+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Atėnų akropolis: istorija, bilietai, kainos, darbo laikas ir patarimai!

Atėnų akropolis

Atėnų akropolis yra viena lankomiausių vietų ne tik Atėnuose, bet ir visoje Graikijoje. Jis laikomas Atėnų ir visos Graikijos kultūros simboliu. Atėnų akropolis įsikūręs miesto centre, ant 156 m. aukščio kalvos. Jį sudaro pastatų kompleksas, pradėtas statyti dar V a. pr. Kr.

Žinomiausia akropolio vieta yra Partenono šventykla, kuri buvo pastatyta tarp 447 m. ir 438 m. pr. Kr., kaip padėka deivei Atėnei. Kadaise šventyklos viduje stovėjo 12 m. aukščio, skulptoriaus Fidijo sukurta Atėnės Partenės statula. Šiandien Partenonas yra vienas didžiausių pasaulio kultūrinių objektų bei visuotinė Graikijos vertybė.

Aplankius Atėnų miestą, apsilankymas Atėnų akropolyje yra tiesiog privalomas kiekvienam keliautojui. Šis graikų šlovės laikus primenantis archeologinis kompleksas pasakoja apie daugiau nei prieš du tūkstančius metų klestėjusią kultūrą. Sekant Sokrato, Periklio ir Sofoklio pėdomis, smagu paklaidžioti po daugybę archeologinių Akropolio liekanų. Atėnų akropolį sudaro Partenono šventykla, Herodo Atiko Odeonas, Beule vartai, Agripos paminklas, Propilėjai, Atėnės Nikės šventykla, Akropolio muziejus ir Erechtėjonas.

Vos įėjus pro pagrindinius vartus, pirma pažintis tenka Herodo Atiko Odeonui, vėliau pasiekiami Beule vartai, iš kurių atsiveria visa Akropolio ir Atėnų miesto panorama. Pasiekus Propilėjus, dešinėje iškyla Partenonas, o kairėje – Erechtėjono kompleksas su nuostabiomis Kariatidžių statulomis.

Herodo Atiko Odeonas

Herodo Atiko Odeonas

Herodo Atiko Odeonas laikomas vienu seniausių pasaulio teatrų po atviru dangumi. Jį kaip memorialą savo žmonai Regilai pastatė vienas pasiturintis graikų aristokratas – Herodas Atika 161 m. Herodo Atiko Odeono amfiteatras galėjo sutalpinti net 4500 žiūrovų. Laikui bėgant beveik visas teatras buvo sunaikintas germanų klajoklių genties. Tik 1950 m. Odeonas buvo pradėtas atstatyti, o šiandien jame organizuojamas kasmetinis Atėnų festivalis. Festivalio metu savo programas atlieka įvairūs tarptautiniai pramogų pasaulio atstovai. Tai unikali patirtis, leidžianti vietiniams ir  turistams daugiau nei dviejų tūkstančių metų senumo originaliame teatre pasimėgauti ypatinga atmosfera.

Beule vartai

Beule vartai pavadinimą gavo nuo XIX amžiuje juos atradusio prancūzų archeologo. Šie vartai su dviem šoniniais bokštais buvo pastatyti 280 m. pr. Kr. ir buvo sujungti su Propilėjais plačiais marmuriniais laiptais. Jie buvo pastatyti imperatoriaus Septimijo Severo valdymo laikais. Iki šių laikų išlikusi tik nedidelė dalis Beule vartų.

Agripos paminklas

Įšėjus pro Beule vartus, pakeliui į Propilėjas, akys sustoja ties Agripos paminklu. Šis dvispalvis aukštas marmurinis pjedestalas buvo pastatytas Eumeno II Pergamono garbei 178 m. pr. Kr., siekiant paminėti jo pergalę sporto žaidynėse, Panathinaiko stadione.

Propilėjai

Propilėjai – tai monumentalūs reprezentaciniai vartai su vienu arba keliais įėjimais į miestą, šventyklą, kurie akropolyje buvo statomi nuo 437 m. pr. Kr. iki 432 m. pr. Kr. Artėjant vakarui turistai ant šių laiptų rikiuojasi pasigrožėti saulėlydžiu. Vakarinėje Propilėjų dalyje yra prieangis, kurio centrinis įėjimas įrėmintas jonėnų kolonomis. Šio prieangio priekyje stovi šešios dorėninės kolonos. Rytinėje pusėje yra mažesnis, bet ne mažiau įspūdingas prieangis taip pat su dorėninėmis kolonomis. Su visomis savo detalėmis šis architektūrinis kompleksas sukuria didingumo jausmą.

Atėnės Nikės šventykla

Atėnės Nikės šventykla buvo pastatyta tarp 432 m. pr. Kr. ir 421 m. pr. Kr., kai buvo baigtos Partenono ir Propilėjų statybos. Ši šventykla laikoma elegantiškiausia ir geriausiai išsilaikiusia šventykla iš visų Akropolio pastatų. Ji buvo restauruota tarp XIX ir XX a. Ant uolos iškilusi senovinė šventovė buvo pastatyta norint pažymėti atėniečių pergalę prieš persus.

Atėnų akropolis Partenonas

Partenonas

Partenonas dar viena deivei Atėnei skirta šventykla, pastatyta nuo 447 m. pr. Kr. iki 338 m. pr. Kr. kaip padėka deivei už atėniečių ir graikų išgelbėjimą per paskutinį karą su persais. Partenonas yra garsaus architekto Iktino ir didžiojo skulptoriaus Fidijaus šedevras. Joje yra 136 gofruotos dorėniškos kolonos, sukuriančios harmonijos ir tvarkos pojūtį. Stulpeliai yra šiek tiek stambesni prie pagrindo, o forma palaipsniui siaurėja link viršaus, todėl ši išradinga technika sukuria tobulai subalansuoto pastato optinę iliuziją. Pirminis šventyklos variantas turėjo ir marmurinėmis čerpėmis dengtą stogą. Nors Partenonas kaip šventykla tarnavo apie 900 metų, tačiau V amžiuje patyrė didelę žalą ir buvo paverstas krikščionių bažnyčia 950 metų, kol 1456 m. tapo Turkijos mečete. Galiausiai daugiau nei 2100 metų atstovėjusi šventykla XVII a. per karą buvo sunaikinta bombos. Šiandien buvusios didžiulės struktūros griuvėsiai išliko kaip jo šlovės simbolis. Ši kvapą gniaužianti šventykla didingai iškilusi aukščiausioje Akropolio kalvos vietoje ir kadaise buvo pati didingiausia senovės pasaulio šventykla. Geriausia Partenonu grožėtis iš tolo, o geriausi vaizdai atsiveria nuo Filopapo kalvos, esančios tiesiai priešais Akropolį.

Erechtėjonas

Erechtėjonas

Erechtėjonas – Poseidono ir Atėnės garbei pastatyta šventykla, stovi akropolio šiaurinėje dalyje. Šoninį šventyklos prieangį remia šešios jonėnų stiliaus marmurinės moterų figūrų kolonos – kariatidės. Ši Erechtėjono šventyklos dalis laikoma pačia garsiausia, kurią labiausiai lanko turistai. Penkios originalios Erechtėjono šventyklos skulptūros yra eksponuojamos Akropolio muziejuje, o šeštoji – Britanijos muziejuje.

Akropolio muziejus

2009 m. atidarytas Akropolio muziejus yra garsus visame pasaulyje ir turbūt nėra tokio turisto, kuris apsilankęs Atėnų akropolyje, į jį neužsuktų. Muziejuje saugoma viena vertingiausių senovės graikų meno kolekcijų, kurią sudaro virš 4000 eksponatų. Muziejus įkurtas ant griuvėsių, todėl stiklinės jo grindys leidžia lankytojams juos apžiūrėti. Akropolio muziejuje eksponatų istorija apima laikotarpį nuo bronzos laikų iki Romos ir Bizantijos laikų. Tarp eksponatų galima rasti freskas, keramikos dirbinius, romėnų ir helenistines skulptūras, Partenono frizas, kurios buvo rastos Atėnų akropolio teritorijoje.

Kaip nuvykti iki Atėnų akropolio?

Atėnų akropolis lengvai pasiekiamas viešuoju transportu.

„Acropoli“ (M2 raudona linija) yra artimiausia metro stotis. Tai apie dešimt minučių pėsčiomis nuo akropolio.

Norėdami patekti į akropolį autobusu, rinkitės 230, 035, 040, 550 maršrutą. „Akropolē“ yra arčiausiai objekto esanti autobusų stotelė.

Taip pat akropolį galite pasiekti 1, 5 ir 15 troleibusais. Artimiausia troleibusų stotelė yra „Makrygiannē“.

Nuo Atėnų miesto centro iki akropolio yra maždaug 30 minučių pėsčiomis.

Atėnų akropolio lokacijos vieta ČIA.

Atėnų akropolio darbo laikas:

Atėnų akropolis vasaros metu lankytojus priima kiekvieną dieną nuo 8:00 val. iki 20:00. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 19:30 val. Žiemos metu akropolis lankytojus priima kiekvieną dieną nuo 8:00 val. iki 17:00. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 16:30 val.

Kada geriausia aplankyti Atėnų akropolį?

Atėnų akropolis atviras lankytojams ištisus metus, tačiau karštojo sezono metu, kuris apima visus vasaros mėnesius, čia būna labai daug žmonių. Geriausias metas aplankyti akropolį yra pavasaris ir ruduo.

Patarimai:

  • Kasdien į akropolį įleidžiama tik 20 000 lankytojų, todėl rekomenduojame bilietus pirkti iš anksto internetu, tokiu būdu taip pat galima sutaupyti laiko ir pinigų.
  • Geriausia Atėnų akropolyje apsilankyti anksti ryte, nes taip išvengsite didžiausio lankytojų srauto.
  • Atėnų akropolio teritorijoje gėrimai yra labai brangūs, todėl jais pasirūpinkite iš anksto.
  • Geriausia akropoliu grožėtis ir fotografuoti anksti ryte arba vėlyvą popietę.
  • Kai kurios vietos Atėnų akropolyje yra nelygios ir gali būti slidžios, todėl lankydamiesi avėkite patogius ir tvirtus batus.
  • Užsisakę Athens Museum Pass, kartu gaunate ir bilietus į Atėnų akropolį.

Atėnų akropolis bilietai ir kainos:

Bilietus į Atėnų akropolį ir kitas įvairias ekskursijas galite užsisakyti, paspaudę žemiau esantį mygtuką. Žinoma, geriausia bilietus pirkti internetu iš anksto, nes taip išvengsite ilgų laukimų eilėje. Taip pat rekomenduojame įsigyti kombinuotą bilietą, nes tokie bilietai, leis jums nemažai sutaupyti.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

fourteen + twenty =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą