausių pasaulio šalių. Sausio ir vasario mėnesiai yra laikomi šalčiausiais mėnesiais Kanadoje. Šiaurinėje šalies dalyje žiemos būna ilgos, speiguotos, o centrinėje daugiau sniego tačiau mažiau šalčio. Temperatūra šiose vietovėse kartais nukrenta žemiau – 40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Vakarinėje pakrantėje, tokiuose miestuose kaip Vankuveris ir Viktorija, žiemos yra švelnios ir drėgnos.
Vėlyvą pavasarį ir ankstyvą rudenį šalyje būna pakankamai šilta, tačiau turistų srautai nėra dideli. Nuo liepos iki rugsėjo mėnesio kai kuriose šalies vietovėse, temperatūra kartais gali pašokti ir iki 30 °C karščio. Liepa ir rugpjūtis yra šilčiausi metų mėnesiai, nors centrinėje šalies dalye jie būna lietingi.
Verta paminėti, kad šešis mėnesius – nuo lapkričio iki gegužės – šilti, sausi vėjai slenka Uolinių kalnų šlaitu link pietinės Albertos. Dažnai judant 120 km per valandą uragano greičiu, jie gali sukelti stulbinančius temperatūros pokyčius ir per kelias valandas ištirpdyti sniegą ir ledą. Vietiniai gyventojai yra suteikę šiam unikaliam gamtos reiškiniui „Chinook“ vardą.